Obowiązek nadleśniczego?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

dorota
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: środa 11 sty 2006, 13:20

Obowiązek nadleśniczego?

Post autor: dorota »

witam jeszcze raz Wszystkich!!!
Tak jak mi radziliście ,złożyłam podanie do nadleśniczego o wyznaczenie drzew do trzebierzy pielegnacyjnej.Nadleśniczy ,tak jak i leśniczy był bardzo niemiły,nie chciał przyjąć podania ,mówiąc że właściciel powinen sobie wyznaczać drzewa i dbac o swój las ,bo on nie ma na to czasu.Także nie wiem czy ja sie doczekam wyznaczenia tych drzew,między słowami chyba chodziło mu o łapówke ;).Byłam i jestem tak wściekła na chamstwo i bezczelność tych ludzi,bo chociaż prowadzę swoją działalność i współpracuje z ludzmi dziłającymi w różnych branżach takiego prostactwa,cwaniactwa i chamstwa nigdzie nie spotkałam.
Co mi teraz radzicie?
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... szczerze? ... wstyd mi za tych leśników ... nie powinni być leśnikami ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

dorota pisze:właściciel powinen sobie wyznaczać drzewa i dbac o swój las ,bo on nie ma na to czasu.Także nie wiem czy ja sie doczekam wyznaczenia tych drzew.
Nadleśniczy powinien zlecić to leśniczemu do lasów niepaństwowych...co do n-czego-brak słów. :(
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

kater pisze:co do n-czego-brak słów.
... ano brak słów :evil: ...

... jak Ci się chce to możesz udeżyć wyżej - ale raczej niewiele to da :evil: ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Borsuk pisze:jak Ci się chce to możesz udeżyć wyżej - ale raczej niewiele to da
usłyszysz, że to leży w gestii nadleśniczego...skontaktuj się z kompetentnym leśniczym d/s lasów niepaństwowych...
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Podaj więcej szczegółów (może być na PW), tzn. gdzie to było, kto na Twoim terenie zajmuje się lasami i kontakt telefoniczny lub mailowy.
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Polecam Ustawę o Lasach- nadleśniczy ani leśniczy nie ma obowiązku chodzenia po prywatnym lesie i wyznaczania trzebieży. Rola lesniczego ds. lasów niepaństwowych nie polega na wyręczaniu właściciela lasu z jego obowiązków, niemniej jednak zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Jest to forum anonimowe- więc powiedz gdzie taka sytuacja miała miejsce i może wtedy skontaktujem się z takim panem leśniczym i poprosimy o wyjaśnienie bo zarzuta stawiasz dośc mocne, a jako np. przeciwnik wszystkich lekarzy moge powiedzieć, że ten czy ów bierze w łapę...i co z tego skoro to tylko jakieś półsłówka bez konkretów. Jak już piszesz to pisz konkretnie bo nie chce mi się wierzyć tak do końca w tę historię- szacuneczek
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

formicarufa pisze:Polecam Ustawę o Lasach- nadleśniczy ani leśniczy nie ma obowiązku chodzenia po prywatnym lesie i wyznaczania trzebieży. Rola lesniczego ds. lasów niepaństwowych nie polega na wyręczaniu właściciela lasu z jego obowiązków,
... ustawa o lasach nie nakłada obowiązku, ale jeśli "opiekę" nad jej lasem w wyniku prozumienia z gminą pełni terenowo odpowiedzialny leśniczy to ma obowiązek, bo za ma LP płacone ... poza tym wygląda to pozytywnie w oczach społeczeństwa ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Nie zgadzam się z tobą- owszem jest obowiązkiem nadzór nad lasami prywatnymi ale przejawia się to w postaci cechownia drewna, doradztwa a nie fizycznego chodzenia i wyzznaczania drzew. Podobnie nie odpowiada za nadzór nad sadzeniem natomiast dokonuje udatności uprawy etc. Natomiast kreowanie wizerunku leśników w oczach to już zupełnie inna sprawa, niemniej takie rzezcy także na to wpływaja- jak kontakt z orywatnymi właścicielami lasów.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a ja drzewa wyznaczam ... nie wszystko robię "tylko" w granicach sztywnych przepisów ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

formicarufa pisze:owszem jest obowiązkiem nadzór nad lasami prywatnymi ale przejawia się to w postaci cechownia drewna, doradztwa a nie fizycznego chodzenia i wyzznaczania drzew.
... u nas leśniczy, jak to się mówiło: do chłopskich lasów, chodzi i wyznacza drzewa...
bo inaczej właściciel lasu wytnie wszystko, co mu się podoba, wbrew sztuce leśnej... :|
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... choćby dlatego warto poświęcić trochę czasu na to ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

... u nas leśniczy, jak to się mówiło: do chłopskich lasów, chodzi i wyznacza drzewa...
bo inaczej właściciel lasu wytnie wszystko, co mu się podoba, wbrew sztuce leśnej...


To już jest nieco inna sytuacja i chwała za to leśniczemu. Ja mówię o obowiązkach wg litery prawa natomiast rozwiązania jakie są stosowane w LP (choć w całym kraju jest to jedna firma prowadzona wg tych samych zasad podobno) są oczywiście bardzo różne.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

formicarufa pisze:Ja mówię o obowiązkach wg litery prawa natomiast rozwiązania jakie są stosowane w LP
... a czy w jego obowiązku wg prawa było chamskie zachowanie? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

No właśnie... choć ja z dystansem odnoszę się do takich informacji, bo jakby nie było- pojawiła się osoba, która czegoś oczekiwała, a nie dostała tego. Skoro tak się zachował główny gajowy więc czemu nie zrobiła czegoś z tym? Są odpowiednie instytucje, które reagują na takie figle.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... warto byłby wysłuchać również drugiej strony, a najlepiej bezstronnego świadka ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

O tym też mówię, w ramach krytycznego spojrzenia na zielony świat nie zapominajmy o zdrowym rozsądku. Być może nadleśniczy ów to szuja, ale nie wiem nie było mnie tam. Poza tym jak poczyta więcej forum to sama wyznaczy trzebież.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... to może jej pomożemy? ... niech opisze ten drzewostan jak najlepiej jak potrafi ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
dorota
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: środa 11 sty 2006, 13:20

Post autor: dorota »

drwalnik pisze:... warto byłby wysłuchać również drugiej strony, a najlepiej bezstronnego świadka ...
hi,hi a czy bezstronny swiadek pomoże mi wyznaczyć drzewa do wycinki?Chciałabym podkreślic ,że rozmowa nie była kłótnią czy sporem,po prostu wysłuchałam nadleśniczego co ma mi do powiedzenia,raczej mnie zbywał,prosząc o wyznaczenie drzew do wycinki powiedział ,że to nie jest ich obowiązek i żebym sobie kogoś znalazła jak sama nie potrafię wyznaczyć.
Dlatego proszę o pomoc w znalezieniu osoby któraby mi te nieszczęsne drzewa pozaznaczała,ile to będzie kosztowało?Mój las podlega pod Nadleśnictwo Bielsk Podlaski.Od 60 lat nikt nie dokonywał trzebieży,a jest tego 6ha.Dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Ale obciach,chwała Ci Doroto,że tak usilnie zabiegasz o swój las,już tu koledzy sobie poradzą z tą sprawą.Nie sądziłam,że ktoś taki może wogóle być leśniczym!Ale to tak jak w inych grupach zawodowych:są zapaleńcy a są i ludzie z przypadku.
drwalnik pisze:... to może jej pomożemy? ... niech opisze ten drzewostan jak najlepiej jak potrafi ...
Drwalniczku,zaocznie to najwyżej studiować można,chyba nie jest możliwe zarządzanie lasem (nawet 6 ha) na odległość,ale liczą sieTwoje dobre chęci,też bym ponogła jak bym miała możliwość.
ODPOWIEDZ