Stawki dla pilarzy i zrywkarzy

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170329
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Michał pisze:Dzwoniłem dzisiaj do L-ctwa i miła pani oznajmiła, że skoro nie uczestniczyłem w przetargu to nie może mi powiedzieć jakie są stawki... cytat:" Może po nowym roku, jeśli Pan nadleśniczy wyrazi zgodę"
Piotrek pisze:Ło matko... Po rozstrzygnięciu przetargów? Tajne/poufne...
A jak to się ma do Ustawy o dostępie do informacji publicznej? Na każdej stronie n-ctwa (BIP) jest do pobrania wniosek o zapytanie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Michał
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 06 gru 2009, 10:03
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Michał »

"Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze...Będziesz miał dwa dni wolnego" chyba ta pani zna to powiedzonko, bo wygodniej jest kogoś olać niż pomóc. niech i tak będzie
na tę chwilę moim zmartwieniem jest wyliczenie ile za m3 zażądać żeby jakoś przeżyć i zaistnieć jako zul. pozdro wszystkim, którym to się udało.
pandion
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 31 mar 2009, 13:31
Lokalizacja: znad wody

Post autor: pandion »

Piotrek pisze:ZUL "teczkowy". Zaczyna się...
wykonawca wynajął podwykonawcę, ten podpodwykonawcę, pilarz też pomocnika.... musicie zaczynać w nadleśnictwie negocjacje chyba od 80,0 zł/m3
Michał pisze:na tę chwilę moim zmartwieniem jest wyliczenie ile za m3 zażądać żeby jakoś przeżyć
w takim układzie powinieneś być ostatnim ogniwem w tym łańcuszku moim skromnym zdaniem( z pełnym szacunkiem pozdrawiam)
Michał
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 06 gru 2009, 10:03
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Michał »

pandion pisze:w takim układzie powinieneś być ostatnim ogniwem w tym łańcuszku
Tak jest z tą tylko różnicą że jest wykonawca i podwykonawca (ja).
pandion
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 31 mar 2009, 13:31
Lokalizacja: znad wody

Post autor: pandion »

Michał ja troszeczkę pofantazjowałem w przedstawieniu sytuacji aby pokazać tylko istotę sprawy, bo stawki nie za bardzo pozwalają na dzielenie się kasą(pracą) a każdemu następnemu w tym łańcuszku skapnie coraz mniej. Ale szczerze życzę Ci powodzenia :)
Michał
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 06 gru 2009, 10:03
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Michał »

Spoko,wiem o co chodzi. Taki łańcuszek widziałem w zeszłym roku kiedy to do jednej roboty stawało kilku zul-i i bili się o każde drzewo. ( każdy następny miał 1-2 zł/m3 mniej od poprzedniego)
Dzięki za dobre słowo i zrozumienie problemu.
lukasz22
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 17:38
Lokalizacja: internet

Post autor: lukasz22 »

czesc jesli bedziesz miec zgrana ekipe to uda ci sie a i czy daleko trzeba ciagac bo to jest problem paliwo maszyny my wyciagalismy na dzien po gorkach na jesieni do 25 m3 ale koszty sa duze ja bralem zalezy kiedy od kloca i czy blisko czy daleko tez zalezy to moje gg 17694921 jesli masz pytania pozdro
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Mam pytanie jakie sa stawki za odsniezanie drog lesnych bo mam propozcje odwalania drog
drax
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: drax »

Witam, nie chcę na forum zakładać nowego tematu, a ten wydaje mi się być odpowiedni. Otóż mam pytanie, ile obecnie zarabia zrywkarz woj. śląskie, chodzi mi o mniej więcej ceny orientacyjne.
PILARZ851
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 24 sty 2010, 13:04

Post autor: PILARZ851 »

Prowadzę ZUL od stycznia tego roku i cały czas jestem firmą wykonawczą ZUL i Tu teczkowego czały czas robimy przejście sanitarne ale bez zrywki dostaje 15 zł od kubika za samo pozyskanie czy to jest dobra stawka czy stanowczo za niska?? I czy od 1 lipca weszły jakieś nowe stawki wyższe :help:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22766
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

PILARZ851 pisze: ... czy od 1 lipca weszły jakieś nowe stawki wyższe :help:
U nas ZULe mają umowy roczne, zatem i stawki obowiązują cały rok te same.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ