Witam czy jak skończe Technikum leśne to zostane leśniczy

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piotrexo
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 23 cze 2011, 11:18
Lokalizacja: Las

Witam czy jak skończe Technikum leśne to zostane leśniczy

Post autor: Piotrexo »

Witam czy jak skończe Technikum leśne 4 letnie http://www.zsoilpawlosiow.edu.pl/ mówią moi starsi koledzy że tam przyjmują każdego i jest taki poziom jak w zawodówce ale można zostać leśniczym czy to prawda? coś tam uczą ,nie chce iść na studia bo za dużo nie umiem słabo się ucze ,mam do wyboru inną szkołę zawodową murarz i się zastanawiam czy lepiej zostać leśnikiem i nic nie robić czy [mod] murarzem do tego technikum trzeba 65 pkt a ja mam 80pkt na teście a oceny mam na świadectwie osiem dwójek i cztery 3 i dwie 4 i jedna 5 z wf
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Re: Witam czy jak skończe Technikum leśne to zostane leśn

Post autor: niziołek »

Piotrexo pisze:Witam czy jak skończe Technikum leśne 4 letnie http://www.zsoilpawlosiow.edu.pl/ mówią moi starsi koledzy że tam przyjmują każdego i jest taki poziom jak w zawodówce ale można zostać leśniczym czy to prawda? coś tam uczą ,nie chce iść na studia bo za dużo nie umiem słabo się ucze ,mam do wyboru inną szkołę zawodową murarz i się zastanawiam czy lepiej zostać leśnikiem i nic nie robić czy [mod] murarzem do tego technikum trzeba 65 pkt a ja mam 80pkt na teście a oceny mam na świadectwie osiem dwójek i cztery 3 i dwie 4 i jedna 5 z wf
:D Czterdzieści - trzydzieści lat temu jak TL były dość elitarnymi szkołami, a za komuny wyższe wykształcenie było rzadkością miałbyś dużą szansę po Technikum leśnym zostać leśniczym. Dzisiaj Twoje szanse wynoszą zero procent...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Piotrexo
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 23 cze 2011, 11:18
Lokalizacja: Las

Post autor: Piotrexo »

to co bym musiał jeszcze zrobić oprócz studiów staż czy co? :|
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Piotrexo pisze:to co bym musiał jeszcze zrobić oprócz studiów staż czy co? :|
:) Staż, egzaminy zawodowe, nieraz też znajomości, dużo determinacji,pewnie trochę szczęścia i gotowość do zmiany miejsca zamieszkania, jak dla Ciebie to nawet 600-800 km gdzieś w lubuskie i zachodniopomorskie...Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

to co bym musiał jeszcze zrobić oprócz studiów staż czy co? :|
Studia i staż to początek drogi.
Piotrexo pisze:nie chce iść na studia bo za dużo nie umiem słabo się ucze
To zmień to. Dopiero do szkoły średniej idziesz! Studia dopiero za 3 albo 4 lata!
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Słuchaj, jest takie coś jak szukanie na tym forum. Podobnych tematów jest naście. Nie wiadomo czy zostaniesz leśniczym, skończ technikum będziemy gadać.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22760
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Witam czy jak skończe Technikum leśne to zostane leśn

Post autor: j24 »

niziołek pisze: Czterdzieści - trzydzieści lat temu jak TL były dość elitarnymi szkołami, a za komuny wyższe wykształcenie było rzadkością miałbyś dużą szansę po Technikum leśnym zostać leśniczym. Dzisiaj Twoje szanse wynoszą zero procent...Hej! :)
Aż tak źle to nie jest. Raczej - nie są one duże. Ale jak otrzyma tytuł TECHNIK LEŚNIK to prawo wykonywania zawodu będzie miał.
Czy - i gdzie ewentualnie - znajdzie pracę, to już inna kwestia.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Piotrexo
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 23 cze 2011, 11:18
Lokalizacja: Las

Post autor: Piotrexo »

a może się wypowie jakaś osoba co skończyła tylko technikum ? bo jest wiele takich xd :beer:
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrexo pisze: a może się wypowie jakaś osoba co skończyła tylko technikum ?
A co to ma do rzeczy?
Piotrexo pisze:bo jest wiele takich
Skąd wiesz?
Piotrexo pisze::beer:
Za nauke się weź, a nie piwo pijesz. Nie masz jeszcze 18! :evil:
Piotrexo
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 23 cze 2011, 11:18
Lokalizacja: Las

Post autor: Piotrexo »

Nic nie pije tylko taka emocje dałem xD :lol: :mg: :] :twisted:
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Piotrexo pisze:.....czy lepiej zostać leśnikiem i nic nie robić czy .....
lepiej nic nie rób
Piotrexo pisze:...... bo jest wiele takich....
nieprawdaż ? :P
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Piotrexo pisze:a może się wypowie jakaś osoba co skończyła tylko technikum ? bo jest wiele takich xd :beer:
ja kiedyś skończyłem tyle że samochodowe i to na przygotowaniu z ZSZ czyli 6lat.
co mi to dało? Niewiele - technologia pogoniła, a robota w kanale i użeranie się z autami nie lada, jako leśnik też chyba na plaży leżał nie będziesz, bo po mojemu żeby być dobrym leśnikiem trzeba się nieźle na zapi.......ć.
To że jak piszesz niewiele umiesz nie ma nic do rzeczy, bo jak ci radzi kolega Śmietan możesz nadrobić, a studia czy w ogóle cokolwiek zawsze warto skończyć, bo wiedza i wykształcenie to coś czego nikt nigdy Ci nie zabierze
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Zostaniesz, nic się nie martw :) ucz się i pracuj a święto zmarłych stanie się Twoim świętem :lol: Ja tam z..dalam i jestem zadowolony a może niedługo będę jeszcze bardziej :) Za Niziołkiem "Hej" :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170284
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jako ten wujek dobra rada :P powiem Ci szczerze, że akurat w Twoim przypadku, to chyba lepiej uderzyć w murarkę. Fach stały i pewny, budować zawsze coś się będzie, kasa lepsza, a i stabilność pracy też i owszem. W leśnym technikum, jakie by nie było uczyć się trzeba, o pracę po nim trudno, zarobki nie największe, więc przemyśl to sobie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

oj co Wy człowieka zniechęcacie , może on ma pasje , będzie się rozwijał , zmieni system ,odpolityczni LP etc etc, ale się rozmarzyłem
arekpio
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 29 cze 2011, 20:16
Kontakt:

Post autor: arekpio »

nie, chyba teraz to trzeba mieć wyższe aby zostać leśnikiem z krwi i kości :D
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

arekpio pisze:nie, chyba teraz to trzeba mieć wyższe aby zostać leśnikiem z krwi i kości :D
myślę że żeby być leśnikiem z krwi i kości trzeba właśnie mieć to we krwi studia jedynie dadzą ci narzędzia jak nie obierać kartofla toporem. Dopiero połączenie tych dwóch może dać coś pozytywnego chociaż ja bardziej w robocie cenię ludzi z praktyką , chęcią i zapałem niz z gołym wykształceniem.
Awatar użytkownika
Chester
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1269
Rejestracja: czwartek 01 gru 2005, 10:39

Post autor: Chester »

ja skończyłem technikum leśne Milicz i zostałem Operatorem Wytłaczarki w fabryce uszczelek... nie dostałem się nawet na staż... poszedłem na studia leśne... i ten masochizm trwa do dzisiaj... w tej chwili jestem bez pracy więc się wkwiłem i zacząłem własną działalność w marketingu konsumpcyjnym, dużo mi nie brakuje do pensji podleśniczego a mam ten komfort, że jest piątkowe południe a ja mogę iść do lasu na spacer i upajać się jego widokiem bez ucisku psychicznego, że zaraz zadzwoni do mnie ktoś z góry... jedyne co może mi w tej chwili spieprzyć miłość do lasu to studia leśne... pozdrawiam ludzi pracujących głową ;)
ODPOWIEDZ