Jaka siatka do ogrodzenia zalesianej działki rolnej

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Witam kolegę, mam taka informacje, bo nie wiem czy kolega wie, że można stosować sadzonki z innych stref.
podaje linka http://prawo.ekologia.pl/Prawo_ochrony_ ... zenia.html

i tak np dla modrzewia ze strefy 854 można kupić sadzonki ze stref 801-804, 808, 851-853

jeśli chodzi o szkółki to z jakiej części Podkarpacia jest kolega ?

pozdrawiam
Olek
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Jestem z południwo-zachodniej częsci podkarpacia,prawie (Beskid Niski),dzień drogi koniem od Rzeszowa, troche na południe od Jasła.
Pytanie ogólne do wszystkich życzliwych. Czy większe szanse uzdatności ma sadzenie wczesne czy późnowiosenne(druga połowa kwietnia)? Jeśli mielibyście do wyboru sadzenie Sosny jednorocznej lub dwuletniej to (pomijając cenę) która ma większe szanse na przeżycie?(podobnie brzozy i modrzewia)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sadzonki jednoroczne łatwiej się sadzi i lepiej się przyjmują. Są za to bardziej wymagające jeśli chodzi o wykaszanie chwastów.
Ja preferuję sadzenie wczesnowiosenne. Ale dlatego, że u nas dominują gleby piaszczyste i na ogół na wiosnę jest sucho. Chodzi o to, by sadzonki zdążyły skorzystać z wilgoci znajdującej się w glebie po zimie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Jeśli chodzi o sadzonki to powinni mieć w Golcowej koło Brzozowa
http://www.krosno.lasy.gov.pl/web/brzozow/151326

pozdrawiam
Olek
horian
początkujący
początkujący
Posty: 222
Rejestracja: niedziela 21 sie 2011, 17:17
Lokalizacja: WLKP

Post autor: horian »

Jeżeli masz glebę gdzie rosną bujnie chwasty to weź 2 letnią sosnę bo bedziesz miał problem z utrzymaniem i bedą duże braki. Sadzonka sadzonce nierówna - 1 roczna sosna to sie spotkałem z 2 centymetrowa :shock: a generalnie powinna mieć z 8-10 centymetrów, 2 letnie to 20-30cm i raczej te bym wziął bo później zaoszczędzone pieniądze stracisz na wykaszanie
.. i przede wszystkim najpierw obejrzyj sadzonki porównaj i wtedy kupuj ...
horian
początkujący
początkujący
Posty: 222
Rejestracja: niedziela 21 sie 2011, 17:17
Lokalizacja: WLKP

Post autor: horian »

Jeszcze wracając do sadzenia sosny - jezeli nie masz zbitej gliniastej gleby to kostur jest narzedziem bardzo pracochłonnym szybciej i lepiej zrobisz to mała łopatka
W prawę dłoń bierzesz łopatkę w lewą sadzonkę - wbijasz łopatkę w glebę odchylasz w prawo i powstaje dołek w którą wkładasz sadzonke - nastepnie wyciągasz łopatkę i lewą ręką "utwardzasz" miejsce sadzenia - robisz to sam nie musisz wstawać schylać się itp
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Mam nastepne pytanie dotyczace montazu siatki.Czy stosować jakies naciągi na słupkach końcowych?? i czy wiązać siatke do słupków ,czy przybijac skoblami?
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Mysle, że to przeczytasz i staniesz się mistrzem w dziedzinie zakładania siatki...

Póżniej to już pójdzie jak z płatka....

http://www.rabatka.pl/Montaz-siatki-ogr ... nik,1.html

Jakoś sobie na słupkach nie wyobrażam wiązania, toż to jak majtki bez gumy ... :?
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Jenny pisze:Mysle, że to przeczytasz i staniesz się mistrzem w dziedzinie zakładania siatki...

Póżniej to już pójdzie jak z płatka....

http://www.rabatka.pl/Montaz-siatki-ogr ... nik,1.html

Jakoś sobie na słupkach nie wyobrażam wiązania, toż to jak majtki bez gumy ... :?
Przeczytałem wszystko i stwierdzam że nie ma tam słowa o montazu siatki leśnej.
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Febru ... błagam nie bądż taki bezbronny misiu... W końcu nosisz spodnie. :wink:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

febru1 pisze:Czy stosować jakies naciągi na słupkach końcowych??
Słupki skrajne powinny być podparte z obu stron. Do zamocowania naciągniętej siatki powinny wystarczyć same skoble. Producenci siatek leśnych oferują specjalne napinacze (do łączenia rolek między słupami i napinania siatki) ale są dosyć drogie i potrzebne są do nich specjalne kleszcze.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

horian pisze:W prawę dłoń bierzesz łopatkę w lewą sadzonkę - wbijasz łopatkę w glebę odchylasz w prawo i powstaje dołek w którą wkładasz sadzonke - nastepnie wyciągasz łopatkę i lewą ręką "utwardzasz" miejsce sadzenia - robisz to sam nie musisz wstawać schylać się itp
Za takie sadzenie nie zapłaciłbym nawet 1zł :)
To nie sadzenie a wsadzanie ...
Te sadzonki będą rosły ... 5 lat, a później im starszy młodnik tym większe problemy... 40 lat męki z tak sadzonym lasem!

Mam pytanie - co robisz, by korzenie się nie zawinęły?
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

90% sadzonek posadzonych :] wiekszośc własnymi ręcami(pomocnicy nie dopisali).Chwilę bedzie trwało powracanie do postawy vertikalnej ale takie są koszty 2000 sadzonek.Kostur własnej konstrukcji zarobił na siebie,zwłaszcza wczoraj w miękkiej przelanej ziemi.Został mi jeszcze buk w miedzyrzędziach modrzewia i wiecha :drunk:
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Jesteś wielki... :spoko:

:brawo:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

febru1 pisze:hehe
A nie za słabo naciągnięta ta siatka?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Pomimo wielu przeciwności losu podczas tego projektu pt. "zalesienie działki rolnej",na szczęście przyroda robi swoje,pomimo komentarzy z cyklu; "za luźna siatka", "j[mod] ale sadzi",dla takich obrazków warto to robić;Obrazek
polonista
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 16:14

Post autor: polonista »

Własnie, pomoże ktoś, chcę ogrodzenie sobie sprawić, ale mam problem bo teren ten należy czesciowo pod leśniczego, czy więc muszę jego zgode mieć czy jak ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170021
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A możesz bardziej uszczegółowić swoją wypowiedź?
Jak mniemam Twoja działka graniczy z lasem państwowym?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pandion
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 31 mar 2009, 13:31
Lokalizacja: znad wody

Post autor: pandion »

polonista pisze:chcę ogrodzenie sobie sprawić, ale mam problem bo teren ten należy czesciowo pod leśniczego,
swoje możesz grodzić a obce po co że tak spytam? :?
ODPOWIEDZ