Paliwo w góre - stawka za kilometr w miejscu.

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

kukaburra pisze:Trzeba się będzie przeprosić z rowerami.
Obrazek
onet.pl
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

dobre :lol: :lol: :lol:
jeszcze tylko brakuje tabliczki Lasy Państwowe :lol:
a ile firm dodatkowo by zarobiło:
1. trzeba byłoby wymieniać ponownie identyfikatory bo dotychczasowe sa na przylepce a tu brak szyby :lol: mój pomysł to na gwoździki
2. brak gniazda zapalniczki do ładowania słabych aku w rejestratorze a co za tym idzie montujemy dynama na kółka :lol:
i rzecz najważniejsza dla naszej firmy certyfikacja FCI czy jakies inne twory wychwalali by nas za ekologizacje :!:
Leśnicy na rowery. Służba leśna na górale dla strażników polecam tandemy :lol:
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

gajowy morucha pisze:dla strażników polecam tandemy :lol:
skądinąd - świetny pomysł :lol: i do tego z dodatkowym wyposażeniem :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Sten pisze:Rozwiązaniem byłoby rewaloryzowanie stawek w jakimś cyklicznym okresie
Przecież rewaloryzują :lol:
Rok 2002 - PB85 2,80 zł stawka za samochód pow 900cm3 - 0,7846
Rok 2007 - PB85 4,50 zł stawka za samochód pow 900cm3 - 0,8358
WZROST 1,70 zł 0,0512
Plus minus za każdą złotówkę więcej na litrze 0,03 zł. Przykładając ministerialną miarkę z grosik na km może podniosą ;/
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

bromarek pisze:Przecież rewaloryzują :lol:
Gdybyż tylko o benzynę miało chodzić... Wszak tytuł rozporządzenia mówi o "zwrocie kosztów używania" czyli cała eksploatacja, amortyzacja, ubezpieczenia.
Tylko w ministerstwie założono, że samochód prywatny do celów służbowych jest używany okazjonalnie a wiec i zwrot kosztów może być niewielki. Tymczasem my używamy samochodu prywatnego głównie do celów służbowych natomiast wykorzystanie prywatne jest na poziomie kilku procent.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

magadan
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 21:40
Lokalizacja: z daleka

Post autor: magadan »

inżynier nadzoru pobiera 1300 pln/msc na dojazdy i rozjazdy,korzysta wyłącznie ze służbowego auta ,super oszczędnościowy system rozliczeń ,nie bardzo rozumiem dlaczego narzekacie
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

pobiera kase na rozjazdy i korzysta ze służbowego fajnie ma :shock: jeszcze powiedz ze firma mu tankuje i dokonuje wszystkich opłat i remontów :shock:
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

magadan ty chyba niebardzo jesteś w temacie jesli bym miał służbowe auto i jeszcze by mi płacili za jazde nim to pewnie bym nie narzekał.
Narzekam bo jeżdże po lesie prywatnym autem sam musze je opłacać tankować dokonywać wszelkich napraw a zwracaja mi niecałe 500zł/miesięcznie starcza mi to na 2-3 tygodnie zależnie od nawału pracy a pracować trzeba i nikt sie nie pyta czy starcza
niejeden cwaniak w białej koszuli i zielonym mundurze olałby to wszystko po pierwszym miesiacu.
Ja nie narzekam tylko domagam się uczciwej zapłaty za to że Lasy Państwowe kozystają z mojego prywatnego samochodu!
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Drosera
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: sobota 02 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: podobno z Europy
Kontakt:

Post autor: Drosera »

gajowy morucha pisze:Ja nie narzekam tylko domagam się uczciwej zapłaty za to że Lasy Państwowe korzystają z mojego prywatnego samochodu!
O, to ja też!
...choć właściwie nie wiem, czy to, co zostało po paru latach jazdy terenowej można jeszcze w ogóle nazwać samochodem w moim przypadku...
"Zadowolenie, które zdobywa się chowając głowę w piasek, trwa bardzo krótko." - Ken McClure
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

no właśnie już nie wspominam o tym że jazda po asfalcie a po lesie to dwie różne bajki.
kiedyś sie w..łem i po zajechaniu osobówki postanowiłem kupiś terenówke (15-letnią)po to żeby spokojnie jechać i nie urywać ciągle czegoś tam ale wtedy zaraz pojawiły się teksty na wsi że wy to macie dobrze ba firma daje wam służbowe terenówki.
gdyby nie to że lubie to co robie :lol: jutro nie wstawałbym do pracy :lol:
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowy morucha pisze:Ja nie narzekam tylko domagam się uczciwej zapłaty za to że Lasy Państwowe kozystają z mojego prywatnego samochodu!
Ostrożnie z takimi tekstami. Niektórzy mogą Ci natychmiast odpowiedzieć - jak Ci się nie opłaca to chodź na piechotę. Podpisanie umowy o korzystaniu z prywatnego samochodu przymusowe nie jest.
Albo: po cholerę podpisałeś taką niekorzystna umowę, wypowiedz i nie dokładaj. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

Piotrek pieprzysz jakbyś jeździł służbowym :lol: albo masz tyle zwrotu że zostaje.
sam widzisz od jak dawna stawka nie wzrasta a paliwo z dnia na dzień drożeje. Podpisałem umowe bo musiałem a po drugie to niby czemyu miałbym nie podpisać skoro i tak musze jeździć bo niebardzo mam ochote jeżdzić po 80km dziennie rowerem z całym majdenem w sakwach.
Po wtóre wszechwiedzący Piotrze podpisałem umowe z LP a nie z ministerstwem infrastruktury które ustala stawki za km więc dobrze byłoby gdyby to te LP działały w naszym interesie również.
Ale jak to któś już wspomniał hałas bylby gdyby tym na górze zabrano auta służbowe :wink: bo pewnie nawet nie znaja cen paliwa.
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowy morucha pisze:Piotrek pieprzysz jakbyś jeździł służbowym :lol: albo masz tyle zwrotu że zostaje.
Źle odczytałeś moje intencje. To nie moje słowa i nie mój sposób myślenia. Ja tylko naśladuję...
gajowy morucha pisze:Po wtóre wszechwiedzący Piotrze podpisałem umowe z LP a nie z ministerstwem infrastruktury które ustala stawki za km więc dobrze byłoby gdyby to te LP działały w naszym interesie również
A jakąż "moc sprawczą" wobec "Cezara" maja LP? Skoro wszyscy jadą na tym samym wózku a pracownicy LP stanowią w tej grupie mniejszość, i to w dodatku już w rozporządzeniu uprzywilejowaną?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

Piotrek pisze:
gajowy morucha pisze:Ja nie narzekam tylko domagam się uczciwej zapłaty za to że Lasy Państwowe kozystają z mojego prywatnego samochodu!
Ostrożnie z takimi tekstami. Niektórzy mogą Ci natychmiast odpowiedzieć - jak Ci się nie opłaca to chodź na piechotę. Podpisanie umowy o korzystaniu z prywatnego samochodu przymusowe nie jest.
Albo: po cholerę podpisałeś taką niekorzystna umowę, wypowiedz i nie dokładaj. :wink:
Przesadzasz, KsięgowyLP chyba zamilkł na dobre :twisted: :wink:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie pojazdów używanych do celów służbowych, które na dniach zacznie obowiązywać:
http://www.lasypolskie.pl/news-5871.html
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Albo jestem ślepy ,ale różnicy ni widzę, no poza dodaniem służby parków narodowych.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Ano właśnie, tym się zajmują.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A już miałem cichą nadzieję, że stawka za kilometr wzrosła :cry:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Brawo "Czaruś"! Znowu ruch pozorny, symulujący "kierowanie działem administracji rządowej — transport, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 216, poz. 1594)." Ciekawe jak długo jeszcze pozwolą mu się tak "maskować"?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

jeger
leśniczy
leśniczy
Posty: 776
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jeger »

Minister sam stawki nie zmieni , trzeba mu w tym pomóc. Przestać biadolić chłopaki i wziąć się do roboty.
11
ODPOWIEDZ