Chciałbym zostać strażnikiem leśnym

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
markwood
początkujący
początkujący
Posty: 123
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 13:51

Chciałbym zostać strażnikiem leśnym

Post autor: markwood »

Chciałbym zostać strażnikiem leśnym--może ktoś wie jak dostać się do straży leśnej...jak to wygląda w praktyce...
(jestem studentem leśnictwa)

darz bór





Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

W praktyce to najpierw musisz być zatrudniony w jednostce LP ( np. w nadleśnictwie).
Do strażnika leśnego długa droga - musi być wolne miejsce, jak już jest , to odbywa się szereg różnych szkoleń ( od znajomości przepisów prawa do umiejętności posługiwania się bronią).
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... potzrebni są sprawni ale i mądrzy strażnicy ... sito powinno być drobne, bo to bardzo odpowiedzialne stanowisko i niebezpieczne ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Praca strażnika leśnego podobna jest do pracy policjanta, przez to nie jest się zbyt lubianym w społeczeństwie. :|
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

kater pisze:Praca strażnika leśnego podobna jest do pracy policjanta, przez to nie jest się zbyt lubianym w społeczeństwie.
... może nie całym społeczeństwie, ale coś w tym jest :D ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

kater pisze:Praca strażnika leśnego podobna jest do pracy policjanta, przez to nie jest się zbyt lubianym w społeczeństwie.
... w terenie też trzeba być dobrym dyplomatą, żeby ci miejscowi "złodzieje" drewna nie spalili chałupy ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

drwalnik pisze:
kater pisze:Praca strażnika leśnego podobna jest do pracy policjanta, przez to nie jest się zbyt lubianym w społeczeństwie.
... może nie całym społeczeństwie, ale coś w tym jest :D ...
Na pewno w lokalnym, zwłaszcza w niektórych regionach...
Silver

Post autor: Silver »

markwood pisze:jestem studentem leśnictwa
Jak sądzisz że się w tej formacji "rozwiniesz" jako leśnik to chyba w błędzie głebokim jesteś. Niewiele ta praca z lasami ma wspólnego poza miejscem jej wykonywania jedynie i "specyficzne" cechy charakteru mieć tam trzeba. Dobrze sie sprawdzają ekswojskowi kaprale.. ;) Ktoś to musi robić by bezhołowie w lesie nie zapanowało i jednak trzeba tych ludzi szanować ale robić sobie z tego cel życia? Studiując leśnictwo w dodatku? Od razu po studiach? Nie chcesz choć popróbowac nielekkiego leśnego chleba? Wolisz terenówką krążyć po wioskach z reką na kaburze? Ambicjami chyba nie grzeszysz i ten cały las niezbyt Cię pociaga ale cóż powodzenia życze tylko nie płacz nam tu kiedyś że szefowie nie doceniają Twych wspaniałych mięśni bo mózgu za dużo uzywać tam nie bedziesz ;) Straż Leśna to bardzo potrzebny ale jedynie dodatek do zawodu lesnika. Kwalifikacje i doswiadczenie zdobywa sie jednak gdzie indziej ;) I wybacz szczeróść wypowiedzi ale naprawdę myslę że to kiepski wybór dla wykształconego leśnika. Pozdrowienia
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

silver30+ pisze:Ambicjami chyba nie grzeszysz i ten cały las niezbyt Cię pociaga ale cóż powodzenia życze tylko nie płacz nam tu kiedyś że szefowie nie doceniają Twych wspaniałych mięśni
... Silver Ty masz jakiś kompleks :P ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Silver

Post autor: Silver »

Borsuk ja ja kocham Twe uszczypliwości :D 120kg "na klatę" w klubie fitness wciąż biorę wiec chyba nie jest tak źle :) Zaraz z kolei na mieśniaka wyjdę i nasze urocze koleżanki mnie "rozjadą" :) Ja po prostu w duchu ze śmiechu padałem jak coniektórych "kurczaków" ze Straży Leśnej widziałem krokiem szeryfa do biura wchodzących z "arbuzami" pod pachami albo jak dziadźka z gałęzią w lesie zatrzymywali ;) Ta robota zmienia ludzi bo w kazdym bandytę i malwersanta widzą (podobie sie dzieje z policjantami) i tu sie z Tobą zgodze.. mam kompleks..... też bym tak chciał krokiem szryfa przez wieś przedefilować łapiąc zuroczone spojrzenia panien zza firanek ale już mi to nie dane :D:D:D
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

silver30+ pisze:też bym tak chciał krokiem szryfa przez wieś przedefilować łapiąc zuroczone spojrzenia panien zza firanek ale już mi to nie dane
... romantycznie, romantycznie :P ...

... ale co prawda to prawda - większość znanych mi Stażników to ludzie z którymi trudno wytrzymać, ponadto często wchodzą w rolę "piesków" nadleśnego :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

silver30+ pisze:wybacz szczeróść wypowiedzi ale naprawdę myslę że to kiepski wybór dla wykształconego leśnika.
... posłuchaj rad Silvera ... dobrze Ci radzi ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
pro vege
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 01 mar 2006, 19:50

Post autor: pro vege »

Mój narzeczony kocha lasy, terenówki, w tym roku kończy studium ochrony osób i mienia. Co musi zrobić, by móc pracować jako strażnik leśny? są na to jakieś dodatkowe kursy, szkolenia?
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Ustawa o lasach wyznacza wśrodkilku jeszcze innych kryteriów min to.- musi posiadac odpowiednie kwalifikacje zawodowe... I tak naprawde nikt nie powie czy musisz byc po leśnictwie czy nie...życzę powodzenia jednocześnie pszychylam się do wszystkich którzy to odradzają, jek chce zostać kretynem to zapisz się do LPR-u albo innego radia ma...riola
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... Formicarufa ... widze, że jesteś przeciwny bycia leśnikiem ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

nie, ale leśnictwo to sposób na zycie , no ale LP skutecznie to obrzydza
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

formicarufa pisze:ale LP skutecznie to obrzydza
... nie zawsze ... bywają miejsca normalne ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
pro vege
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 01 mar 2006, 19:50

Post autor: pro vege »

Ja znam pełno przepięknych miejsc w lasach..
I nie wyobrażam sobie mojej przyszłości bez nich :)
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

pro vege pisze:Ja znam pełno przepięknych miejsc w lasach..
I nie wyobrażam sobie mojej przyszłości bez nich
No to witaj w klubie ;) Też znam kilka urokliwych miejsc w lesie, bez możliwości powrotu do nich życie byłoby nudne i bezsensowne...
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

formicarufa pisze:nie, ale leśnictwo to sposób na zycie , no ale LP skutecznie to obrzydza
... nie tylko LP obrzydzają... wiele innych firm też :(
ale nie można się tym zrażać i trzeba robić swoje...
ODPOWIEDZ