Uprawy zjedzone przez zwierzynę

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kostek-brasil
leśniczy
leśniczy
Posty: 795
Rejestracja: wtorek 19 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Post autor: kostek-brasil »

Silverku, wątpię by ludzie żyjący blisko lasu nie umieli doszukać się innych rozwiązań, zresztą już kilka podano wyżej. :wink:
Dziękuję za zachętę, ale już więcej w tej kwestii nie chcę się wypowiadać. Dziękuję również pozostałym uczestnikom dyskusji. Dobranoc :D
Awatar użytkownika
andbuk
początkujący
początkujący
Posty: 151
Rejestracja: piątek 04 lis 2005, 19:30

Post autor: andbuk »

Wiesz Silver zaczynam Cię rozumieć . Jednak dobrze jest żyć w buszu daleko od wielkiej polityki i " wielkich " ludzi :lol: :wink:
Życzę naj.. naj...ANDBUK
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

kater pisze:Widziałem film, w którym pokazane było zabezpieczanie upraw przed zgryzaniem, poprzez wykładanie zapachu wilka, swego rodzaju feromon, na brzegach uprawy... ponoć miało to dobry skutek, ale nie wiem jak długo działał ten feromon... :|
Skutek był dobry, ale krótki. Bo bydlak (jak uprawożerców nazywać mój świętej pamięci nauczyciel od hodowli lasu) poczuje wilka i daje dyla. Ale żarłoczonośc bierze górę i wraca. I znówq czuje wilka, ale go nie widzi. Więc jest co prawda zestresowany, ale żre. I jeśli niejktórzy ludzie w stresie obżerają się, to jesli robi to bydlak, to skutki są odwrotne od zamierzonych.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a już teraz dowiedziałem się, że będą cięcia na ochronę przed zwierzyną w tym roku, w naszym nadleśnictwie ... i co teraz? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Musisz zostać mysliwym, jesli nie jesteś i uzupełnić menu ziwerzyny o ołów
Awatar użytkownika
andbuk
początkujący
początkujący
Posty: 151
Rejestracja: piątek 04 lis 2005, 19:30

Post autor: andbuk »

Ciekawe kto na tym najbardziej ucierpi? :x :evil: ale chyba uprawy :!: :x

[ Dodano: 2006-03-19, 22:15 ]
Gollum teraz sezon ochronny , a zwierzyna głodna jak cholera , zima nie ustępuje ,fundusze na karmę się wyczerpały , Kaczory rozrabiają i wogóle do du.... :lol: :wink: :lol:
Życzę naj.. naj...ANDBUK
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Gollum pisze:Musisz zostać mysliwym, jesli nie jesteś i uzupełnić menu ziwerzyny o ołów
... jestem, niezrzeszonym, ale ołowica to choroba ostateczności ... lepiej dokarmiać w bezpiecznych dla upraw miejscach, wykładam też sporo surowca do spałowania, które kiedyś wyjedzie z lasu ... czyszczenia, trzebieże wczesne ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

To nie będzie źle pomimo cięć?
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

andbuk pisze: Gollum teraz sezon ochronny , a zwierzyna głodna jak cholera , zima nie ustępuje ,fundusze na karmę się wyczerpały , Kaczory rozrabiają
zżerają uprawy????
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Gollum pisze:To nie będzie źle pomimo cięć?
... jest jeszcze całkiem dobrze, nawet nie wierzyłem w tą prostą metodę, trzebna tylko zadbać o to, by materiał do spałowanisa był regularnie wykładany w tych samych miejscach i musi być ciągle w miarę świeży ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Ale to kosztuje. W końcu zabraknie na ten cel pieniedzy i trzeba będzie albo zaprzestać, albo podciagnąć pod to prace z innych działów
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... to właśnie jest "podciągnięte" pod inny dział, to przy okazji wykonywania czyszczeń późnych i trzebieży wczesnych ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ