Na grzyby zimą? Dlaczego nie. Wysyp zielonek w sobiborskich

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Przyroda i pogoda oszalały! Grzyby w styczniu

Post autor: RR »

Grzybobranie w styczniu? Dlaczego nie! W Lubuskiem grzybiarze ruszyli na kurki i zielonki. Wysyp jest tak duży, że wprawny zbieracz jest w stanie w ciągu pół godziny zebrać nawet kilogram grzybów. I nic nie wskazuje na to, żeby miały one w najbliższych dniach zniknąć. Ba, jeżeli tak wysokie temperatury i deszcze się utrzymają, mogą nawet pojawić się podgrzybki.

Więcej na wp.pl
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Np ba - ja u siebie to zauważyłem symptomy sinizny na sośnie pozyskanej w początkach grudnia. Teraz się zaczęła pojawiać. :shock:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
JĘDREK
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6951
Rejestracja: środa 16 sty 2008, 18:16
Lokalizacja: z siebie samego

Post autor: JĘDREK »

RR pisze:mogą nawet pojawić się podgrzybki.
Się pojawiły ... trzy ...
I wcale nie w Lubuskiem ... :wink:
"Nie popędzaj mnie. Nie dalejwięcuj mnie"
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

U mnie w lesie grzyby i jagody można było spotkać 5 lat temu (na przełomie 2006/7). A jutro jeśli nie będzie za mocno wiało, to też pojadę z ciekawości sprawdzić.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Na grzyby zimą? Dlaczego nie. Wysyp zielonek w sobiborskich

Post autor: 11 »

Krzysztof Skibinski z Włodawy w święto Trzech Króli zabrał swojego gościa, akwarelistę szukającego malowniczych pejzaży do sobiborskiego lasu koło Włodawy. Żartował, że przy okazji rozejrzy się za grzybami. Okazało się, że nie musiał ich długo szukać...
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /518350998
ODPOWIEDZ