Likwidacja nadleśnictw i RDLP

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

Tomik
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: piątek 03 sie 2007, 12:04
Lokalizacja: bór

Post autor: Tomik »

Quercus pisze:Powinna być możliwość wglądu do bazy SILP przez leśniczych, moduł las, plany, opis taksacyjny, a także raporty z pozyskania, ochrony i Hodowli lasu Amen.
Ale to powinno być dostępne przez elas'a tylko nie w kazdej dyrekcji to funkcjonuje np u mnie nie :lol: ale tak można podejrzeć przez internet zestawienia mając login od aministratora elas'a tylko ciekawy jestem u ilu n-ctwach ktoś się tym poważnie zajmuje :lol:
monilia
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 07 cze 2009, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monilia »

szkoda lasów na takie projekty i tyle :x
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36432
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Dobra jest :) no to idźmy dalej :arrow: ile by te zmiany kosztowały generała ( wszak odpowiada za 1/4 kraju) ile oszczędziłby kosztów i ile oraz co w efekcie zyskałby;) (wystarczy wyrazić to w % wydatki do kosztów i zysk). Ciekawe czy uda się generała przekonać, bo gdyby to nastąpiło, to wszyscy zyskaliby na tym ( a na czym to może potem obgadamy) :wink:
Ps. A co doradzali generałowi młodzi na kongresie.. to jest też ciekawe :?:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14110
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Glaca pisze:palmtop za 1 zł w abonamencie ERY
Palmtop za zeta,abonament za 170 netto.
Quercus pisze:No i mamy oszczędności liczone w skali kraju w dziesiątkach milionów złotych,
:?
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
lastel

Post autor: lastel »

Skumbria pisze:Ps. A co doradzali generałowi młodzi na kongresie.. to jest też ciekawe
Jakim kongresie ?
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36432
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

SZCZEPAN pisze:Palmtop za zeta,abonament za 170 netto
Ta jedna złotówka to przenośnia przecież

Wiesz, już i tak firma płaci abonament + dodatkowe usługi np. internet, transmisja danych...

Setki firm np. handlowych wybrały takie rozwiązania zamiast Psionów ( wystarczy zerknąć, na czym pracują przedstawiciele handlowi...)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105237
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Moi drodzy, zanim zaczniemy podłączać leśnictwa bezpośrednio do bazy (lub choć umożliwiać leśniczemu wgląd w wycinek bazy dotyczący jego leśnictwa) zastanówmy się czy wszystkie leśnictwa mają odpowiedniej przepustowości i jakości łącza? I może najpierw (jako strategiczny klient TPSA) załatwmy sprawę połączeń a potem róbmy dalsze kroki?
Tylko jakie? Zawsze uważałem, że komputerem podręcznym leśniczego powinien być normalny desktop lub notebook. Żaden PSION czy palmtop tego nie załatwia. To są z założenia urządzenia do zbierania danych w terenie (lub wystawiania dokumentów w plenerze). Przetwarzanie zebranych danych i transmisja winny odbywać się z użyciem "normalnego" komputera w leśniczówce. To jednak rozwiązanie drogie (kupno i utrzymanie PC w kancelariach + kupno i używanie rejestratorów). Korzyści z takiego rozwiązania czujemy, że są - trudniej nam będzie jednak je wymienić nie mówiąc już o wyliczeniu ich wartości. Bo to są korzyści głównie w sferze ergonomii naszej pracy (szybciej wprowadzę ROD na dużym ekranie i pełnowymiarową klawiaturą). Tyle tylko, że nie mam pojęcia po co miałbym wprowadzać ów ROD szybciej? Niewątpliwie podgląd bieżący zawartości bazy mego leśnictwa znakomicie ułatwia pracę przy tworzeniu projektów wniosków. Tyle tylko, że jeśli prowadzi się rzetelnie wszystkie wymagane w leśniczówce ewidencje i uzupełnia operat, to otwarcie owych zapisków w formie tradycyjnej książki czy skoroszytu trwa krócej niż odpalenie raportów i uzyskanie zestawienia... Tak więc tak naprawdę to dostęp do raportów potrzebny jest tym co niezbyt dokładnie archiwizują swoje papierki i zdarzenia... I nie obrażajcie się na mnie - takie wrażenie można odnieść spoglądając z innej trochę niż nasza perspektywy.
Proszę więc (w zasadzie podłączam się do apelu "Skumbrii") - zbierzmy plusy (ale niech nie przysłonią nam minusów!) jakie LP miało by z tej operacji i stwórzmy coś spójnego oraz pro-oszczędnościowego...
Glaca pisze:Setki firm np. handlowych wybrały takie rozwiązania zamiast Psionów ( wystarczy zerknąć, na czym pracują przedstawiciele handlowi...)
Miałem przeczucie i kiedys już zerknąłem: Coca-Cola - PSION, Grupa Żywiec - PSION, Serki Hochland - PSION, Alkohole różne (ale głownie wino pana Kondrata) - Palm TREO i HP. Innych nie obserwowałem bo tylko raz na to zwróciłem uwagę. Aaaa - chemia gospodarcza miała notesik i wielokolorowy długopis...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ko
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 343
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 23:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: ko »

Tak więc tak naprawdę to dostęp do raportów potrzebny jest tym co niezbyt dokładnie archiwizują swoje papierki i zdarzenia...
No wybacz, ale chyba w najlepiej skomputeryzowanej firmie w Polsce nie musi być konieczne archiwizowanie przychodu i rozchodu drewna na papierku.
Ty zapewne idealnie prowadzisz swoją dokumentację :lol: Ile czasu poświęcasz w takim razie na prace w terenie ?
Mam 2 100 ha i średnio 12 000 m3 pozyskania. Nie ma czasu na bieżące dopisywanie kilku/kilkunastu WOD-ów i KZ dziennie. Jeśli Tobie to się udaje, to chylę czoło :prosze: :brawo:
pozdrawiam
Pietia
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 379
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:35
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Pietia »

Usunięto mój poprzedni post, to miał być tylko żartobliwy paszkwil na temat ceny Psiona :shock: :help: No ale widać kogoś dotknęły stawki wRodzinie LP :lol: zapytam więc inaczej......
SZCZEPAN pisze:Palmtop za zeta,abonament za 170 netto.
Ile kosztuje minuta rozmowy przez Psiona :hm:
"I oczom im ukazał się las..... krzyży"
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Pietia pisze:Usunięto mój poprzedni post, to miał być tylko żartobliwy paszkwil na temat ceny Psiona :shock: :help: No ale widać kogoś dotknęły stawki wRodzinie LP :lol: zapytam więc inaczej......
Post został wydzielony do nowego wątku: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... 830#239830
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105237
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pietia pisze:Ile kosztuje minuta rozmowy przez Psiona
Nie wiem ale przypuszczam, że połączenie przez PSIONA jest wewnątrz "Sieci Korporacyjnej" a te są bezpłatne. Nie jest tak?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

Biurokracja podstawowa powinna być prowadzona w nadleśnictwie .
Leśniczy powinien mieć komputer w głowie i znać każdy drzewostan . Główną przyczyną prowadzenia rozbudowanej biurikracji w kancelariach leśnictw są potrzeby kontroli wewnętrznej . W leśnictwie wystarczy rejestrator .
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14110
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Piotrek pisze:Pietia napisał/a:
Ile kosztuje minuta rozmowy przez Psiona

Nie wiem ale przypuszczam, że połączenie przez PSIONA jest wewnątrz "Sieci Korporacyjnej" a te są bezpłatne. Nie jest tak?
Nie jest tak.U nas szlaban na rozmowy "psionowe", bo minuta wychodzi coś ponad 3 pln.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
lastel

Post autor: lastel »

Rozliczanie pozyskania drewna na podstawie rozchodu będzie pierwszym krokiem do rezygnacji z ręcznego sterowania . :)
lastel

Post autor: lastel »

Jest coś pozytywnego z naszej dyskusji . Po naszej dyskusji nt odbiórki kopalniaka w stosach i fikcyjnym biciu numerów metoda została zmieniona . Odbieramy normalnie jako stosowe . :)
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

U mnie dalej kopalnika odbieramy posztucznie, tzn, metodą" zgaduj zgadula", ale nie mam z tym problemu :lol: Możesz lastel coś więcej napisać na temat rozliczania drewna na podstawie rozchodu? Co to za zwierzę?
Lasy Państwowe-A family company
lastel

Post autor: lastel »

Przychód rejestrowany byłby na poziomie leśnictwa w ograniczonym zakresie tzn ewentualnie na koniec miesiąca żeby rozliczyć robociznę dla ZULa . W ciągu miesiąca wydawałbyś drewno z bieżacego pozyskania , do nadleśnictwa transferując jedynie kwity wywozowe , które byłyby między innymi podstawą do rozliczenia ZUla , do odnotowania pozosyskania na pozycji i przede wszystkim do wystawienia faktury dla odbiorcy . Zakładam docelowo , tak jak w innych cywilizowanych krajach likwidację posztucznej odbiórki drewna . :D
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

lastel pisze:Zakładam docelowo , tak jak w innych cywilizowanych krajach likwidację posztucznej odbiórki drewna . :D
Wstyd mi się przyznać, ale nie mam pojęcia jak to wygląda? Możesz w swojej dobroci poświęcić mi trochę czasu i napisać o tym coś więcej. :)
Lasy Państwowe-A family company
lastel

Post autor: lastel »

Chyba mnie podpuszczasz . Posztuczna odbiórka drewna > pmiar każdej sztuki .
Nie będziesz odbijał każdej sztuki kopalniaka tylko zastosujesz metodę statystyczną . Nie będziesz odbijał każdej sztuki taracznego tylko albo pomierzysz obwód ładunku ( norma definiuje ) , albo zdasz się ma odbiór elektroniczny u odbiorcy , albo skorzystasz z pomiaru elektronicznego na harwesterze , albo sprzedaż na wagę . :D
ODPOWIEDZ