Chciałbym zostać strażnikiem leśnym

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

rafal77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 393
Rejestracja: środa 02 sie 2006, 15:51

Post autor: rafal77 »

Wiking pisze:popieram. Jeżeli kolega rafal uwaza, że kpk i kk to lipa to nie mamy o czym gadać.
Dlaczego sądzisz, że uważam oba te akty za lipę? Oba są naprawdę dobre!
lastel

Post autor: lastel »

Może z innej beczki . Ile w Polsce było przypadków użycia broni przez strazników leśnych ?
Jaka jest wartość w skali roku drewna ze spraw wykrytych przez straż leśną ?
Wolałbym Rafał dyskusję na argumenty , a nie wycieczki osobiste .
Awatar użytkownika
seba4x4
początkujący
początkujący
Posty: 213
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:53
Lokalizacja: lasy polskie

Post autor: seba4x4 »

lastel pisze:Jaka jest wartość w skali roku drewna ze spraw wykrytych przez straż leśną ?
Jaka jest wartość drewna nie zagarnięta prze złodziei dzięki Straży Leśnej? Leśniczego łatwo upilnować, 2-3 głuche telefony i wiedzą, gdzie jest.... Straży Leśnej nie upilnują w ten sposób. Istota prewencji polega na zapobieganiu, nie karaniu. W tym Straż Leśna sprawdza się. Za w/w przemawiają argumenty glacy - "ja tu mieszkam, mam drewniany dom, chcę tu żyć". Nie zawsze można wjechać osobiście do złodzieja i ukarać go..... Nie popieram Straży Leśnej, jako organów ścigania leśniczych (nie mówię o leśniczych - złodziejach, zawsze taki się zdarzy). Generalni Straż powinna być, ale nie jako narzędze przeciw SL.........
aniabe
początkujący
początkujący
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 13:53
Lokalizacja: AR Krakow

Post autor: aniabe »

Chciałabym wiedzieć co to jest IN, KPK i KK :oops:

[ Dodano: 2007-12-05, 22:49 ]
seba4x4 pisze:Generalni Straż powinna być, ale nie jako narzędze przeciw SL...
Zawsze myślałam, że straż leśna ma za zadanie współpracę z SL.
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru... ;)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

aniabe pisze:co to jest IN, KPK i KK
kodeks karny, kodeks postępowania karnego...

aniabe pisze:Zawsze myślałam, że straż leśna ma za zadanie współpracę z SL.
Ma. Jak najbardziej...

Ale nie przy wspólnych szwindlach :roll:
Awatar użytkownika
seba4x4
początkujący
początkujący
Posty: 213
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:53
Lokalizacja: lasy polskie

Post autor: seba4x4 »

aniabe pisze:Zawsze myślałam, że straż leśna ma za zadanie współpracę z SL.
Ja też :wink: W większości przypadków tak jest, są jednak przypadki, gdy bywa inaczej.

[ Dodano: 2007-12-06, 06:57 ]
Glaca pisze:Ale nie przy wspólnych szwindlach :roll:
Jeżeli wspólne szwindle, to chyba siłą rzeczy oznacza współpracę? Pewnie chodziło Ci o szwindle SL :wink:
Awatar użytkownika
Wiking
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 09:55
Lokalizacja: z lassa ;-)

Post autor: Wiking »

rafal77 pisze:Dlaczego sądzisz, że uważam oba te akty za lipę? Oba są naprawdę dobre!
- są podstawą działania strazników lesnych. Czy wykonuja czynności u chłopa na podwórku który skradł 1 suszka, czy w tartaku, gdzie leży 10m3 skradzionej Jd to, zawsze na nich sie opierają.
Myslę, że leśniczym Straż Leśna jest bardzo potrzebna.
Świat jest OK, to ludzie mu szkodzą
aniabe
początkujący
początkujący
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 13:53
Lokalizacja: AR Krakow

Post autor: aniabe »

Glaca pisze: kodeks karny, kodeks postępowania karnego...
Hyhy... dzięki :zawstydzony:
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru... ;)
Hawkins
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 10:03
Lokalizacja: Earth

Post autor: Hawkins »

Wiking pisze:Myslę, że leśniczym Straż Leśna jest bardzo potrzebna.
:roll: :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

GDZIE jest dużo kradzieży drewna straż leśna ma co robić. NA NASZYM terenie co do ich działań nie mam nic do zarzucenia :evil:
Mów prawdę ;-)
lastel

Post autor: lastel »

Chciałbym widzieć przeszukanie wykonane samodzielnie przez Straż Leśną w mieście na osiedlu kominkowym domków jednorodzinnych :) z KK i KPK w ręku :D
strażnik
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 15:08
Lokalizacja: Mordor

Post autor: strażnik »

lastel pisze:Chciałbym widzieć przeszukanie wykonane samodzielnie przez Straż Leśną w mieście na osiedlu kominkowym domków jednorodzinnych :) z KK i KPK w ręku :D
KK i KPK trzeba znać a nie tylko trzymać w ręku.
Jak go poczytasz to wiesz, co ci wolno a co nie, oraz w jaki sposób takie przeszukanie przeprowadzić, na jakiej podstawie i kiedy można je zrobić, co zrobić z dowodami rzeczowymi, itd.
O przeszukaniu mówi cały rozdział 25 kpk, tj. od art. 217 do art. 236a.
lastel

Post autor: lastel »

Art. 217. (118) § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach niecierpiących zwłoki - także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.
§ 2. Osobę mającą rzecz podlegającą wydaniu wzywa się do wydania jej dobrowolnie.
§ 3. W razie zatrzymania rzeczy stosuje się odpowiednio przepis art. 228. Protokołu można nie sporządzać, jeżeli rzecz załącza się do akt sprawy.
§ 4. Jeżeli wydania żąda Policja albo inny uprawniony organ działający we własnym zakresie, osoba, która rzecz wyda, ma prawo niezwłocznie złożyć wniosek o sporządzenie i doręczenie jej postanowienia sądu lub prokuratora o zatwierdzeniu zatrzymania, o czym należy ją pouczyć. Doręczenie powinno nastąpić w terminie 14 dni od zatrzymania rzeczy.
§ 5. W razie odmowy dobrowolnego wydania rzeczy można przeprowadzić jej odebranie. Przepisy art. 220 § 3 i art. 229 stosuje się odpowiednio.

To jak się ma uprawniony organ do Ustawy o Lasach :)
Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

lastel pisze:To jak się ma uprawniony organ do Ustawy o Lasach
Czytałeś Ustawę o Lasach? art. 47 polecam koledze do zgłębienia.
lastel pisze:Chciałbym widzieć przeszukanie wykonane samodzielnie przez Straż Leśną w mieście na osiedlu kominkowym domków jednorodzinnych z KK i KPK w ręku
Przeszukiwałem domy jednorodzinne, piwnice w bloku i działki rekreacyjne, artykuły KK, KPK, KW dotyczące kradzieży drewna i wszelkich czynności procesowych znam na pamięć, i nigdy ich przeprowadzenia nie zakwestionował prokurator. (15 lat pracy)
Do czego zmierzasz lastel?
Andrzej5101
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 12 lis 2006, 14:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Andrzej5101 »

Przeszukiwałem domy jednorodzinne, piwnice w bloku i działki rekreacyjne, artykuły KK, KPK, KW dotyczące kradzieży drewna i wszelkich czynności procesowych znam na pamięć, i nigdy ich przeprowadzenia nie zakwestionował prokurator. (15 lat pracy)
Rambo przy tobie to pikuś :lol:
lastel

Post autor: lastel »

Jakby nie patrzeć Straż Leśna pełni rolę straży zakładowej . W trudniejszych sytuacjach prawnych miałaby kłopoty z obroną swojej pozycji przy interwencjach poza nadleśnictwami tzn w dużych aglomeracjach miejskich .
Z drugiej strony czy nie powinna być zreformowana w kierunku lepszej ochrony mienia LP szerzej pojętej , dla przykładu do wykrywania zjawisk korupcjogennych i mafijnych . Może lepsze byłyby jednostki regionalne niezależne od nadleśniczych ? :)
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

Straż leśna nie powinna podlegać nadleśniczym,działania ich byłyby przejrzyste ;/ :roll:
Mów prawdę ;-)
rafal77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 393
Rejestracja: środa 02 sie 2006, 15:51

Post autor: rafal77 »

lastel pisze:W trudniejszych sytuacjach prawnych miałaby kłopoty z obroną swojej pozycji przy interwencjach poza nadleśnictwami tzn w dużych aglomeracjach miejskich .
Wypowiadając tego typu zdania rozumiem, że masz jakieś argumenty na ich poparcie. Przytocz je więc zamiast znów wzorem J. Kaczyńskiego rzucać niedopowiedzeniami. Tylko przytocz jakieś konkrety, a nie półsłówka i zdania zaczynające się na "wydaje mi się" "moim zdaniem tak jest", bo w tym temacie jak widać (podobnie jak ja) żadnym autorytetem nie jesteś. :evil:
jazlasu
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: środa 20 cze 2007, 20:28
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jazlasu »

lastel pisze: dla przykładu do wykrywania zjawisk korupcjogennych i mafijnych . Może lepsze byłyby jednostki regionalne niezależne od nadleśniczych ?
organizowały by prowokacje? Strażleśna powinna się zająć ochroną mienia LP, a nie sprawdzaniem stosów leśniczego. Najgorsze jest to, że wszyscy kontrolujący mają z góry założone, że leśniczy to złodziej.
rafal77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 393
Rejestracja: środa 02 sie 2006, 15:51

Post autor: rafal77 »

jazlasu pisze: Najgorsze jest to, że wszyscy kontrolujący mają z góry założone, że leśniczy to złodziej.
Może sądzą po sobie...
ODPOWIEDZ