Las na gruncie rolnym

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jarecki82
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 27 gru 2011, 16:07
Lokalizacja: opolskie

Las na gruncie rolnym

Post autor: jarecki82 »

Witam wszystkich, przejrzałem forum przed napisaniem nowego tematu, ale identycznej sytacji nie znalazłem.
20 lat temu tata zasadził na gruntach V i VI 3.5ha sosny. Sadzonki od kogoś tam załatwił, ludzi najął i jazda sam też sadziłem.
Ziemia była piaszczysta sporo lasów dookoła, więc wydawało się dobry pomysł. Las zostawiliśmy samopas i ładny sobie wyróśł.
Tyle że czasy się zmieniły weszła biurokracja ARiMR i mam problem bo widnieje to dalej jako działka rolna.
Podatek cały czas płacę rolny. Najlepiej było by go wyciąc i zasadzić nowy pod PROW.
Czy zostawić tak jak było i jak to mówią " morda w kubeł ".
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

jarecki82 pisze:" morda w kubeł ".
ja sie nie zna na lesie ale jak nie chcesz dopłat i ONW od ARMiR to chyba tak to wyjście będzie dobre , ale na jakis czas , w dalszej perspektywie nie wiem i też mnie to ciekawi.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Crolic
początkujący
początkujący
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 09:06
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Crolic »

Widzę 3 wyjścia:
1. Na własny koszt wynajmujesz geodetę uprawnionego i przekształcasz RV i RVI na Ls;
2. Zgłaszasz do lokalnego Starostwa i czekasz aż znajdzie pieniądze na to żeby to zrobić za Ciebie;
3. Próbujesz skorzystać z programu PROW "Zalesianie gruntów innych niż rolne" i dostajesz perę złotych na poprawki/uzupełnienia i przez 5 lat na pielęgnację.

A najlepiej udaj się do lokalnego Nadleśnictwa i poszukaj Doradcy Leśnego, powinen pomóc.
--
Pozdrawiam
Crolic
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Crolic pisze:...
3. Próbujesz skorzystać z programu PROW "Zalesianie gruntów innych niż rolne" i dostajesz perę złotych na poprawki/uzupełnienia i przez 5 lat na pielęgnację......
Bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem że las nie przekroczył 20 lat
jarecki82
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 27 gru 2011, 16:07
Lokalizacja: opolskie

Post autor: jarecki82 »

Dzięki, chyba zgłoszę sie do nadleśnictwa, powinni coś doradzić. Choć przyznaję że najlepszą opcją dla mnie byłoby gdybym podpiął się pod program " Zalesianie gruntów inne niż rolne".
nocomments1957
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 268
Rejestracja: piątek 14 paź 2011, 08:58

Re: Las na gruncie rolnym

Post autor: nocomments1957 »

Najlepiej było by go wyciąc i zasadzić nowy pod PROW.

Ale z tym, to uważaj, czyli tnij za pozwoleniem z gminy! Bo jak Cię dupną z ustawy przeciwprzyrodniczej....
pozdrawiam
Krzysztof
ODPOWIEDZ