Mundury, odzież mundurowa

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ostatnio zajęli się projektanci spoza branży i te wzory były takie no ten, teges, zresztą zamieszczałem fotki projektów: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... &start=132 i następna strona wątku.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Fot Sten Wysłany: 2010-12-01, 17:12
Z zakonnicą się nie kojarzą. Z leśnikiem też nie będą. Kolejna porażka w tym temacie.
Wyglądają na praktyczne ciuszki to dodatni plus :wink:
Czy to aż takie trudne?
Na projekt pomnika, stadionu, ... rozpisuje się konkurs.
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

Niby tak Atlas, słuszność w tym jest. Ale tyle wzorów? Po co? Pamiętam, że kiedyś celników nazywano lesnikami ze względu na bardzo gustowne garnitury służbowe :D Czyli inaczej mówiąć potrzeba strcito indywidualnego wzoru umundurowania. Ze znakami szczególnymi chrakterystycznymi dla zawodu leśnika.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

korsarz, nie nadążam za Tobą :wink:
korsarz pisze:słuszność w tym jest
korsarz pisze:Ale tyle wzorów? Po co?
Skoro dostrzegasz słuszność, to dlaczego pytasz po co?

PS
Jak chcesz ograniczyć ilość wzorów umundurowania, to proponuję habity :) dla wszystkich.

Koszt uszycia 10 000 mundurów leśnika jest chyba zbliżony do kosztu szycia 100 000 mundurów wojskowych. Jeśli pomyliłem się o ...zł, to chętnie tą kwotę zapłacę bym nie musiał odpowiadać na pytania w jakiej jednostce wojskowej służę.

Ty pewnie wolisz dać tą kasę, byś nie musiał wyjaśniać, że spowiedzi nie wysłuchasz, bo habit masz ale leśny :D
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

No Atlas to zaprzecza Twoje tezie o łatwości rozpoznia jesli w grę wchodziłby habit... :D A skoro sam juź wiesz, że chodzi o zbyt dużą ilość wzorów to po co proponujesz habit? Słuszność ,,niby" jest Atlas. Czyli teoria, że tak powinno być. Dla mnie to przerost formy nad treścia, że służby leśne powinny wyglądac inaczej niź każda inna służba.Kogo na to stać? Koszt mundur może być inne :) W końcu jak ma wyglądac i czego ma być uszyty określą warunki techniczne. Tyle służb i dla każdej innej umundurowanie. A później mamy ,,tanie" państwo w teorii... :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

korsarz pisze:Dla mnie to przerost formy nad treścia, że służby leśne powinny wyglądac inaczej niź każda inna służba.
Tak już jest w cywilizowanym świecie, że poszczególne służby się od siebie wyraźnie różnią. I nie jest to kwestia estetyki ale komunikacji z obywatelem, któremu wszak owe służby powinny służyć. Wskazane jest bowiem abyś na pierwszy rzut oka wiedział, czy stoi przed Tobą strażak czy żołnierz czy leśnik.
Nawet w Kenii, gdzie na terenach wiejskich ludzie chodzą raczej "lekko ubrani", listonosz wyraźnie różni się od policjanta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

Piotrze, a ja uważam, że to raczej kwestia umocowań prawnych dobrze skonstruowanej ustawy ich dotyczącej czyni służby mundurowe dobrze działające, a nie mundur. Gdyby tak było straż rybacka korzystająca z umundurowania polowego WP nie odnosiłaby sukcesów
i nie miała by praw korzystać z broni palnej i ostrych naboi. A tak wygląda jak wojsko
i raczej nie ma problemu z egzekucją przepisów prawa odnośnie dat połowów,ryb
i wymiarów tychźe. I nie potrzebuje do tego specjanego umundurowania. W dobie kryzysu ( bardziej wydumanego czy teź nie przez tych co im się to opłaca :) dla mnie przy biedocie państwa polskiego to zbędny wydatek. Zamiast o odrębości munduru lepiej pomysleć o funkcjonalności munduru. A wyróżnik służb. Zrobić czapeczkę o niepowtarzalnym wzorze i będzie dobrze :D Jak juź coś musi ich wyróżniać... Co o jest w Kenii czy gdziekolwiek nie musi świadczyć, że jest to pożyteczne i potrzebne gdzie indziej.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

korsarz pisze:skoro sam juź wiesz, że chodzi o zbyt dużą ilość wzorów
Ja tego nie wiem. Ja chcę być rozpoznawalny znudziło mi się wyjaśniać kim jestem.
korsarz pisze: po co proponujesz habit?
Przeczytaj jeszcze raz :)
korsarz pisze: czyni służby mundurowe dobrze działające, a nie mundur
Temat jest o chlebie, a Ty o niebie. My o wzorach ty o dobrym działaniu służb.
korsarz pisze: dla mnie przy biedocie państwa polskiego to zbędny wydatek
Dla mnie ten sam wydatek - koszt uszycia 10 000 mundurów rozpoznawalnych jest taki sam jak 100 000 nierozpoznawalnych.
korsarz pisze:Zamiast o odrębości munduru lepiej pomysleć o funkcjonalności munduru.
A o obu tych sprawach jednocześnie już się nie da pomyśleć ? :)
korsarz pisze: nie musi świadczyć, że jest to pożyteczne i potrzebne gdzie indziej.
Załóż habit :wink: on pomoże Ci zrozumieć pożyteczność i potrzebę.
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

Atlas ja piszę o życiu , a Ty o niebie :) Jak dla Ciebie tak istotny jest wygląd to może powinieniś zostać modelem tm będziesz nprawdę wyglądał, a nie służył.Skoro jednak tak ważny jest dla Ciebie habit to ja nie widzę problemu byś w nim chodził. Skoro lubisz. Wtedy z rozpoznaniem problemu nie będzie :)Albo sutannę. Tylko wtedy konfesjonał by Ci się przydał :roll: Ale po co nowe wzory skoro sa sprawdzone? Bicie piany i stwarzanie problemu sztucznego tam gdzie go nie ma.Mundur ma być funkcjonalny, a nie ładny. To jest ważne.A skoro tak bardo chcesz być rozpoznawalny to wymysl wzór czapki z piórkiem i będzie dobrze. Zaspokojone zostaną Twoje pragnienia optyczne dla otoczenia.

[... mod ...] Tutaj masz link do firmy, która syje i projektuje umundurowanie dla różnych służb. Na pewn o coś wymyślą by słuzba, którą rozpoznjes byłą rozpoznawalna i widoczna.
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

a co z bielizną termoaktywną ? w pracy , w terenie w XXI wieku to już powinien być standart :lol:
bo żyje dla lasu
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Zaraz się dowiem, że pidżamę służbową mam zakładać i taką, a nie inną szlafmycę :lol:

Już wyobraziłem sobie zadowolenie cycków wciśniętych w służbowy cychalter :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No ale podwiązki dla naszych leśnych Pań z logo LP ... :roll:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

Na Pani Rzecznik LP wszystko będzie pięknie,..hmm, leżało :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:No ale podwiązki dla naszych leśnych Pań z logo LP ... :roll:
A która nosi pończochy??? :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:A która nosi pończochy??? :)
Jedną nawet znam. Sama się na forum chwaliła kiedyś :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

gajowy morucha pisze:a co z bielizną termoaktywną ? w pracy , w terenie w XXI wieku to już powinien być standart :lol:
Znam nadleśnictwa, gdzie jest to standardem od lat..... Jak się chce to się da :wink:
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

borowiak pisze:Znam nadleśnictwa, gdzie jest to standardem od lat..... Jak się chce to się da :wink:

nooo baa..ja znam takie gdzie kosiarkę i noże albo toporki biorą jako bluzę polar albo pelerynę :lol:
choć tak sobie myślę..ale to chyba niestosowne :wink: że może i prezerwatywy z logo LP by się zdały :lol: :lol: :lol: jak pełen wypas to na całego :wink:
borowiak

Post autor: borowiak »

księgowy w LP pisze:nooo baa..ja znam takie gdzie kosiarkę i noże albo toporki biorą jako bluzę polar albo pelerynę :lol:
Ja mówię o prostych i prawnych uregulowaniach umożliwiających zakup wspomnianej bielizny termoaktywnej. Istnieją takie i w niektórych nadleśnictwach obowiązują. W kwestii wspomnianych toporków, znowu mogę powiedzieć, że znam nadleśnictwa realizujące zakup umundurowania w "składnicach" nie oferujących niczego innego poza artykułami zgodnymi z naszym umundurowaniem. I po problemie :)
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

borowiak pisze:Ja mówię o prostych i prawnych uregulowaniach umożliwiających zakup wspomnianej bielizny termoaktywnej.
jakich :) ??
borowiak pisze:W kwestii wspomnianych toporków, znowu mogę powiedzieć, że znam nadleśnictwa realizujące zakup umundurowania w "składnicach" nie oferujących niczego innego poza artykułami zgodnymi z naszym umundurowaniem. I po problemie
no nie do końca :D bo i te składnico/zakłady oferują też i inne specjały :) i łamiąc obowiązujące przepisy na fv wypisują np 3 pary spodni letnich :wink:
no ale co kraj to obyczaj :wink:
borowiak

Post autor: borowiak »

księgowy w LP pisze:jakich :) ??
Odpowiednie zarządzenie powstałe w oparciu o porozumienie, opinię prawną i PUZP daje możliwość zakupu w/w bielizny.
księgowy w LP pisze:no nie do końca :D bo i te składnico/zakłady oferują też i inne specjały :) i łamiąc obowiązujące przepisy na fv wypisują np 3 pary spodni letnich :wink:
Czytaj uważnie.... Szczególnie tekst wytłuszczony :wink:
borowiak pisze:znam nadleśnictwa realizujące zakup umundurowania w "składnicach" nie oferujących niczego innego poza artykułami zgodnymi z naszym umundurowaniem.
W wspomnianej składnicy nie ma żadnych "specjałów" co wyklucza powstanie opisanej przez Ciebie sytuacji :wink:
Mogę Ci przesłać na PW adres wspomnianej składnicy :)
ODPOWIEDZ