Paweł Piskorski sadzi swój własny las.

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

No tak, przyszedł Silverek i człowiek już musi jeść śniadanie przy kompie. Silverku
silver30+ pisze:taki bełkot spokojnie czytać?
,

Każdy może mieć swoje zdanie, nie uważaj za bełkot opinii odmiennych niż Twoje. Ja też w wielu kwestiach nie zgadzam się z Tobą ale nie uznaję Twoich postów za bełkot.

W kwestii tematu-niech p.Piskorski ma swój las, niech weźmie dotację, ok., ja bym chciała tylko zobaczyć tą sytuację za 20-30 lat, albo jeszcze później, kiedy dotacje z unii przestaną obowiązywać a o las trzeba będzie dbać. To ogromny areał, ciekawe jak p.Piskorski sobie poradzi z trzebieżą, opryskami, szkodnikami itp.
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Kasia pisze:W kwestii tematu-niech p.Piskorski ma swój las, niech weźmie dotację, ok., ja bym chciała tylko zobaczyć tą sytuację za 20-30 lat, albo jeszcze później, kiedy dotacje z unii przestaną obowiązywać a o las trzeba będzie dbać.
... potem się las sprzeda, a zarobione pieniądze przeznaczy na inne "inwestycje"... :)
przynajmniej tak to widzę... :)
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Mimo wszystko mam pewnie obawy.Obojętnie do kogo będzie należał las, trzeba go będzie pielęgnować. Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, jeżeli nie znajdzie się kupiec na całość, trzeba będzie podzielić las na mniejsze działki. W ten sposób nastąpi rozdrobnienie i jeszcze trudniej będzie gospodarować w takim lesie.
Silver

Post autor: Silver »

kater pisze:potem się las sprzeda, a zarobione pieniądze przeznaczy na inne "inwestycje"...
przynajmniej tak to widzę
oczywiście że tak bo to nie z troski o lasy ojczyste on to robi a dla zysku. Taki ten facet jest i o altruizm i losem planety się przejmowaniem zbytnie go raczej nie posądzam :) Ale takie mamy prawo unijne i on z tego korzysta po prostu. Za 20-30 lat jak skończą sie dopłaty ten las zacznie już jednak na siebie sam zarabiać i przy takim areale już można jakąs sensowną gospodarkę leśną robić i wynajmie on do tego zapewne jakiegoś leśnika wiec o co krzyk? Może ktoś z Was bez szans w na pracę w LP będzie miał stałą pracę :) Po co więc te potępianie "niskich pobudek" zaraz? Na Zachodzie prywatne lasy funkcjonują dla zysku właśnie i wcale tego wstydzić się nie trzeba bo to lepsza motywacja do należytego o nie dbanie niż górnolotne i szlachetne pobudki romantyczne jedynie.
Kasia pisze:Każdy może mieć swoje zdanie, nie uważaj za bełkot opinii odmiennych niż Twoje. Ja też w wielu kwestiach nie zgadzam się z Tobą ale nie uznaję Twoich postów za bełkot.
Kasiu dla mnie każda bezsensowna i mijająca się z prawdą jawnie opinia to "bełkot" i tyle. Jak potrafisz mi wskazać gdzie podobne "farmazony" gadam" to możesz to nawet również "bełkotem" nazwać - nie obrażę się. Może więc Ty mi teraz wyjaśnisz jakie to "przedsiębiorstwo" PO reprezentuje? Jak wyjaśnisz mi to i prawdą się to okaże to nawet tu publicznie Surv'a przeproszę a wiesz że potrafię publicznie do błędu się przyznać. Jeśli jednak tej tezy obronić sie nie da to to będzie jednak bełkot czysty i wybacz dosadność wypowiedzi :) W kółku wzajemnej adoracji jakim powoli forum się staje to rzeczywiście problem bo to jednak klimat wzajemnej życzliwości i miłą atmosferę ogólną psuje ale dla mnie to wciąż jednak forum dyskusyjne jest (chyba że sie mylę?) :) ...a jak tu nie pasuję to zawsze możecie mnie wybanować i swobodnie dalej zagłaskiwać sie na śmierć i o "chińskich mandarynkach" jako temacie tu wiodącym już bez przeszkód dyskutować :)
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

silver30+ pisze:Może więc Ty mi teraz wyjaśnisz jakie to "przedsiębiorstwo" PO reprezentuje?
Czy czasem nie chodziło o przedsiębiorczość? Oczywiście w pojęciu PO.
silver30+ pisze:W kółku wzajemnej adoracji jakim powoli forum
(...)

Tu nie chodzi o kółko wzajemnej adoracji ale o ogólne poszanowanie odmiennych poglądów. Lubimy się i to wszystko.Czy trzeba więcej?Nie dostaniesz tak prędko bana (chyba,że się będziesz bardzo o to prosił). Dobra rada: ignoruj to co uważasz za "bełkot", wyrażaj swoje poglądy, są mile widziane, ale nie krytykuj poglądów innych, niech każdy ma prawo do własnego zdania. Nawet jeśli ktoś myśli inaczej niż Ty, nie jest Twoim wrogiem. To jest forum, tu się wyraża swoje zdanie a nie poddaje pod wątpliwość opinię pozostałych użytkowników.Li i jedynie. :)
A od mandarynek się odczep, są śliczne :)
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Ojej, czy wy naprawdę nie potraficie normalnie pogadać ?? Silver, dość ukrywania przyjeżdzasz na zlot i wszystko wyjaśnisz Kasi i innym a pozostali bedą wiedzieli co z ciebie za człeek ;) Muszę poprzeć Kasie, nie jesteśmy po to, zeby kogoś obrażać czy uznawać jego posty za bełkot ale po to, żeby każdy mógł sie wypowiedzieć :) nie obrazając pozostałych :) Życzę udanych dyskusji ;)

Ps. Silverku, jeśli nudzi cię temat chińskich mandarynek, to zawsze mozesz założyć własny :)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

Bełkot zawsze będzie bełkotem i młody wiek czy tzw. prostolinijność nie jest tego wytłumaczeniem. Przedsiębiorstwo, przedsiębiorczość, przedsiębiorca i przedsięwzięcie określają zupełnie co innego, a używanie ich zastępczo jest dużym błędem.
A co do forum to jest miejsce do dyskusji i krytyki poglądów czy włazidupstwa i postukiwania kufelkami? Chcecie być uczestnikami miłego forum? A mnie zastanawia zaściankowe oburzenie wywołane stwierdzeniem czyjegoś bełkotania przy braku reakcji na słowo "pejsaty"
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

ztmk, chyba się nie zrozumieliśmy, przykro mi :(
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

ztmk pisze:Bełkot zawsze będzie bełkotem i młody wiek czy tzw. prostolinijność nie jest tego wytłumaczeniem.
Młody wiek albo tzw. prostolinijność nie zmieni faktu, że bełkot jest bełkotem, ale ciekawe, czy Ty i Silver w tym wieku zgłębiliście już na tyle dużo nauk społeczno-ekonomiczno-gospodarczych, że nie bełkotaliście ;)
ztmk pisze:A co do forum to jest miejsce do dyskusji i krytyki poglądów czy włazidupstwa i postukiwania kufelkami?
Może być zarówno miejscem dyskusji, jak i powiedzenia sobie paru miłych słów, przyznania racji etc.
ztmk pisze:A mnie zastanawia zaściankowe oburzenie wywołane stwierdzeniem czyjegoś bełkotania
Nie chodzi o to, że ktos kwestionuje słuszność Waszych stwierdzeń, ale rzuciliście sie z góry na człeka, co może sie nie zna na rzeczy ;) Po co sie wypowiada? No gdzieś sie musi życia uczyc, jak każdy z nas ;)
Pozdrawiam ;)
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

ztmk pisze:A mnie zastanawia zaściankowe oburzenie wywołane stwierdzeniem czyjegoś bełkotania przy braku reakcji na słowo "pejsaty"
... bełkotanie jest pojęciem względnym, to że ktoś uważa czyjeś słowa za bełkot, to nie znaczy, że tym bełkotem są ...

... jakiej reakcji byś oczekiwał na tych "pejsiastych" ? ...

... wiem że temat potwornie śliski, szczególnie ze wzgledu na poprawność, ale mówi sie trudno ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

ad Czeremcha - po raz kolejny krajanko...

ad Zu - byłem też młody i głupi, robiłem takie rzeczy, że do dzisiaj mi wstyd i mam nadzieję, że nikt ich nie pamięta, na gościa nie naskoczyłem tylko bronię swojego prawa reakcji na popychanie pierdół, niestety bycie miłym nie jest moją zaletą...

ad Borsuk - reakcja już nastąpiła..
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

ztmk pisze:byłem też młody i głupi, robiłem takie rzeczy, że do dzisiaj mi wstyd i mam nadzieję, że nikt ich nie pamięta,
Widzisz, sam widzisz :)
ztmk pisze:niestety bycie miłym nie jest moją zaletą...
Nie wierze, ale, czas zakonczyć offtop ;)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

a las się sadzi i będzie sobie rósł :)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
szczep
początkujący
początkujący
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 16 maja 2006, 08:18

Post autor: szczep »

chłop przynajmniej wie jak tanim kosztem można podwoić swoje dochody i to małym nakładem pracy
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

tvn szykuje obszerny program o nim :) i o jego zalesieniach
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

drwalnik pisze:tvn szykuje obszerny program o nim :) i o jego zalesieniach
... a kiedy ma być ten program? :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

prawdzopodobnie w przyszłym tygodniu, ale głowy nie dam sobie uciąc, chyba jeszcze montują materiały
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

drwalnik pisze:a las się sadzi i będzie sobie rósł
to lepsze niż inwestowanie kradzionych pieniędzy w np.w fabryki
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

kradzione można zainwestować też w las :)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

A wiecie, że mi to jakoś obojętne kto, za co i za ile, byle las rósł zdrowo.Bo dla mnie liczy się las a nie kto go posadził i za ile.Martwi mnie tylko co będzie za 10 lat, jak sie skończą dotacje i trzeba będzie nadal o niego dbać ,co będzie w czasie, kiedy przestanie być na jakiś czas opłacalny.
ODPOWIEDZ