Strach przed dzikami a technikum leśne

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jacek1994lol
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Manieczki

Strach przed dzikami a technikum leśne

Post autor: jacek1994lol »

hej... chciałbym iść do technikum leśnego. mam nadzieję, ze uda mi się tam dostać, bo jest to moim marzeniem. ale przejdę do rzeczy. chcę się was poradzic. boję się dzików. w takim sensie, ze mam obawy, ze jak chodze po lesie to boję sie ze mnie zaatakują. może się wam to wydawac śmieszne, ale dla mnie jest to mały problem. czy mi to przejdzie? tez baliście się zwierzyny leśnej? czy to może przeszkodzić mi w wykonywaniu zawodu?
Zoohna
początkujący
początkujący
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 sty 2009, 23:10
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Zoohna »

Muszę przyznać, że ja tez miałam taki sam problem- teraz się z tego śmieję(i wszyscy znajomi zresztą też). Ale jak zaczynałam pracę w LP to na widok dzików dostawałam gęsiej skórki- chyba dzięki opowieściom taty- leśnika i łowczego zarazem. Ale z czasem mam nadzieję, to przejdzie- tak jak mi!!! Teraz nie stanowi problemu wyznaczanie TWP widząc, że dwa-trzy rzędy dalej leżą dziki. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!!!
Jeżeli nie jesteś w stanie czegoś ogarnąć to to zagrab!!!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170209
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Strach przed dzikim zwierzem jest całkiem normalny. Przypuszczam, że jakby zrobić ogólnopolską ankietę, to za owym strachem wypowiedziałaby się zdecydowana większość.
Generalnie dzikiego zwierza - czy to dzik, czy wilk, niedźwiedź - wymieniam te, których ogół boi się jakby najbardziej - bać się nie należy, bo zwierzątka te zdecydowanie bardziej boją się nas - ludzi. Fakt, że locha czasem w obronie młodych może pogonić, ale nie są to przesadnie częste przypadki. Zatem Jacku - głowa do góry i postaraj się zwalczyć w sobie tą przypadłość, jaką jest strach przed zwierzyną.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

jacek1994lol pisze:może się wam to wydawac śmieszne
To nie jest śmieszne. Już fakt, że zapytałeś, świadczy że odwagi Ci nie brakuje !
Jak napisał Sten, taki strach jest całkiem normalny. Rzekł bym, że nawet pożądany :)
Sam, dwa razy salwowałem się ucieczką przed lochą. :lol:
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Sten pisze:Strach przed dzikim zwierzem jest całkiem normalny
Ja będę tym złym, ale jacek1994lol to tak jakbyś chciał zostać alpinistą mając lęk wysokości. Być może jest to pewna forma terapii [idąc na leśnictwo], ale stawka jest zbyt wysoka.
Awatar użytkownika
greendog
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 15:06
Lokalizacja: rdlp szczecinek

Post autor: greendog »

jakoś w to nie wierzę... ale traktując sprawe deczko powazniej..strachu oduczy Cię kaliber 30-06 :)
zawodowców cechuje spokój i wyważone ruchy
Packa
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 19:09

Post autor: Packa »

Nie ma się co bać :) Trzeba zwalczyć strach.

Pozdrawiam z Warmi :)
Awatar użytkownika
Łukaszp
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 26 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Łukaszp »

Kurcze stare dobre czasy jak się na naganki chodziło :roll: na graby o średnicy 8 cm się wchodziło ech to były czasy!!! Teraz to tylko adrenallinka lekko się podnosi jak stoje 10m od dzika, kilka razy to było nie za ciekawie więc trzeba mieć respekt do zwierza ponieważ może to się skończyć źle!!!
Hamster
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: piątek 24 paź 2008, 19:14
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Hamster »

Jakiś dreszcz zawsze jest ale po takiej zimie jak w tym roku to nie będzie się czego bać
ODPOWIEDZ