Izby Edukacji Leśnej

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

zu pisze:U mnie porobili ostatnio mnóstwo różnych ścieżek i teraz z pieknych dzikich dróg zrobiły sie smieciowe szlaki dla kuracjuszy
Tak źle a tak niedobrze.
Jak ich nie było to pewnie było żle a jak już są to zaśmiecone :(
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
saga
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1162
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: saga »

Bo to trochę jak z dzieckiem - nie wystarczy zrobić - trzeba jeszcze wychować. Z mojej obserwacji ścieżka dla jednych jest okazją do zetknięcia z funkcjami lasu, a dla drugich - do wyhasania się z dala od blokowisk. Jeżeli te ścieżki są takie jak opisuje Zu, to znaczy, że "nauka poszła w las" ale w sensie negatywnym.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Dzisiaj znalazłam nowe śmieci i wysypiska, ale nie było żadnych dokumentów :( Co sie dało, posprzatane...
Ostatnio u mnie stawiają na turystów i ciągle robią jakieś mostki, mola, sciezki, coraz wiecej smieci...
Awatar użytkownika
saga
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1162
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: saga »

Ja zauważyłam, że np w niektórych miejscowościach kosze na śmieci są tylko przy głównej ulicy. Na bocznych nie- bo by ludzie domowe śmieci wysypywali. Efekt - śmieci walają się po ulicy. Nie słyszałam jeszcze aby ktoś dostał mandat za śmiecenie; policja przemyka radiowozami albo co najwyżej "kasuje" tych, co źle zaparkowali samochopdami.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

A wiecie co ja dziś widziałam? Na pewnej ścieżce edukacyjnej były co jakis czas ławki i kosze. Już jest jeden kosz mniej - taki ładny, drewniany był... Ludziska wszystko rozkradną!
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Ja zauważyłam, że np w niektórych miejscowościach kosze na śmieci są tylko przy głównej ulicy. Na bocznych nie- bo by ludzie domowe śmieci wysypywali. Efekt - śmieci walają się po ulicy. Nie słyszałam jeszcze aby ktoś dostał mandat za śmiecenie; policja przemyka radiowozami albo co najwyżej "kasuje" tych, co źle zaparkowali samochopdami.
Ostatnio zauważyłem, że najwięcej śmieci wyrzucanych jest pod tablicą : Zakaz wyrzucania śmieci. Polujemy na tego kogoś, jego dni są już policzone... :twisted:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

kater pisze:Ostatnio zauważyłem, że najwięcej śmieci wyrzucanych jest pod tablicą : Zakaz wyrzucania śmieci.
Prawda, święta prawda!

A właśnie. Co w zasadzie leśnictwa robia przeciwko smieciom w lesie? Ja dziś widziałam jak na traktorze śmieci jechały... I pare dzikich wysypisk też.

A wiecie do jakiego wniosku dochodze?
Nie ma dzikiej kupy śmieci, w ktorej by nie było butów! Zawsze są buty!
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

zu pisze:A właśnie. Co w zasadzie leśnictwa robia przeciwko smieciom w lesie? Ja dziś widziałam jak na traktorze śmieci jechały... I pare dzikich wysypisk też.
... w leśnictwach zatrudniani są sezonowo ludzie do sprzątania i przez parę miesięcy jest czysto... :)
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No słyszałam, ze teraz mają coś zrobić, zatrudnić bezrobotnych. zobaczymy, czy posprzątaja.
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

zu pisze:No słyszałam, ze teraz mają coś zrobić, zatrudnić bezrobotnych. zobaczymy, czy posprzątaja.
... posprzątają, posprzątają... za wiele się nie napracują, bo tych śmieci aż tyle nie ma, no i coś zarobią... :)
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No jak dla mnie, to śmieci jest straszliwie duzo.
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

zu pisze:No jak dla mnie, to śmieci jest straszliwie duzo.
Ilość śmieci zależy od liczby ludzi na danym terenie... widocznie jest ich u nas mało... :)
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Ludzi jest mało, ale śmieci dużo.
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Zrobił nam się śmieciowy temat.
Wracam na właściwy. Jest u nas Izba Edukacji Leśnej. :)
W budynku Nadleśnictwa urządzona została izba przyrodniczo- leśna o powierzchni 100 m2. Na ten cel przystosowano nie użytkowane poddasze. Jej otwarcie nastąpiło 10 czerwca 2003 r. W dwóch pomieszczeniach zostały urządzone ekspozycje prezentujące zwierzęta występujące na terenie Nadleśnictwa. W jednej z sal urządzono salę wykładową. Jest ona wyposażona w sprzęt audio - wizualny, pomoce dydaktyczne. Jedno pomieszczenie poświęcono szeroko rozumianej ochronie lasu. W izbie przyrodniczo - leśnej została urządzona również biblioteka, z której mogą korzystać pracownicy Nadleśnictwa jak również wszyscy zainteresowani (nauczyciele, dzieci, młodzież, dorośli).
Obok budynku Nadleśnictwa została urządzona zielona klasa, której otwarcie nastąpiło równocześnie z otwarciem izby przyrodniczo -leśnej. Zielona kasa wyposażona jest w tablice opisujące rolę i znaczenie lasu, choroby lasu, rolę ptaków jak również środowisko zwalonego drzewa. Wykonano także oczko wodne na którym prezentowana jest roślinność wodna. W Zielonej klasie urządzono miejsce na ognisko. Cały teren został obsadzony gatunkami drzew i krzewów występujących w Nadleśnictwie.
Na terenie Nadleśnictwa urządzono dwie ścieżki edukacyjne.
Awatar użytkownika
saga
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1162
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: saga »

Wzorcowo, można pogratulować.
Talpa dOMESTICA
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 21:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: Talpa dOMESTICA »

LKPy są ok! jest dużo pieniędzy na te sprawy i wiele źródeł finansowania, ale nic sie nie da zrobić jak ludzie (przełożeni) są starej daty i nie widzą potrzeby istnienia takich "instytucji" szczególnie ludzie nie mający pojęcia o ich funkcji... (księgowość) ale my "mali" nie mozemy tu nic zrobić...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Borsuk pisze:jak
oprowadzam wycieczki szkolne po normalnym lesie :)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

drwalnik pisze:oprowadzam wycieczki szkolne po normalnym lesie :)
... i coś im mówisz, opowiadasz :?: ... masz jakiś stały scenariusz :?: ... :) ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Czemu mnie nikt nigdy nie oprowadzał na zadnej wycieczce,jak byliśmy to z panią...
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

zu pisze:Czemu mnie nikt nigdy nie oprowadzał na zadnej wycieczce
Trzeba wystapić z pismem di Nadlesnictwa że w taki a taki dzień prosi sie o przeprowadzenie spotkania na scieżce edukacyjnej przez oddelegowanego pracownika.
Myślenie ma kolosalną przyszłość
ODPOWIEDZ