Ludzka głupota nie zna granic...

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy spotkałeś się z podobnym problemem w twojej okolicy?

Tak, wielokrotnie
3
60%
Tak, ale problem został rozwiązany
1
20%
Nie, nigdy
1
20%
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Ludzka głupota nie zna granic...

Post autor: Lasman »

"Kto się zajmuje ochrona parków w pow. ***?(woj. Lubelskie)
Mieszkam w bloku(***) obok którego znajduje się park(jesli to mozna tak nazwac). Niecałe 100m dalej znajduje się smietnik ale zaledwie 18/40 rodzin kozysta z niego! koszt od jednej osoby w rodzinie wynosi miesięcznie 1 zł.(np. gdy rodzina liczy 5 osób płaci co miesiac 5 zł.) i ciekawe gdzie ta reszta wyzyca smieci? (oczywiscie tj. pytanie retoryczne) ten park jest tak zasmiecony ze w lecie to az strach wchodzic!! jest wszystko!! Ci ludzie czuja się bez karni, bo np zeszyty które tam leza zawieraj nazwiska, imiona itp. czy jest ktos kto tym się zajmie? I to robia dorośli LUDZIE!!!
P.S. Jestem mieszkancem tej ulicy i juz nie moge patrzec jak jedyny park odwiedzany przez wszystkich mieszkanców jest niszczony i to nie od wczoraj, tylko juz kilka lat!! az się boję pomyslec co się stanie jak snieg stopnieje. Gdzie mam napisac(oczywiscie anonimowo) aby ktos się tym zajął? moze do gazety?
niestety ale nie zdażyłem zrobic zdjec bo snieg wszystko pozakrywal."

Jak czytałem e-maila to nerwy mi puszczały :evilbat: Sami oceńcie takie zachowanie... przecież to jest nie do pomyślenia jak można tak traktować być może jedyną zieleń w okolicy. Nie wiem w jaki sposób pomóc jedno zrobie napewno opublikuje artykół i opisze problem sprawe trzeba nagłośnić... ale nie moge pojąć dlaczego mieszkamy w państwie w którym takie precedery są na porządku dziennym :620:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30252
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Ja też mieszkam w pobliżu parku ... Mój blok znajduje się mniej więcej w odległości 100 metrów od niego, ale prawdę mówiąc nie widziałam w nim śmieci. Tzn. nie aż takich, bo wiadomo, że zawsze coś tam się znajdzie, puszki po piwie, czy jakieś butelki ... :(
Ale na bieżąco jest to sprzątane przez ZGK, więc jest w miarę czysto, na szczęście... :)

--
Pozdrawiam serdecznie
Hania
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Lasman pisze:Ci ludzie czuja się bez karni, bo np zeszyty które tam leza zawieraj nazwiska, imiona itp
No to masz chłopie materiał dowodowy :) A kto za to odpowiada ? pewnie Wydział Zieleni Miejskiej, albo po prostu administrator budynków, bo to on jest odpowiedzialny za wywóz śmieci ze swojego rejonu...
Lasman pisze:Gdzie mam napisac(oczywiscie anonimowo) aby ktos się tym zajął? moze do gazety?
To niezły pomysł, mozesz tez skontaktować sie z jakąś fundacją ekologiczną, na pewno sprawę trzeba nagłośnić :evil:
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Enikka
początkujący
początkujący
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 03 lis 2005, 20:50
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Enikka »

U mnie często trafiają się śmieci w parku i pobliskim lasku, ale na szczęście nie są to jakieś wysypiska tylko raczej pojedyńcze śmieci. Pamiętam, że parę lat temu było gorzej - w lesie było pełno odpadków, całe worki, wyrzucane części od samochodów nawet itp. Teraz się poprawiło, gmina zwraca większą uwagę na ten problem i takich widoków już nie spotykam :wink:
"Muzyki nie można słyszeć wtedy, gdy człowiek nie ma ciszy wewnętrznej. A cisza wewnętrzna jest osiągalna tylko tam, gdzie jest przyroda."
Jan Sabiniarz
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

tutaj mozesz zgłosić zaśmiecenia :)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Lasman pisze: Gdzie mam napisac(oczywiscie anonimowo) aby ktos się tym zajął? moze do gazety?
niestety ale nie zdażyłem zrobic zdjec bo snieg wszystko pozakrywal."
Poniewaz jestes niepelnoletni wez kogos doroslego, ktory mysli tak jak Ty i razem idzcie do Prezydenta Miasta w ktorym mieszkasz. Dopiero jak ta droga (oficjalna) zawiedzie pozawracaj glowe innym.

Pzdr
Czeslaw
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Proszę o namiary na ową miejscowość (może być na PW). Zrobimy tam porządek.
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

czklott pisze:Poniewaz jestes niepelnoletni wez kogos doroslego
Już nie długo :) :mrgreen:

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 8:22 pm ]
Gollum pisze:Proszę o namiary na ową miejscowość (może być na PW). Zrobimy tam porządek.
Jeszcze jestem w trakcie dochodzenia co gdzie, kto i kiedy ;)
Pozdrawiam B@rtek
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Tak Gollum wybierze sie i opisze wszystko dokładnie :) Brawooo :D
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

czeremcha pisze:tutaj mozesz zgłosić zaśmiecenia
dziękuje za pomoc ;)
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Gollum pisze:Proszę o namiary na ową miejscowość (może być na PW). Zrobimy tam porządek.
To nie chodzi o to, abyscie we dwoch robili tam porzadek, tylko sluzby do tego powolane ... :lol:

Pzdr
Czeslaw
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Lasman pisze:co gdzie, kto i kiedy ;)
To wystarczy mi sam adres mailowy donosiciela. Dogadam się z nim i zrobię swoje.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Mnie też zawsze zastanawia gdzie ludzie wyrzucają śmieci.Na wsiach jest ten sam problem,dotyczy zarówno nieczystości stałych jak i płynnych.Nigdy nie zapomnę jak wzbudziłam zdziwienie wśród mieszkańców zaraz po przeprowadzeniu się na wieś,jak zaczęłam szukać beczkowozu,żeby wywieźć zawartość szamba.A śmietniki opróżniane przez gminę ma niewielu gospodarzy,bo po co;to,co się da trzeba spalić a co się nie da to,sama nie wiem gdzie...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77838
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Kasia pisze:A śmietniki opróżniane przez gminę ma niewielu gospodarzy,bo po co;to,co się da trzeba spalić a co się nie da to,sama nie wiem gdzie...
... niech zgadnę .... do lasu? ... trafiłem? :evil:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Nie tylko do lasu,przez wieś płynie rzeczka,której brzegi upstrzone są wszelkiego rodzaju dobytkiem.Czyli wygląd na to,że ludzie sami sobie śmieci prawie pod próg wysypują.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77838
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wywar z tych śmieci trafia też do wód gruntowych, aby potem sami je ze smakiem spożyli? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

niestety,ale świadomość ludzi jest b.niska :(
Awatar użytkownika
Enikka
początkujący
początkujący
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 03 lis 2005, 20:50
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Enikka »

Jakby żyli w średniowieczu, wtedy nieczystości wyrzucano za okno na próg własnego domu :?
"Muzyki nie można słyszeć wtedy, gdy człowiek nie ma ciszy wewnętrznej. A cisza wewnętrzna jest osiągalna tylko tam, gdzie jest przyroda."
Jan Sabiniarz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77838
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... i niektórym tak zostało w genach do dzisiaj ... :( zgroza ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ