Via Baltica....dlaczego milczycie?

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Via Baltica....dlaczego milczycie?

Post autor: formicarufa »

Widzę po datach wysyłki postów odnośnie Via Baltica, że na tych postach już osiadł kurz....a problem rośnie i powoli ma sięku rozwiązaniu- tak przynajmniej sugerowała prasa leśna w styczniu. Niestety nie jest to rozwiązanie zadowalające przyrodników i jak widać w tym kraju argumenty przyrodników (nie eko-oszołomów) nie znajdują odbiorców, giną jak echooooooooooooooooo

Co wy na to? Dolina Rospudy zostanie na fotografii....troche szkoda
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Ja sie nie do konca w tym wszystkim orientuje, za duzo to polityki, papierów, itp :) Ale jakie ejst moje zdanie to chyba sie każdy domysla..
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

zu pisze:Ale jakie ejst moje zdanie to chyba sie każdy domysla..
... jesteś za autostradą w każdej gminie? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Nie..
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

formicarufa pisze: Co wy na to? Dolina Rospudy zostanie na fotografii....troche szkoda
... wiele już na ten temat przegadano, ja jestem za opcją która omijała by dolinę Rospudy i wiel innych cennych obszarów ...

... ale i tak - jak zwykle - zwycięzy czynnik ekonomiczno-gospodarczy ...

... chyba, że się różne oszołomy, porządni ekolodzy oraz leśnicy i lokalne społeczności dogadają i stworzą jeden zwarty front ... ale to raczej mało możliwe, przy naszej narodowej kłótliwości :( ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Potrzebny jest całkiem nowy przebieg. To, co proponuja ekologowie, oznacza wzięcie BPN w kleszcze ze wszsytkich stron. A to jest zagłada dla parku. Nie ma wyjścia, droga musi przeciąć dolinę Rospudy. A jesli musi, to którędy? Można przez Raczki, ale to oznacza pociągnięcie dalej trasy na północ od BPN, czyli otoczenie go ze wszech stron przez rochliwe drogi. Można ominąć dolinę, ale to oznacze poprowadzenia trasy przez Puszczę Augustowską.
Cos mi się wydaje, że jest to protestowanie dla protestowania.
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

A może przez łomże? czytałeś o tej opcji?
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

formicarufa pisze:A może przez łomże? czytałeś o tej opcji?
... ja czytałem, i przez Rajgród jeżeli się niemylę, trasa krótsza, "ekologiczniejsza" - ale kosztowniejsza ze względu na wykupy ziemi ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Pomyśl o kosztach na przyszłość, a korzyści utracone z agroturystyki? czy ktośto wogóle próbował oszacować?
tu też sporo jest gmatwaniny politycznej, starcie opcji politycznych...polcam portal gw
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

formicarufa pisze:Pomyśl o kosztach na przyszłość, a kożyści utracone z agroturystyki? czy ktośto wogóle próbował oszacować?
... ja to wiem, Ty to wiesz, ale do wielu to niedociera ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

formicarufa pisze:A może przez łomże? czytałeś o tej opcji?
Ale to jest właśnie ta najgorsza z możliwości. BPN Będzie wtedy otoczony przez dwie ruchliwe drogi. Bo ruch na trasie Warszawa-Białystok nie zmniejszy sie znacząco.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Gollum pisze: Ale to jest właśnie ta najgorsza z możliwości. BPN Będzie wtedy otoczony przez dwie ruchliwe drogi. Bo ruch na trasie Warszawa-Białystok nie zmniejszy sie znacząco.
... trasa o której mówimy przez łomżę będzie daleko od BPN-u ominie bagna biebrzańskie od północno-zachodnie strony ... tak samo ominie wszystkie pinne obszary - Puszcze Knyszyńską i Augustowską ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Owszem, ominie, ale odetnie trasy wędrówek zwierząt z mazurskich lasów. A odległość nie będzie większa od obecnej trasy, ok. 6 km w najbliższym miejscu, między Rajgrodem a Grajewem.
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Gollum- to znaczy ze projektowana nie przez łomże trasa jest ok?
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Najlepsza jest ta, która jest poszerzeniem istniejącej. Nie przecina się ządnego nowego szlaku, nie niszczy się niczego więcej niż już się zniszczyło.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Gollum pisze:Najlepsza jest ta, która jest poszerzeniem istniejącej. Nie przecina się ządnego nowego szlaku, nie niszczy się niczego więcej niż już się zniszczyło.
... tylko problem organizacji całego ruchu - trzeba by zamknąć istniejącą drogę na czas budowy ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Nie trzeba. Gdy do trasy na Gdańsk w okolicach Płońska dobudowywano drugie pasmo, na pierwszym ruch się odbywał normalnie. Cokolwiek blokowały go tylko cieżarówki zaopatrujace budowę.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Gollum pisze:Nie trzeba. Gdy do trasy na Gdańsk w okolicach Płońska dobudowywano drugie pasmo, na pierwszym ruch się odbywał normalnie. Cokolwiek blokowały go tylko cieżarówki zaopatrujace budowę.
... przy trasch ekspresowych jest to możliwe i jest w praktyce stosowane ...

... natomiast w przypadku budowy autostrady łaczącej Europę z państwami nadbałtyckimi jest to dużo bardziej skomplikowane ... budowa autostrady to nie tylko pasy ruchu, ale również budowane w specjalny sposób pobocza, rowy, drogi serwisowe oraz pasy zabezpieczajce (wewnętrzne izewnętrzne) ...
... zazwyczaj są to drogi bardzo szerokie, a technika ich budowy polega na budowaniu bieżących kilometrów całego przekroju poprzecznego drogi ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

A wierzysz w autostradę, zwłaszcza tam? Bo ja już dawno przestałem.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Gollum pisze:A wierzysz w autostradę, zwłaszcza tam? Bo ja już dawno przestałem.
... wcześniej czy później to będzie ...

... na takich miedzynarodowych inwestycjach i programach "scalania Europy" trzyma się Unia, więc kiedyś doprowadzi do tego, że jednak będzie tam ta autostrada ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
ODPOWIEDZ