Macie jakieś pomysły na nowe umundurowanie?

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

ranger pisze:I NIECH KTOŚ W KOŃCU WSZYJE TEN PIE.....Y ZAMEK NA BROŃ -POZDR
Mundury SG mają takie. Ciekawie to wyglada gdy nagle "z nikąd" pojawia się przy pasie i na ubraniu ochronnym strażnika czy też przy polarze - kabura z pistoletem.
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

ranger pisze:NIECH KTOŚ W KOŃCU WSZYJE TEN PIE.....Y ZAMEK NA BROŃ -POZDR
temat dostsowania munduru strażnika leśnego do noszenia pasa głównego wałkuje się już nie wiem od ilu lat. widocznie zaopatrzenie testowanych mundurków w zamki jest czymś niewyobrażalnie trudnym :?: :?: :?: :)
Jesień Leśnych Ludzi
RCMP
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 29 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: deep forest

Post autor: RCMP »

Na mnie i tak za małe...
W związku z powyższym - szyją też na miarę?
O rany zaczynam wpadać w kompleksy :?
RCMP
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 29 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: deep forest

Post autor: RCMP »

Ja zakupiłem kurtkę z Helikona (za kasę własną - to info dla niektórych). Mam ją jakieś 4 miesiące. Większych zastrzeżeń nie mam (z braku laku...) zastanawiają mnie szwy i wykończenia - ale pożyjemy zobaczymy. No i oczywiście zamka na broń nie ma.
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

RCMP pisze:Ja zakupiłem kurtkę z Helikona
Jak pisaliśmy wyżej - nie Ty jeden i muszę przyznać, że u mnie sprawowała się doskonale - w połączeniu z polarem i po wszyciu suwaka na broń. I chociaż teraz wyparł ją Summit z prawdziwym gore a nie "trilaminatem" to za jej kapturem będę tęsknił.
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

RCMP pisze: O rany zaczynam wpadać w kompleksy :?
No i d..a - odpisali mi z Praszki, że nie szyją na miarę, mają tylko to, co w ofercie, czyli max XXL.
Nie pochodzę sobie tego lata w ripstopie...
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Spoko - uszyją i dla Ciebie Esel - tylko trzeba zamówić ze 200 innych kompletów... :lol: Żartowałem - z rozmowy z nimi wynikało, że są skłonni uszyć partię z materiału innego niż standardowy US-21 (np z wymarzonego NYCO 50/50) już od 30 sztuk mundurów - więc namów kolegów z RDLP a przy okazji Praszka będzie musiała wykreować coś ponad zwykłą rozmiarówkę. Wiem, że gdy MM Lubliniec szył dla RDLP Toruń i RDLP Katowice to musieli stworzyć spodnie, które miały w pasie 150 cm, więc pewnie i MM Praszka dała by radę. Mam wrażenie, że Summit XXL mógł by ci podejść - podobno gość ponad 1,95 m zrezygnował z XXL na rzecz rozmiaru XL - bo tonął w spodniach i kurtce. Zatem, o ile nie masz 150 cm w pasie - jest szansa zmieścic się w standardzie :roll:
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Ha - w pasie wystarczy mi 130cm i nawet podchodzi mi workowaty krój bluzy, cobym mój mięsień piwny zmieścił :beer:
Niestety XL made in MIWO ma w pasie tylko 107cm - no aż tak się nie wessam, a na pewno nie przez 8godzin służby :|

A swoją drogą, jak już wsadzili do galerii zdjęcia strażników w ich mundurach, to mogliby mieć trochę inne podejście do naszej formacji... :x
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Wracając do Summita - co by odświeżyć temat - komplet testowany przez Straż Leśną w RDLP Warszawa doczekał się recenzji na łamach Nowej Techniki Wojskowej (nr 4/09). A dlatego w NTW bo jest zaprojektowany przy współudziale GROM`u i dla GROM`u, czyli robiony pod użytkownika wojskowego a nie parapolicyjnego. Proweniencja wzoru wyjaśnia niektóre jego "wady" np ten dyżurny brak suwaków bocznych - oni tam raszej nie noszą broni krótkiej pod kurtkami... :wink: Jest też mowa o bieliźnie termoaktywnej chroniącej przed ukąszeniami owadów - kto ciekaw reszty to 8,50 PLN w garść i do kiosku :)
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Mam pytanie: Czy Straży Leśnej nie obowiązuje zarządzenie DG o umundurowaniu i każdy może łazić w czym chce? Ja osobiście nie widzę powodu, aby legitymować się osobie umundurowanej "jak kto chce".
A co do konkretów. Mnie się zdaje, że sprawa umundurowania dotyczy całego terenu. Mundur galowy czy wyjściowy, czy jak inaczej go zwali powinien być używany tylko sporadycznie. A mundur do lasu / do roboty / ma tejże roboty nie utrudniać. I niech wreszcie będzie jasno określone jak ma wyglądać.
A jak Straż Leśna potrzebuje czegoś innego niż reszta świata to niby dlaczego?
Weźcie sobie zamiast Waszego "osprzętu" przybornik Leśniczego do odbiórek..... Ile kieszeni i rąk Wam braknie?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Sylvan pisze:Weźcie sobie zamiast Waszego "osprzętu" przybornik Leśniczego do odbiórek..... Ile kieszeni i rąk Wam braknie?
Już przestań. Akurat ten sprzęt noszony jest rękami podleśniczego.
Sylvan pisze:Ja osobiście nie widzę powodu, aby legitymować się osobie umundurowanej "jak kto chce".
Jeśli masz wątpliwości do osoby Cię kontrolującej, możesz poprosić go o wylegitymowanie się. Aczkolwiek lepiej by było, by mundur tej osoby był dla Ciebie jednoznaczny. Stąd dyskusja w tym temacie.
straszny naleśnik
Sylvan

Post autor: Sylvan »

esel pisze:Już przestań. Akurat ten sprzęt noszony jest rękami podleśniczego.
.
Niech Ci będzie.
Pomyślcie zatem ile tego sprzętu targa mój niewolnik /dla zasady tylko nazywany Podleśniczym/ w czasie kiedy ja knuję jakby całe LP sprzedać na lewo :P
A co do rozpoznawalności mundurów. Byłyby rozpoznawalne gdyby były noszone jednakowe zgodne z zarządzeniem DG, a nie jak tu się dowiaduję nawet prywatne ciuchy /obojętne czy z Praszki czy z Lublińca/.
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Sylvan pisze:Czy Straży Leśnej nie obowiązuje zarządzenie DG o umundurowaniu i każdy może łazić w czym chce?
Sylvan pisze:A mundur do lasu / do roboty / ma tejże roboty nie utrudniać. I niech wreszcie będzie jasno określone jak ma wyglądać.
To się może zdecyduj: jest to jasno okreslone czy nie jest? Zaprzeczyć samemu sobie w jednym poście to sztuka...
Wracając do tematu: Oczywiście rozporządzenie obowiązuje, oczywiście jest powszechnie olewane a testy (RDLP; Katowice, Toruń i Warszawa) są oficjalne. Dodajmy także, że niezbędne, by ustrzec się - w przypadku zmiany wzoru umundurowania - przed porażką, jaką są obecnie obowiązujące "mundury", ze szczególnym wskazaniem na terenowe. Tak się składa, że w przypadku wdrażania nowego wzoru mają to być mundury dla całej Służby Leśnej a nie tylko Straży Leśnej, więc ogranicz Sylvan to szlochanie, bo potem Ci będzie głupio nosić... Dodajmy, że z obecnie obowiązującym umundurowaniem nie tylko strażnicy leśni mieli problem, ten temat irytuje znacznie szerszą grupę pracowników LP. Jeśli jednak uważasz, że z dotychczasowym wzorem jest wszystko ok, to napisz tu: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... 624#221624 i poczekaj na odzew :lol:
Sylvan

Post autor: Sylvan »

kokos pisze:
Sylvan pisze:Czy Straży Leśnej nie obowiązuje zarządzenie DG o umundurowaniu i każdy może łazić w czym chce?
Sylvan pisze:A mundur do lasu / do roboty / ma tejże roboty nie utrudniać. I niech wreszcie będzie jasno określone jak ma wyglądać.
To się może zdecyduj: jest to jasno okreslone czy nie jest? Zaprzeczyć samemu sobie w jednym poście to sztuka...
Właściwie to w dwóch zdaniach :(
A w sumie to lenistwo mnie zgubiło. Nie chciało mi się za dużo pisać no to mam.
Wyjaśnię więc co miałem na myśli. Jak większość leśników wiem, że trwają przygotowania do wdrożenia nowego umundurowania. I o ile w kwestii munduru galowego /jak zwał tak zwał - ja nazwałbym go po prostu mundurem/ nie ma wielkich problemów, to jeśli chodzi o teren już problemy są. Bo pomimo zarządzeń
kokos pisze: Oczywiście rozporządzenie obowiązuje, oczywiście jest powszechnie olewane
trudno spotkać dwóch jednakowo ubranych leśników. Najprawdopodobniej jest tak z powodu systemu zaopatrywania w sorty.

kokos pisze: więc ogranicz Sylvan to szlochanie, bo potem Ci będzie głupio nosić...
Przyznaję bez bicia, że nie rozumiem o co chodzi.
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Sylvan pisze: Przyznaję bez bicia, że nie rozumiem o co chodzi.
No na to to już nic nie możemy poradzić :lol:
straszny naleśnik
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Ale moglibyście przynajmniej spróbować :wink:
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Spox, też jesteśmy ludźmi :509: Też nie wszystko rozumiem. A już najmniej naszą do siebie niechęć :583:
straszny naleśnik
Sylvan

Post autor: Sylvan »

esel pisze:Spox, też jesteśmy ludźmi :509: Też nie wszystko rozumiem. A już najmniej naszą do siebie niechęć :583:
Nie przesadzaj. Różnica zdań to jeszcze nie niechęć.
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

:beer:
straszny naleśnik
ranger
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 12:07
Lokalizacja: sky

mudur p.poż

Post autor: ranger »

...pytanko małe jak rozwiązano u Was zakupy mundurów p.poż do aut z agregatami , raz na całe istnienie czy założono jakąś tolerancje zużycia
...poddawać się nie jest naszym zwyczajem ...
ODPOWIEDZ