uprawnienia pracowników

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Łukasz Skiba
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2009, 23:00
Lokalizacja: wielkopolska

uprawnienia pracowników

Post autor: Łukasz Skiba »

Witam.Ostatnio nurtuje mnie sprawa uprawnien pilarzy w zulach.Otóż spotkałem się z tym że osoby pracujące pilarką w lesie nie miały kursu operatora.Czy możliwa jest taka praca,czy LP nie prowadzą żadnych kontroli w tym zakresie?Kto za to odpowiada?Bez kasków,nieożebrowane traktory,co to za bhp?Może ktoś to mi wytłumaczy :( :|
.....myślę,więc jestem......
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Za te sprawy, tylko i wyłącznie odpowiada właściciel ZUL.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Może to jacyś ludzie pozyskujący drewno tzw. samowyrobem? Wtedy właściciel ZUL-a nic do tego nie ma, ale leśniczy jak najbardziej.
magadan
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 21:40
Lokalizacja: z daleka

Post autor: magadan »

każde nadleśnictwo ma w swoich szeregach komórkę bhp i ona odpowiada za to w jaki sposób pracują firmy zleceniobiorcze w LP
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

magadan pisze:każde nadleśnictwo ma w swoich szeregach komórkę bhp i ona odpowiada za to w jaki sposób pracują firmy zleceniobiorcze w LP
Przed kim odpowiada i za co opowiada ?.
Bo może ja czegoś nie wiem :shock:
Łukasz Skiba
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2009, 23:00
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Łukasz Skiba »

Właśnie chodzi o kontrole bhp.Ostatnio widziałem drwala bez kasku w trzebieży,a zrywka rozklekotanym ciapkiem i to dorywczo.Pnie pozostawiane takie wysokie,że się można onie zabić :cry: gdzie jest nadzór?
.....myślę,więc jestem......
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Łukasz Skiba pisze:gdzie jest nadzór?
W kancelarii?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

Łukasz Skiba pisze:.Ostatnio widziałem drwala bez kasku
a skąd wiesz że to był drwal?
a tak na marginesie paragraf 205 - 207 kodeksu pracy i wszystko będziesz wiedział
Sylvan

Post autor: Sylvan »

W większości ZUL ma w warunkach umowy przestrzeganie przepisów BHP i obowiążujących technologii.
W praktyce jest to samodzielny zakład pracy i to jego wewnętrzna sprawa. Oraz PIP.
A pytanie o nadzór? Również sprawa ZUL.
piorun0608
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2009, 21:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: piorun0608 »

wiem ze właściciel nie musi posiadać uprawnień jak zatrudnia przynajmiej jednego pracownika z papierami ale pracownik ma miec :oops:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Łukasz Skiba pisze:Pnie pozostawiane takie wysokie,że się można onie zabić
Sylvan pisze:A pytanie o nadzór? Również sprawa ZUL.
W tym przypadku raczej nie jest to sprawa ZUL a rzeczywiście braku nadzoru ze strony zlecającego prace.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

tropicielll
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: środa 05 lis 2008, 19:32
Lokalizacja: Z boru

Post autor: tropicielll »

Jedynym organem który może kontrolować ZUL ze względu na bhp jest PIP. Nikt z nadleśnictwa nie ma prawa kontrolować ZUL. Jeżeli leśniczy widzi nieprawidłowości to wzywa koordynatora i wstrzymuje prace
Zoohna
początkujący
początkujący
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 sty 2009, 23:10
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Zoohna »

tropicielll pisze:Jedynym organem który może kontrolować ZUL ze względu na bhp jest PIP. Nikt z nadleśnictwa nie ma prawa kontrolować ZUL. Jeżeli leśniczy widzi nieprawidłowości to wzywa koordynatora i wstrzymuje prace
Zawsze jeszcze można napisać kilka notatek służbowych,oczywiście jeżeli sytuacja stale się powtarza i kilka razy się już problem Zul-owi sygnalizowało np. o braku kasków, rękawic, itp- i dać je do zapoznania szefowi Zul-u- niech ten podpisze- nastepnie oddać notatkę do nadleśnictwa!!! Lub wezwać inż. nadzoru.
Jeżeli nie jesteś w stanie czegoś ogarnąć to to zagrab!!!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

tropicielll pisze:Nikt z nadleśnictwa nie ma prawa kontrolować ZUL.
Nie mówimy o przeprowadzeniu kontroli tylko o nadzorze nad prawidłowym wykonywaniem zleconych prac. W zakresie objętym umową zlecający ma prawo kontrolować czy zapisy owej umowy są przestrzegane. Prawda?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Zoohna
początkujący
początkujący
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 sty 2009, 23:10
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Zoohna »

Piotrek pisze:W zakresie objętym umową zlecający ma prawo kontrolować czy zapisy owej umowy są przestrzegane. Prawda?
Święta prawda Piotrek :)
Jeżeli nie jesteś w stanie czegoś ogarnąć to to zagrab!!!
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Piotrek pisze:W zakresie objętym umową zlecający ma prawo kontrolować czy zapisy owej umowy są przestrzegane. Prawda?
Zgadzam się z tym Panem. Ale....
Czy zapiszecie, czy nie zapiszecie i tak mamy obowiązek pracować zgodnie ze stosownymi przepisami - czyż nie tak ? A jak już zapisaliście to kontrolujcie i ..... tłumaczcie się zwierzchnikom, dlaczego ZUL pracuje bez kasku. Skoro lubicie. To jest tzw. strzelanie sobie w stopę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zul pisze:A jak już zapisaliście to kontrolujcie i ..... tłumaczcie się zwierzchnikom, dlaczego ZUL pracuje bez kasku. Skoro lubicie. To jest tzw. strzelanie sobie w stopę.
Nie tak Rysiu. Najmniejszego zamiaru nie mam tłumaczyć się z tego, że ZUL pracuje "w stroju niedbałem". To ZUL ma się tłumaczyć dlaczego tak jest. Ja stwierdzam jedynie, że ZUL nienależycie wywiązuje się z warunków podpisanej umowy o czym powiadamiam zainteresowanych odpowiednia notatką.
Urządzanie natomiast kontroli BHP przez społecznego inspektora BHP i specjalistę d/s BHP z N-ctwa uważam za nieuprawnioną ingerencję. Panowie owi (sorki, czasem są to Panie) mają prawem przypisaną kontrolę pracowników nadleśnictwa. Pracownicy ZUL jako żywo nimi nie są. Więc w tym miejscu zgadzam się, że urządzanie takich kontroli to może nie strzelanie sobie w stopę ale na pewno nadgorliwość.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Piotrek pisze:Najmniejszego zamiaru nie mam tłumaczyć się z tego, że ZUL pracuje "w stroju niedbałem"
Żebyś się jakiegoś, nie koniecznie pięknego, dnia nie zdziwił. Tak jak się dziwią u nas :cry:
Piotrek pisze:Ja stwierdzam jedynie, że ZUL nienależycie wywiązuje się z warunków podpisanej umowy o czym powiadamiam zainteresowanych odpowiednia notatką.
Co dalej ma się dziać z tą notatką ?
Piotrek pisze:Więc w tym miejscu zgadzam się, że urządzanie takich kontroli to może nie strzelanie sobie w stopę ale na pewno nadgorliwość.
Jesteśmy po takiej kontroli i to ze szczebla erepli. Nie w kij dmuchał :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zul pisze:Żebyś się ... nie zdziwił
Nic mnie już nie zdziwi :D Ale - delikatnie mówiąc - czy czujesz ten leciutki zefirek wokół? To mnie tak powiewa wszystko wokół.
zul pisze:Co dalej ma się dziać z tą notatką ?
Nic. Ma być. Im więcej papieru tym d...a czystsza.
zul pisze:Jesteśmy po takiej kontroli i to ze szczebla erepli. Nie w kij dmuchał :lol:
No widzisz. Znaczy się nudno i duszno się w murach zrobiło co oznacza (jak co roku), że trzeba się w teren wyroić...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Piotrek pisze:No widzisz.....
I to by było na tyle :spoko: :lol:
ODPOWIEDZ