Bezpieczna broń!

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Novi 2
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 18:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Novi 2 »

Dobrze jest rozumieć o czym mowa :lol: :lol: :lol:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Novi, jeśli chcesz wiedzieć, to Kasia nasza jest tu główna zaangażowaną w akcje bezpiecznej broni... i chyba ma coś do powidzenia...
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Sugerujesz, ze nie rozumiem :?: :x :evil: :cry: :? :wink:
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Novi 2
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 18:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Novi 2 »

Czeremcha, nie irytuj się, ale niestety tak.

Zu.
Przyznam ze temat mnie zainteresował z wielu względów. Logowałem się tu z entuzjazmem, ale prawda jest taka ze ja tu nie widzę żadnej akcji mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa osób mających kontakt z bronią a wyłącznie pogadankę na temat jaka to głupotą wykazali się sprawcy. Co tu zrobić by ograniczyć. Jakie obostrzenia wprowadzić, co zaostrzyć by uniknąć tych wypadków.
Może dziwne ci się to wyda, ale rozwiązane które was powinno satysfakcjonować już na tym forum padło z klawiatury faceta który bezpieczną broń widzi w piecu hutniczym. Nie wiem dlaczego nikt tego nie podchwycił. Chyba tylko z powodu chęci pastwienia się nad ludźmi, których dosięgło nieszczęście bycia nieumyślnymi sprawcami wypadków.
Dla mnie ta akcja to kawka, herbatka, ciastko i teksty typu jedna baba drugiej babie.
Odnoszę wrażenie ze wy tu wszyscy uważacie się za nieomylnych. Takich, których to nie dotyczy. Wy doskonale przecież wiecie, co robić żeby do tego nie doszło. Jesteście zdrowi na ciele i umyśle. Nikt z was żadnego błędu nie popełni.

Nie chce mi się przytaczać przykładów gdzie takim jak wy prokurator odczytywał akt oskarżenia, a naprawdę długo "kicali" po lesie i byli w tym dobrzy. Byli zdrowi, poczytalni, młodzi i piękni. Nie wykazywali zaburzeń genetycznie też bez zarzutu. Ja tu nie przyszedłem się z nikim kłócić, ale wasza pewność siebie nie napawa optymizmem, a wręcz przeciwnie - przeraża. Pamiętajcie ze każdego może to spotkać. Jest zbyt wiele czynników które mają wpływ na świadomość człowieka by można było powiedzieć, że możliwość przypadkowego wystrzału z broni palnej kogoś nie dotyczy (chyba ze ten ktoś nie ma z bronią kontaktu)

I o czym tu gadać?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... czekamy więc na pomysły Twoje, co tutaj zrobić, aby takie przypadki się nie zdarzały ... ??
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Novi 2
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 18:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Novi 2 »

To nie ma sensu bym podawał wam gotowy przepis, bo on juz został podany. Wam nie chodzi o rozwiązanie, wam chodzi o rozwiązywanie :lol: :lol: :lol:
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Co innego pomylić się i zrobić literówkę na forum czy nie doczytać jakiegoś postu a co innego pomylić sie i zostawić nabitą broń w miejscu, gdzie mogą bawić sie dzieci albo postrzelić człowieka zamiast zwierzyny :evil:
Novi 2 pisze:prokurator odczytywał akt oskarżenia, a naprawdę długo "kicali" po lesie i byli w tym dobrzy.
Widocznie nie byli aż tacy dobrzy jak im się wydawało...
Novi 2 pisze:ja tu nie widzę żadnej akcji mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa osób mających kontakt z bronią a wyłącznie pogadankę na temat jaka to głupotą wykazali się sprawcy
Moze nie zauwżyłeś, ale pomyslów było wiele, niestety mało realne i raczej nie da sie ich wprowadzić w zycie.
Novi 2 pisze:bezpieczną broń widzi w piecu hutniczym
Zależy jeszcze czy nie jest ona akurat nabita przez pomyłkę :cry:



Juz sama broń jest groźna, nigdy za dużo ostrożności. Może takie "pogadanki" odniosą jednak jakiś skutek, niechby jedna osoba zastanowiła sie nad tym, czy broń trzyma w odpowiednio bezpiecznym miejscu i czy jest faktycznie na tyle dobrym myśliwym, że nie postrzeli nikogo przez pomyłkę, to ta dyskusja już miałaby sens, moze nie byłby to ogromny sukces, ale małymi kroczkami można zdziałać naprawdę wiele.
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... nie ma chyba sensu tłumaczyć, że broń sama w sobie jest niebezpieczna bardzo (posiadacz broni czuje się Panem życia i śmierci), że najsłabszym ogniwem w tym układzie jest właśnie człowiek (jego wbrew pozorom słaba psychika a nie twardość stali lufy) i że wcale nam nie chodzi o zmianę prawa ...

[ Dodano: Nie Mar 19, 2006 00:50 ]
Novi 2 pisze:Wam nie chodzi o rozwiązanie, wam chodzi o rozwiązywanie
... masz rację!!! nie ma gotowego rozwiązania, jest rozwiązywanie poszczególnych problemików, zwrócenie uwagi, że każdego dnia, w każdej chwili posiadacz broni ma wielką odpowiedzialność, wynikającą z jej posiadania i używania ... z głową ma to robić ...

[ Dodano: Nie Mar 19, 2006 00:59 ]
czeremcha pisze:Widocznie nie byli aż tacy dobrzy jak im się wydawało...
... albo byli zbyt pewni siebie i swojej doskonałości ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Novi 2
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 18:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Novi 2 »

Tak wiem, wy jesteście najwspanialsi, najmocniejści, was to niedotyczy :lol:
Czeremcha, to nie ty przypadkiem pisałas ze to forum ma specyficzny klimat i coś o książkach?
Może warto by jakies przeczytać nie wydaje ci się?
Albo nawet w Googlach poszukać co powoduje powstawanie wypadków. Nie musisz szukac wypadków dotyczących broni, wystarczy jakiekolwiek temat o ich powstawaniu.
Ale po co ja to wszystko pisze, przeciez tu same cyborgi, was nie dotyczą takie rzeczy jak PMS, AMS, zmęczenie, przeziębienie, stany euforyczne, wpływ ciśnienia na samopoczucie, nagłe skurcze mięśni wywołane niewiadomo czym......itd itd.

Broń jest niebezpieczna.... ta ... do czasu jej w łapy nie weźmiesz nic ci nie zrobi.
Fobie jakąś macie czy co?

[ Dodano: 2006-03-19, 01:07 ]
Uffff no to wszystko w porządku, Tu jednak chodzi o to by sobie pogadać. Może to własnie jest ten własciwy sposób na rozwiązanie tego problemu.
Trzeba tylko wprowadzić obligatoryjny obowiązek posiadania komputera i czytania tego forum przez wszystkich posiadających broń :lol: :lol: :lol:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Novi 2 pisze:Dla mnie ta akcja to kawka, herbatka, ciastko i teksty typu jedna baba drugiej babie.
Widzisz, chociaz tyle, staramy sie, myslimy, co zrobić.
Novi 2 pisze:rozwiązane które was powinno satysfakcjonować już na tym forum padło z klawiatury faceta który bezpieczną broń widzi w piecu hutniczym
A może to rozwiązanie jednak nie ejst najlepsze, a może istnieją lepsze?
Novi 2 pisze:Tak wiem, wy jesteście najwspanialsi, najmocniejści, was to niedotyczy Laughing
Pokaż mi miejsce, gdzie ktoś tak napisał...
Novi 2 pisze:was nie dotyczą takie rzeczy jak PMS, AMS, zmęczenie, przeziębienie, stany euforyczne, wpływ ciśnienia na samopoczucie, nagłe skurcze mięśni wywołane niewiadomo czym......itd itd.
Skąd wiesz? A poza tym to co innego, jeśli ktoś dostanie "nagłego skurczu mięśni" niż gdy zostawi nabitą broń przy dziecku.
Novi 2 pisze:Fobie jakąś macie czy co?
Ostatnio było dużo wypadków związanych z bronia. Fajnie by było, gdyby było ich mniej. Szkoda nam tych ludzi, dzieci.
Novi 2 pisze:Trzeba tylko wprowadzić obligatoryjny obowiązek posiadania komputera i czytania tego forum przez wszystkich posiadających broń
Kochany, my nie piszemy, że najlepiej wiemy, co i jak, jak problemowi zaradzić i w ogole, My po prostu szukamy rozwiązania, staramy sie...
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Zauważyłem, że jednak wielu myśliwych uważa się za nieomylnych, a wszelkie nieszczęśliwe przypadki z bronią przypisują złemu losowi i ślepemu przypadkowi, nawet ułożyli sobie powiedzenie, "że broń raz do roku sama wystrzelić może", ot i usprawiedliwienie ...
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Novi 2 wiesz co ?? Myśle, ze nas atakujesz, bo sam nie wiesz co z tym zrobić i czujesz się bezsilny a atak to najlepsza obrona. Moze to właśnie ty uważasz sie za nieomylnego i na nas próbujesz przenieść swoje nieuświadomione cechy ?? Takie zachowania w psychologii noszą nazwę właśnie "przeniesienia" ;)
Novi 2 pisze:was nie dotyczą takie rzeczy jak PMS, AMS, zmęczenie, przeziębienie, stany euforyczne, wpływ ciśnienia na samopoczucie, nagłe skurcze mięśni wywołane niewiadomo czym.
Dotyczą, i właśnie dlatego zastanawiamy sie, jak uniknąć wypadków. Najlepiej zdawać sobie sprawę z własnych ograniczeń i jeżeli wystepują takie objawy, po prostu po broń nie siegać. Uważam, ze Jarek ma racje, myśliwi czują sie bezkarni i nieomylni, a jeśli spowodują wypadek, to niemal zawsze jest to spowodowane "innymi czynnikami".
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Novi 2
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 18:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Novi 2 »

Pogratulowac spostrzegawczości :) Zwazywszy ze sam załozyłes ten watek i nazwałes go jak nazwałes na wstępie sugerując ze to broń jest niebezpieczna. Owszem, moze byc ale za to wine ponosi również człowiek.
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Novi 2 pisze:broń jest niebezpieczna. Owszem, moze byc ale za to wine ponosi również człowiek
Nooooo nareszcie zaskoczyleś o czym my tu debatujemy ;) Brawo ;)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Novi 2 pisze:Owszem, moze byc ale za to wine ponosi również człowiek.
Nie również, ale tylko człowiek, który sytuacje niebezpieczne tworzy. Widziałeś, jak niektórzy noszą naładowaną na dodatek broń na zbiorowych? Są przepisy i co z tego? Mój ojciec czyścił broń tylko w piwnicy i nikomu nie pozwolił przy tym być, a zwłaszcza nam dzieciom, ot taki mały środek zapobiegawczy.
Novi 2
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 18:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Novi 2 »

Ludzie a gdzie i czy ja was atakuje? Ja poprostu miałem ochotę porozmawiać na temat który sami wywołaliście i co więcej zaprosiliście mnie do dyskusji. Ze mam akurat inne zdanie - mam do tego prawo. Czy uważam sie za nieomylnego? Przeciwnie - dowody tego będę nosił do końca zycia , a nawet wtedy gdy jakiś lekarz MS dokona sekcji z pewnosią znajdzie się coś na ten temat w protokole.
Odbieracie moje wystąpienie jako atak na was z prostego powodu. Poruszyliście temat wazny i ciekawy. Niestety niewiele macie do powiedzenia. Cy to moja wina?
Przepraszam was za to ze nie zrozumiałem klimatu forum. Nie zrozumiałem tego ze nie oczekujecie tu rzeczowej dyskusji a pogadanki przy wspomnianej już kawie i ciasteczkach:)

[ Dodano: 2006-03-19, 12:39 ]
Czeremcha,
Szkoda ze to ja musiałem napisac gdyz nie potrafiliście sami tego wyrazić.
PS
Czy wyrywanie cytatów z kontekstu lub modyfikowanie ich to wasza wspólna pasja? :lol: :lol: :lol:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Novi 2 pisze:Nie zrozumiałem tego ze nie oczekujecie tu rzeczowej dyskusji a pogadanki przy wspomnianej już kawie i ciasteczkach:)
A zauważyłeś, że podsunąłem proste rozwiązanie, jak uniknąć przypadków z dziećmi? Czy to też gadanie przy kawie? Może masz inny pomysł? Dlaczego wielu myśliwych jedzie na polowania z gotową do strzału bronią w samochodzie?

[ Dodano: Nie Mar 19, 2006 12:47 ]
Novi 2 pisze:Niestety niewiele macie do powiedzenia. Cy to moja wina?
Znowu atakujesz formę, zamiast podać jakiekolwiek rozwiązania.

[ Dodano: Nie Mar 19, 2006 12:48 ]
Bardzo chętnie posłuchamy doświadczonego myśliwego. To jak możemy liczyć na Ciebie?
Novi 2
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 18:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Novi 2 »

Masz na myśli to rozwiązanie z ojcem czyszczącym broń w piwnicy?
Moze tatuś nie radził sobie z wychowaniem dziecka i dlatego musiał się ukrywac, a moze nie panował nad bronia i nie był pewny swych predyspozycji.

Co do moich propozycji , chyba nie mamy o czym gadać, a mnie sie poprostu odechciewa, W ramach zartu rzuciłem tu pomysł zaczerpnięty z dawnego NRD, bardzo się zdziwiłem ze ten pomysł wcześniej był proponowany przez kogoś całkiem poważnie!!!
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Novi 2 pisze:Masz na myśli to rozwiązanie z ojcem czyszczącym broń w piwnicy?
Moze tatuś nie radził sobie z wychowaniem dziecka i dlatego musiał się ukrywac, a moze nie panował nad bronia i nie był pewny swych predyspozycji.
Żegnam Pana
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Novi 2 pisze:was nie dotyczą takie rzeczy jak PMS
To myśliwi maja PMS ?
ODPOWIEDZ