Tablice bonitacji

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Borowiec_maly
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 24 paź 2010, 21:15
Lokalizacja: Nie

Tablice bonitacji

Post autor: Borowiec_maly »

Witam

Szukam tablic, dzięki kórym mógłbym sobie wyliczyć bonitację drzewostanu.

Przydałyby się także tablice współczynnika przeliczeniowego K

Pozdrawiam
Jeżeli zadaję głupie lub bardzo proste pytania, czy takie, które są łatwe do samodzielnego odszukania odpowiedzi, to nie oznacza, że robię to specjalnie. Albo mam egzamin, albo kolokwium albo cokolwiek i liczę na szybką odpowiedź. Serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadają na moje pytania.
Borowiec_maly
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 24 paź 2010, 21:15
Lokalizacja: Nie

Post autor: Borowiec_maly »

Albo chociaż powiedzcie mi jakie to sa dokłądnie tablice to bym poszukał/kupił. Byłbym wdzięczny za podanie dokładnego dzieła, może linku do tego aby kupić odpowiednią tablicę.
Jeżeli zadaję głupie lub bardzo proste pytania, czy takie, które są łatwe do samodzielnego odszukania odpowiedzi, to nie oznacza, że robię to specjalnie. Albo mam egzamin, albo kolokwium albo cokolwiek i liczę na szybką odpowiedź. Serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadają na moje pytania.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

"Tablice zasobności i przyrostu drzewostanów"
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170055
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A sporą ich część znajdziesz w tym wątku: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=16106
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Borowiec - czy PW to czasem czytasz?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
marianns
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 12:36
Lokalizacja: daleki wschód

Post autor: marianns »

Witam,
w jaki sposób okręślić klasę bonitacji dla sosny w wieku 8 lat? Przytoczone tablice rozpoczynają się od 20 lat.
Pozdrawiam
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Powinno być w
"Tablice zasobności i wydajności cięć pielęgnacyjnych młodnikach sosnowych. 1978. IBL, Warszawa"
ODPOWIEDZ