Lasy Państwowe wydzierżawią dawną kwaterę Hitlera

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2628
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Chyba nie, raczej boją się że podczas kontroli wewnętrznej wyjdzie że Nadleśnictwo nie pilnuje umów z najemcami przez co ma straty . Z tego co wiem n-ctwa raczej pozbywają się takich dodatków do gospodarki .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jenny pisze:Osobiście to mnie dziwią te umowy na dzierżawę długoterminowe. :shock:
Przy umowie krótkoterminowej, nikt nie chciałby inwestować, choć w tym konkretnym przypadku, mimo umowy długoterminowej, dzierżawca też chętny nie jest do jakichkolwiek inwestycji ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Oba tematy scaliłem.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze:Z tego co wiem n-ctwa raczej pozbywają się takich dodatków do gospodarki .
Ustawa kategorycznie zabrania nadleśniczemu prowadzenia działalności dodatkowej przynoszącej straty. Można tylko wówczas gdy przynosi dochód lub bilansuje się na "zero". To zrozumiałe bo powodowało by utrzymywanie nierentownej działalności z budżetu państwa. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wod4

Post autor: wod4 »

Piotrek pisze:Ustawa kategorycznie zabrania nadleśniczemu prowadzenia działalności dodatkowej przynoszącej straty.
Który zapis ustawy tak mówi? :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

wod4 pisze:Który zapis ustawy tak mówi? :wink:
No dobra. Złapałeś mnie. Na pospiech mi się zebrało. :wink:
Nie ustawa ale rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 1994 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (Dz.U. 1994 nr 134 poz. 692). Dokładnie to §4 pkt 1 ust. 3.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wod4

Post autor: wod4 »

Piotrek pisze:rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 1994 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe
Teraz formalnie mogę Ci przyznać rację...
W praktyce to rozporządzenie nie jest przestrzegane... jest cały czas obchodzone...
Mały przykład:
Leśny Bank Genów jest jednostką LP, prowadzącą działalność dodatkową (według PKWIU) i z punktu widzenia ekonomii przynoszącą regularnie straty - tym niemniej jednostka ta od lat funkcjonuje i nikt (łącznie z Radą Ministrów, która popełniła wspomniane przez Ciebie rozporządzenie) nie zamierza z tego powodu wyciągać konsekwencji... :twisted:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

wod4 pisze:Leśny Bank Genów jest jednostką LP, prowadzącą działalność dodatkową (według PKWIU)
Wiesz doskonale, ze LBG został do tego konkretnego celu powołany. Trudno wymagać aby zaprzestał...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wod4

Post autor: wod4 »

Piotrek pisze:Wiesz doskonale
Wiem doskonale. Nie zmienia to faktu, że przepisy są niespójne (na przykład wspomniane rozporządzenie RM jest w tym przypadku niewykonalne, a takich przypadków znam dziesiątki...)
http://webapp01.ey.com.pl/EYP/WEB/eycom ... raport.pdf
wod4

Post autor: wod4 »

Inny przykład to prowadzenie szkółek leśnych przez nadleśnictwa. Według PKWiU jest to także działalność dodatkowa. W większości nadleśnictw (w ujęciu czysto ekonomicznym) przynosi ta działalność straty (zwłaszcza gdy nadleśnictwo musi nieodpłatnie udostępniać sadzonki na zalesienia pewnych gruntów)...
Nie widzę w nadleśnictwach trendu do prywatyzacji szkółkarstwa...
... ktoś się przejmuje brzmieniem rozporządzenia w tej kwestii? :wink:
zbyszejk
VIP
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 20 mar 2007, 19:20

Post autor: zbyszejk »

wod4 pisze:Inny przykład to prowadzenie szkółek leśnych przez nadleśnictwa. Według PKWiU jest to także działalność dodatkowa. W większości nadleśnictw (w ujęciu czysto ekonomicznym) przynosi ta działalność straty (zwłaszcza gdy nadleśnictwo musi nieodpłatnie udostępniać sadzonki na zalesienia pewnych gruntów)...
Nie widzę w nadleśnictwach trendu do prywatyzacji szkółkarstwa...
... ktoś się przejmuje brzmieniem rozporządzenia w tej kwestii? :wink:
Hmm .....
Nie bardzo wiem dlaczego używasz PKWiU do określenia, czy jest to działalność dodatkowa.
W rozporządzeniu, o którym piszesz, szkółkarstwo mieści się w określeniu "...zagospodarowanie lasu, utrzymanie i powiększenie zasobów i upraw leśnych ...".
Jest to działalność podstawowa a nie dodatkowa.
Dotyczy to również LBG.

Pozdrawiam

Zbyszek
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Dla mnie to wszystko jakieś mało ,,pojetne,,-wyodrębniacie jakieś inne działania jakby nie mogły stanowić żródła dochodu... Czyżby LP lekką rączka puszcza możliwości zarobkowe, bo to się nie opłaca..a innym(dzierżawcy, podwykonawcy, itp) to już tak?
Czy ta machnia nie trybi? :? :|
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
wod4

Post autor: wod4 »

zbyszejk pisze:Nie bardzo wiem dlaczego używasz PKWiU do określenia, czy jest to działalność dodatkowa.
Masz rację, mój błąd, przepraszam.
Chodzi oczywiście o PKD (polską klasyfikację działalności), nie o PKWiU...
W PKD istnieje dział 02 LEŚNICTWO
w tym dziale mamy podklasy:
02.01.A Gospodarka leśna
02.01.B Szkółkarstwo leśne
02.02.Z Działalność usługowa związana z leśnictwem
W PKD obowiązuje zasada iż tylko jedna podklasa działu może stanowić działalność podstawową, inne są działalnością dodatkową, z tego wynika iż szkółkarstwo jest w PGL LP działalnością dodatkową.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Tymczasem:

"1,4 mln zł kary ma zapłacić spółka dzierżawiąca wojenną kwaterę Hitlera "Wilczy Szaniec" w Gierłoży - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Najemca ma zapłacić karę m.in. za to, że nie podjął współpracy z Muzeum II Wojny Światowej i nie płaci w terminie czynszu. Wniosek o karę dla dzierżawcy "Wilczego Szańca" w imieniu właściciela terenu tj. Nadleśnictwa Srokowo, wniosła Prokuratoria Generalna. ..."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Już to widzę jak płacą. Zainteresowanym proponuję podróż po internetach wg klucza: nazwa spółki, członkowie zarządu, ich przeszłość :P :roll:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Może RDLP w Olsztynie powinno się zastanowić, czy by nie powołać Zakładu, który by się zajął tym obiektem?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Sten pisze:... czy by nie powołać Zakładu ...
W kontekście spodziewanych powyborczych zabiegów pielęgnacyjnych to bardzo ciekawy pomysł na zagospodarowanie kadr... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Sam widzisz :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

kolorowe kredki pisze:Zainteresowanym proponuję podróż po internetach wg klucza: nazwa spółki, członkowie zarządu, ich przeszłość
bardzo interesująca lektura.........
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Lektura jak lektura. :]
Tylko żeby Ci czasami do głowy nie przyszło w pracy dzielić się wnioskami :roll: :P :lol:
ODPOWIEDZ