Auto na staż

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Auto na staż

Post autor: Śmietan »

Cel jest prosty. Auto na staż. Jakie ma być? Ano ma spełniać następujące warunki:
- palić mało
- w miarę bezawaryjne
- jak się zepsuje to żeby naprawę można było przeprowadzić za pomocą młotka i dziesiątki :wink:

Czynniki warunkujące:
- najlepiej diesel
- koszt zakupu 1500zł (2000zł)

Jakieś propozycje? Doświadczenia? :)
borowiak

Post autor: borowiak »

Citroen AX z sprawnym tylnym zawieszeniem (tylna belka w dobrym stanie daje super prześwit). Nawet benzyna 1,0 gwarantuje naprawdę dobre osiągi i spalanie do 6,5 l benzyny przy dużym udziale jazdy po lesie. Właściwości trakcyjne przy dobrych oponach wręcz zadziwiające :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nasze "leśne" AX-y 1,5 D to była rewelka, wjechało to wszędzie i wyjechało. Myślę, że obecnie łapią się w Twoich kryteriach cenowych, a jak byś złapał zadbanego, to i jeszcze parę lat byś pobrykał. Koleżanka całkiem niedawno niestety sprzedała. Trzeba było się 3 tygodnie wcześniej Śmietanku zdecydować.
Może pomyśl też o maluchu. Co prawda nieco za mały pewnie jak dla Ciebie :wink: ale cena atrakcyjna i na poboczu remont silnika zrobić można.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Wg mnie nr 1 w tym przedziale cenowym to Golf II.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

U mnie, za te pieniądze dwójki się nie kupi ;/ no, ale to stolnica - niestety
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Sten pisze:U mnie, za te pieniądze dwójki się nie kupi (...)
U nas można coś w tym przedziale cenowym kupić, ale blacha/lakier to w rewelacyjnym stanie nie będzie. Ale założenie jest takie, że ma na staż wystarczyć :spoko:
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

126p.....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ja się raczej do autek przywiązuję i zakup na rok ... bo ja wiem ... :? No ale Śmietan młody przeca, nie to co ja dziad. :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Jak kupować to na więcej latek niż rok, inaczej straci więcej niż zarobi dzięki niemu.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Sten pisze:Nasze "leśne" AX-y 1,5 D to była rewelka, wjechało to wszędzie i wyjechało.
borowiak pisze:Citroen AX
Zastanawiałem się już nad tym samochodem, ale nie wiem czy nie będzie dla mnie 'zbyt obszerne'. :)
Sten pisze:Trzeba było się 3 tygodnie wcześniej Śmietanku zdecydować.
Póki co rekonesans robię. Decyzja zapadnie za jakiś czas, a poszukiwania dopiero po nowym roku. Karolinę (Corolle) kupiłem po półrocznym analizowaniu. A swój konkretny egzemplarz obserwowałem bez mała prawie trzy miesiące. ;)
Sten pisze:Może pomyśl też o maluchu.
zul pisze:126p
Zdecydowanie odpada. Tanie jak barszcz, ale... awaryjne a do tego pali jak smok.
Glaca pisze:Wg mnie nr 1 w tym przedziale cenowym to Golf II.
Póki co jest to mój faworyt. Spokojnie znajdę nawet w bardzo dobrym stanie do 2000. A coś więcej jak się sprawuje w lesie?
Jarek pisze:Jak kupować to na więcej latek niż rok
Założenie jest właśnie, że na rok. Dlatego, że staż trwa rok. Po za tym to będzie drugie auto. Taka motoryzacyjna kochanka. :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śmietan pisze:Taka motoryzacyjna kochanka. :wink:
Jak by Ci to powiedzieć? Jak ma to być roczna kochanka, bądź kochanek, to jednak 126p bym preferował. Wrzucasz dwu litrową butlę (albo i większą) z gazem za przednie siedzenie, instalacja to góra kwadrans pracy dla laika :P i sobie pomykasz. widziałem w Bieszczadach takie patenty i to działa. A jak już wspomniałem, każdy remont sam zrobisz na poboczu (no pod warunkiem, że w bagażniku masz to co trzeba).
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Śmietan pisze: Póki co jest to mój faworyt. Spokojnie znajdę nawet w bardzo dobrym stanie do 2000. A coś więcej jak się sprawuje w lesie?
ranking aut do lasu...

Kolega staryleśnik realnie to opisał :roll:
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Glaca pisze:Kolega staryleśnik realnie to opisał :roll:
Bardzo przekonywające. Golf kolejne plusy łapie. ;)
borowiak

Post autor: borowiak »

Śmietan pisze:Sten napisał/a:
Nasze "leśne" AX-y 1,5 D to była rewelka, wjechało to wszędzie i wyjechało.

borowiak napisał/a:
Citroen AX

Zastanawiałem się już nad tym samochodem, ale nie wiem czy nie będzie dla mnie 'zbyt obszerne'. :)
Z przodu miejsca jest naprawdę sporo.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

borowiak pisze:Z przodu miejsca jest naprawdę sporo.
Mówisz o przestrzeni przed samochodem? ;) A tak na serio to przy moim wzroście to tak pół na pół dużo tego miejsca jest.
rafal84
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 10:59
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post autor: rafal84 »

A może VW polo Fox 1.4 D autko bardzo dobrze sprawuje sie w lesie sam uzywam, mało pali normalnie na szosie w 5l się mieści w terenie 5.5-6.0 ale to zima głównie gdy drogi są nie przejezdne i trzeba siła !!! Autko nie jest niskie możesz wstawić opony profilu 80 wchodzą bez problemu tylko z przodu przy max skręcie min obcierają ale to nie przeszkadza ! ! ! No i cena w tych 1500-2000 się zmieścisz . :D
PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Post autor: PAKITO »

A ja polecam TICO....silniczek bdb-bo pochodzi z suzuki, części tanie jak barszcz, po lesie śmiga aż miło...a z założonym gazem to koszty jazdy są groszowe....za 2000-2500zł można czasem namierzyć dobrą sztukę do jazdy....koszt jazdy na gazie 12-14zł za 100km..POLECAM :spoko:
PARANOJA
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

golfem II robie już 4 lata w lesie. poza łożyskami i końcówkami drążków nic tam nie grzebałem. jest świetny mam go w gazie. Może 20 letnie auto nie jest pierwszej świeżości tym bardziej jak się czasem siedzenie wyjmie i psa z dzikiem wiezie:) ale daje rade. Jest możliwość podniesienia go trochę na jakichś gumach nie praktykowałem ale jazdę trochę po leśnych duktach zapewne ułatwi. części są tanie na szrocie kupe tego stoi. AX jeździł mój kolega w terenie i też sobie chwalił . tylko ,że dachował i musiał auto oddać na konserwy :)
Awatar użytkownika
Away
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 13:26
Lokalizacja: Friedrichshütte

Post autor: Away »

Widać Panzerwageny rządzą!
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

PAKITO pisze:A ja polecam TICO
Odpada. Diesel i nic innego. BIoestr jest w tej chwili po 3,8zł za litr więc jak mam wybór dołożyć dwa złote i jechać czymś większym i mocniejszym to wolę dopłacić.
rafal84 pisze:A może VW polo Fox 1.4 D
Znaczy się to jest to stare jeszcze kwadratowe Polo?
ODPOWIEDZ