Szkoła w kagańcu.

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Szkoła w kagańcu.

Post autor: Kasia »

Poglądy ekologiczne, antywojenne i pacyfistyczne niosą "Szkodliwe treści wychowawcze" - uważa PiS-owski wiceminister edukacji Jarosław Zieliński.

http://media.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8172&wid=8230094
Szczególnie te ekologiczne są groźne;jeszcze się dzieciaki dowiedzą, nie daj Boże,jak zachować zasoby leśne dla przyszłych pokoleń i zaczną się burzyć na to co się dzieje dookoła!
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

A ja tam bym nie wyciągał pochopnych wniosków z relacji "Trybuny". Wolałbym zobaczyć, co naprawdę było w tym piśmie. A tak na marginesie, pod hasłami ekologii i pacyfizmu kręci się dużo różnych cwaniaków, których rzeczywiście byłoby dobrze trzymać ma dystans.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Brzost,co może być złego w ekologii?Nie mam na myśli oszołomstwa w postaci przypinania się do drzewa łańcuchami albo podwieszanie na kotwicy ale prawdziwą ekologię;dbałość o przyrodę,kulturę leśną itp.,a to,że ktoś się pod coś podszywa to już inna bajka.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77784
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Kasia pisze:Nie mam na myśli oszołomstwa w postaci przypinania się do drzewa łańcuchami albo podwieszanie na kotwicy ale prawdziwą ekologię;dbałość o przyrodę,kulturę leśną itp
... na codzień każdego dnia ... "na własnym podwórku" ... nie trzeba przeginać ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Kasia pisze:Brzost,co może być złego w ekologii?Nie mam na myśli oszołomstwa
O to właśnie mi chodziło.
Awatar użytkownika
kostek-brasil
leśniczy
leśniczy
Posty: 795
Rejestracja: wtorek 19 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Post autor: kostek-brasil »

Słyszałem dziś tą wypowiedź w radiu RMF FM...Chyba p. Zieliński nie miał dobrego dnia. W każdym razie - przy ewentualnej wizycie w szkole - będzie trzeba uprzedzić dyrekcję, że bliskie mi są poglądy anty-wojenne, jak i ekologiczne. :lol:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

pod hasłami ekologii i pacyfizmu kręci się dużo różnych cwaniaków, których rzeczywiście byłoby dobrze trzymać ma dystans.
Zieloni itp :)
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

O, właśnie. Jest nawet partia z zielonym w nazwie, o ideologii zbliżonej do swoich zachodnich odpowiedników. O których mówiono wlatach 70 i 80, że są jak arbuzy :wink:
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No, to to to :)
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

jest dział "polityka leśna" lub cos w tym stylu bo to tam powinno byc :D:D:D:D
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

rafal_knieja pisze:jest dział "polityka leśna" lub cos w tym stylu bo to tam powinno byc Very Happy
przecież chodzi o szkoły,o edukację,wydaje mi sie ,że jednak dobrze umieściłam temat,tylko dyskusja haczy o tematy polityczne,ale takie są realia.
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Brzost pisze:Wolałbym zobaczyć, co naprawdę było w tym piśmie.
Własnie to, co napisała Trybuna. Nie musieli nic kombinować, minister, nie pierwszy i nie ostatni zresztą z tego rządu, sam się piodaje na tacy do wyśmiania.
Właśnie w szkole mojej żony mają z niego piekielny ubaw. Co dowcipniejsze zastanawiają się nad wysłaniem do ministyra pytania, w jaki sposób treści pacyfistyczne i ekologiczne moga być przekazane dzieciom, które są na intelektualnym poziomie stułbi płowej.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Gollum pisze: minister, nie pierwszy i nie ostatni zresztą z tego rządu, sam się piodaje na tacy do wyśmiania.
Jak to dobrze, że w poprzednich latach mieliśmy samych mądrych ministrów ;-)
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

A kto mówi, że mądrych. Handtke, Stelmachowski, Samsonowicz czy Łybacka wcale mu nie ustępowali.
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

aha heheh nic nierozumiem :D :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :!: :idea: :?: :| :mrgreen: :572: :572: :572:
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Gollum pisze:Handtke, Stelmachowski, Samsonowicz czy Łybacka wcale mu nie ustępowali.
Szkoda gadać ... ;P
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

czeremcha pisze:
Gollum pisze:Handtke, Stelmachowski, Samsonowicz czy Łybacka wcale mu nie ustępowali.
Szkoda gadać ... ;P
A Sawicki? Uprzedzam, ze pytanie podchwytliwe, bo to mój wychowawca z liceum ;-)
zxcvb_56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: piątek 17 mar 2006, 12:47
Lokalizacja: zxcvb

Post autor: zxcvb_56 »

Gollum pisze:A kto mówi, że mądrych. Handtke, Stelmachowski, Samsonowicz czy Łybacka wcale mu nie ustępowali.
A kto byl ministrem w latach 20-39 i 45-80?
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

zxcvb_56 pisze:
Gollum pisze:A kto mówi, że mądrych. Handtke, Stelmachowski, Samsonowicz czy Łybacka wcale mu nie ustępowali.
A kto byl ministrem w latach 20-39 i 45-80?
Gdy chodziłem do podstawówki (lata 70-te) to minister nazywał się Jerzy Kuberski.
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

Jak słucham o tej polityce to mi sie chce .................... no włąśnie chce mi sie :D
ODPOWIEDZ