Kolejna tragedia z udziałem broni myśliwskiej.

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Przepraszam,nie rozumiem intencji kolegi Misia,najpierw twierdzi,że winien jest człowiek,potem pyta kto jest winny.My nie szukamy winnych,tylko pomysłu na uniknięcie wypadków.Nie porównujmy kraks samochodowych do wypadków z bronią, bo to nie ten kaliber:pijanego kierowcę zatrzymuje policja, nawet odstawia autko na parking a delikwent na piechotę do domu wraca.Z nożami też coś zrobiono,na koloniach dla dzieci, w barach i w restauracjach nie uświadczysz ostrego noża,że nie wspomnę o ilości użytkowników noży i samochodów.Nikt nie twierdzi,że broń nie jest narzędziem,więc jak będziesz miał pomysł jak je zabezpieczyć to chętnie posłuchamy,może wymyślisz coś ,co nas powali na kolana.Jeśli chodzi o broń czarnoprochową,to dziwnie ale mimo,że można ja posiadać bez zezwolenia i wcale nie jest barzdiej bezpieczna, to jakoś jest mniej wypadków z jej udziałem.
misio25
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sobota 31 gru 2005, 09:56

Post autor: misio25 »

niestety nie mam takiego POWALAJĄCEGO pomysłu na zabezpieczanie broni i nie wiem czy go ktoś znajdzie gdyż jest to awykonalne, argument:
- nie ma możliwości aby wpłynąć na zachowanie każdego myśliwegow z osobna w jego domu i rzadne nakazy czy zakazy nie pomogą gdyż kiedyś w końcu będzie on sam z bronią w gronie rodziny kolegów z koła czy osób postronnych,
dalej twierdzę że wszystko zależy od ludzi teraz tylko sprecyzuję o co chodziło w pytaniu WIĘC KTO JEST WINNY?? czy winnym wypadków jest tylko sprawca czy też ten kto mu broń udostępnił i w trakcie sita procedur nie wychwycił że jest to np.pijak, narkoman, lekkoduch czy inny nieodpowiedzialny do posługiwania sie bronią człowiek który w prawidłowy sposób nie będzie potrafił lub chcial ją zabezpieczyć
moje osobiste doświadczenia są takie :praktycznie raz do roku mam kontrolę z policji (niezapowiedzianą) w trakcie której sprawdzają w jaki sposób mam zabezpieczoną broń takie same kontrole mają koledzy z mojego miasteczka
TERAZ rodzi się pytanie czy tylko u mnie jest taka gorliwa policja czy w reszcie kraju taka leniwa????
zostawiam to do przemyślenia
jak na mój gust to wystarczy żeby wszyscy przestrzegali obowiązujące przepisy a będzie bezpieczniej bo nic nowego raczej się nie uda i nagle nie przestaną zdarzać się wypadki z bronią
ale to niestety są pobożne życzenia bo rzeczywistość jest taka jak widzimy
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... nikt nie ma wątpliwości, że w całym tym łańcuszku najsłabszym ogniwem nie jest broń, przepisy lecz człowiek ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Oczywiście,że człowiek,a kto mówi,że nie,przecież nikt nie będzie "odgrywał"się na jakimś drylingu.Szukam rozwiązania,w którym człowiek miałby ograniczone możliwości dostępu do broni w chwili,kiedy może mieć momenty słabości.Wiadomo;konflikty w rodzinie,spotkania okazjonalne,osłabienie nerwów itp.,to wszystko może być przyczyną nieszczęścia.

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 9:13 am ]
Wiecie dlaczego prowadzę pojazdów mechanicznych?Bo zdaję sobie sprawę,że moim roztrzepaniem mogłabym przysporzyć kłopotów zarówno sobie jak i innym.Wystarczy chwila nieuwagi a może dojść do nieszczęścia,dlaczego mam stwarzać zagrożenie?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Kasia pisze:Oczywiście,że człowiek,a kto mówi,że nie,przecież nikt nie będzie "odgrywał"się na jakimś drylingu.
... mówilem o przepisach też ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

http://www.lasypolskie.pl/index.php?art ... nt&id=1390
Kolejny głos w tej sprawie,ciekawe ile takich "nalotów" trzeba jeszcze w Polsce zrobić,żeby środowisko myśliwych było czyste a ludzie nie stwarzali zagrożenia?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wiele, bardzo wiele, podobnie jest z kierowcami ... wielu uzyskało uprawnienia wbrew ich możliwościom zdrowotnym ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

... np alkoholizm ... :P

C.
Awatar użytkownika
buczo
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: sobota 18 lut 2006, 16:59
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: buczo »

Kasia pisze:http://www.lasypolskie.pl/index.php?art ... nt&id=1390
Kolejny głos w tej sprawie,ciekawe ile takich "nalotów" trzeba jeszcze w Polsce zrobić,żeby środowisko myśliwych było czyste a ludzie nie stwarzali zagrożenia?
Żyjemy w 40 milonowym kraju więc nigdy nię będzie cacy za dużo policji za dużo lekarzy i za dużo myśliwych. Ale można by porządki zacząc robić od góry, bo np. żeby polowac nie zasze trzeba mieć pozwolenie :shock: , więc ja nie wiem co jest gorsze lewe badania czy ich brak 8)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

buczo pisze:więc ja nie wiem co jest gorsze lewe badania czy ich brak
... obie rzeczy są do niczego :( ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Kolejne postrzelenie z broni myśliwskiej
http://wiadomosci.onet.pl/1303689,11,item.html
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A ktoś nam kiedyś na tym forum wmawiał, że wypadek z bronią to przecież zwyczajny przypadek.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Jarek pisze:A ktoś nam kiedyś na tym forum wmawiał, że wypadek z bronią to przecież zwyczajny przypadek.
... tak jak z pijanym kierowcą, maszynistą, lekarzem :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Ludzka głupota nie zna granic - niestety :?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Borsuk pisze:tak jak z pijanym kierowcą
trudniej zostać myśliwym niż kierowcą
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

trudniej zostać myśliwym niż kierowcą
... ano, ale to nawet lepiej, bo prawojazdy robi się często by móc "szpanować" :| ...

... polski system myślistwa i dostępności broni jest i tak stosunkowo restrykcyjny :| ...
... w Finladii już 16-tolatkowie dostają pozwolenie na własną broń, a od 12 roku życia wolno im samodzielnie polować oczywiście pod opieką dorosłych :!: ... całe rodziny jeżdża na polowania :) ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Borsuk pisze:w Finladii już 16-tolatkowie dostają pozwolenie na własną broń, a od 12 roku życia wolno im samodzielnie polować oczywiście pod opieką dorosłych
widocznie w Finlandii ludzie są dużo bardziej rozsądni, nawet 16-latkowie :(
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

drwalnik pisze:widocznie w Finlandii ludzie są dużo bardziej rozsądni, nawet 16-latkowie :(
... jest inne podejście do myślistwa, młodzież jest z tym obyta, bo wychowywana w duchu odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka ... w Polsce myśliwi stanowią ułamek procenta, w Finlandii jest ich kilkadziesiąt procent ... a to w Polsce dochodzi do wielu wypadków :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

o to to właśnie mi chodziło:
Borsuk pisze:bo wychowywana w duchu odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka
wyjąłeś mi to z ust i za to w realu stawiam :564:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

wyjąłeś mi to z ust i za to w realu stawiam :564:
... dzięki :564: ...

... mam nadzieję tylko, że w Polsce też kiedyś do takiego wychowania, takiego myślistwa dojrzejemy :) ... obym dożył tego szcześliwego dnia :P ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
ODPOWIEDZ