Klub Moczykija

Informacje, porady, techniki połowu, łowiska, sprzęt, zanęty...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Klub Moczykija

Post autor: góral bagienny »

Drogie Walonki i Szacowni Walenie!
Szukam po wszelkich zakamarkach forumu i... nima. Są zrzeszeni nikotyniarze, świrusy, piwkarze, pif-pafy, obżartuchy, melomani, kinomaniacy i hiromaniacy, a nawet zielonojabłkowcy, a gdzie są moczydupki-łamikije?! No, bez jaj, nie wierzę, a nawet: NIE WIERZĘ!, że nie ma na tym forum żadnego wędkarza :shock:
Hej, Walenie, toż to nasi Bracia Mniejsi, użyczmy im kawałeczek naszego net-korytarzyka, dajmy im stworzyć taką malutką sekcyjkę, a nawet podsekcyjkę w naszym Klubie, bo tu ich miejsce. Nikt tak jak Wędkarz nie zrozumie Walenia, toż egzystują dzięki temu samemu środowisku! Prawdziwy Wędkarz nawet nie wie co to harpun, a bez harpuna to może Waleniowi skoczyć tam, gdzie pan może pana majstra w d... pocałować. (ej, chyba coś mi się z radosnego pomysłu zaczyna piertego)
W przypadku entuzjastycznej zgody Pana Prezesa i całego Klubu Waleni (przez aklamację, ma się rozumieć) obiecuję opracować taki statut sekcji moczydupków, że każdy łamikij wstępował będzie do tejże w stanie już umoczonym z uwagi na chwilowy zanik kontroli nad zwieraczami. a jak wiadomo Walenie, a zwłaszcza wesołe Walenie, żadnych zwieraczy kontrolować nie muszą, bo w wodzie wszystko uchodzi im na sucho!
No to jak??? :?:
:P
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

No to pochwal się nam, co łowisz (próbujesz)? :wink: Ja zeszłoroczny sezon miałem słaby :cry: , ale też czasu brakowało....
Obrazek
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Gratuluje Panie Prezesie! Domator Twój Klub powolał do życia.Hej! :brawo: :beer:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Bo sam lubię posiedzieć nocką na mojej kładce... 8) Ciekawe, czy Alette coś złego tu odkryje :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

domator pisze:Ciekawe, czy Alette coś złego tu odkryje
Ba! przeciez ranisz pyszczki rybom haczykiem. NiedajBoże jak połknie haczyk to jeszcze i w brzuszku coś się psuje. A jak po tych zabiegach wypuścisz taka rybę, to ranna biedna się męczy!
No bo przecież oczywiście że żadnej z nich potem nie konsumujesz! :x :P
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Agnieszka pisze:No bo przecież oczywiście że żadnej z nich potem nie konsumujesz!
Zdecydowaną większość :P Oczywiście tylko wymiarowe :!:
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

domator pisze:Zdecydowaną większość :P Oczywiście tylko wymiarowe :!:
I Ty morderco, bandyto, oprawco się zastanawiasz czy Alette będzie miała zastrzeżenia? :lol: :lol:
P.S. A mnie się zawsze same "maluszki" trafiają :( A może Domatorze na zlocie będziemy łowić ryby? Mogę zabrać wędkę :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Agnieszka pisze:A może Domatorze na zlocie będziemy łowić ryby? Mogę zabrać wędkę :)
Jest uzgodnione z nadleśniczym, że będzie można bezpłatnie połowić na pobliskim zbiorniku Nadleśnictwa. Mamy tam karasie, liny (może jeszcze linki), amury, płocie, karpie, leszcze i coś jeszcze. Od miejsca zlotu odległe jest jakieś 3 km, dojazd dobrą drogą :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

O, tu mnie przerzuciło, ledwie się odnalazłem....
domator pisze:No to pochwal się nam, co łowisz (próbujesz)? :wink: Ja zeszłoroczny sezon miałem słaby :cry: , ale też czasu brakowało....
Długo by gadać, bo w zeszłym roku byłem na rybach chyba..., no niech się zastanowię, trzy?, cztery? razy. Ale jest o czym pogadać, no i stąd głos w tym temacie. Powoli, powoli wyspowiadam się ze wszystkiego, ale teraz muszę się wylogować.
Jak dobrze pójdzie, to już niedługo Netia zapewni mi to, na co TPSA nie znajduje dotychczas warunków technicznych, czyli całodobowy, bezkonfliktowy z telefonem stacjonarnym dostęp do internetu. To się wtedy uaktywnię, że hej!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

góral bagienny pisze:już niedługo Netia zapewni mi to, na co TPSA nie znajduje dotychczas warunków technicznych, czyli całodobowy, bezkonfliktowy z telefonem stacjonarnym dostęp do internetu.
Nie pisz takich rzeczy przy mnie........... :evil: Ja mam blue connect w GPRS......... :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

domator pisze:Bo sam lubię posiedzieć nocką na mojej kładce... 8) Ciekawe, czy Alette coś złego tu odkryje :wink:
:D Myśle że w "moczeniu kijka" pewnie nie... 8) :D :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

góral bagienny pisze:Jak dobrze pójdzie, to już niedługo Netia zapewni mi to, na co TPSA nie znajduje dotychczas warunków technicznych, czyli całodobowy, bezkonfliktowy z telefonem stacjonarnym dostęp do internetu. To się wtedy uaktywnię, że hej!
:D I wyjaśniło się dlaczego Cię tak mało...Hej! 8) :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Z dedykacją dla nowego Prezesa Klubu Moczykija :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

A czy hodowca rybek akwariowych się kwalifikuje do klubu ;/
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Jeśli je zje........... :P :wink: :mg:




Żartowałem..... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

domator pisze:Żartowałem..... :wink:
NO !! dobrze, że to dostrzegłam - choć napisałeś jak w umowie kredytowej :lol:
Powiem szczerze, że z ogromnym podziwem przyglądam się wędkarzom i nie mogę wyjść z podziwu jak można tyle godzin siedzieć w jednym miejscu :shock:
Kiedyś uczestniczyłam w wędkowaniu i tylko możliwość obserwacji ptaków uratowała mnie od zwariowania :lol:
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
gemini
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1193
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 20:12
Lokalizacja: z każdego zakątka

Post autor: gemini »

:) Hejka góralu bagienny - ja to tylko tak gościnnie jak w wielu klubach.Nauczyłam się palić :cwaniak: piwkować :beer: może tylko rzadko u świrów bywam, bo nie wyrabiam. Ale przy okazji powołania na Prezesa Klubu Moczokija górala bagiennego to opowiem wydarzenie sprzed kilku lat:
Tuż przed Wielkanocą (tak, tak) pan mąż był powiedział, że z bratem jedzie na ryby na jezioro. Na nic zdało się moje marudzenie, protesty. Jadą i już. Skapitulowałam. :shock:
A tu wieczorkiem zjawiają się uhahani :
- kochanie złowiliśmy i karpie i pstrągi.....
A ja na to - na pewno nie, kupiliście !
Oni : nie własnoręcznie złowiliśmy. Przyrzekali na klęczkach....
Tego dnia poddałam się po raz drugi. :shock:
Zjechała się licznie rodzina i w Wielką Sobotę dokonaliśmy konsumpcji przy powszechnym apaluzie -jaki gospodarz, nałowił własnoręcznie ryb, och i achom nie było końca. I tak zakończyłaby się ta opowieść, gdyby nie chęć zwiedzania okolicy, poszukiwania wiosny i jeszcze większa chęć, że pan mąż, a jakże wyznaczy trasę i będzie przewodnikiem ( Luscinia zna tego przewodnika :lol: )Wyjechaliśmy, dojeżdżamy w okolice jeziora i naraz moim oczom ukazuje się tablica " Płatne stawy wędkarskie" :?: :?:
Zaprawdę złowili własnoręcznie , ale ile za przyjemność wędkowania zapłacili :?:
No ile radochy mieli przez kilka dni :lol: :lol: :lol: :lol:
"Każda rzecz ma trzy strony: jedną, którą Ty widzisz, drugą, którą ja widzę i jedną , której my oboje nie widzimy."
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

biedronka pisze:Z dedykacją dla nowego Prezesa Klubu Moczykija :wink:
:D Biedronko! A może do zgadek? Na jakiej rzece łowią Ci muszkarze... Muszkarze to jest odmiana moczokiji... którzy nie moczą kiji,tylko suszą sznury z muchą.Hej! 8) :D :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Dobrze, że jest kącik motoryzacyjny, nie muszę zakładać Klubu Automaniaka :lol:
Tak mnie jakoś naszło... :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

domator pisze:Bo sam lubię posiedzieć nocką na mojej kładce...
I tak nic się nie boisz?? :lol:
W życiu złowiłem jedną rybą, do dzisiaj pojęcia nie mam co to było. Wzięła i wpłynęła mi w łapy, dodam, że tak koło 20 cm miała - jak dla mnie potężna była.
luscinia pisze:Powiem szczerze, że z ogromnym podziwem przyglądam się wędkarzom i nie mogę wyjść z podziwu jak można tyle godzin siedzieć w jednym miejscu
Miewam dokładnie te same odczucia, dla mnie to niepojęte, albo brodzenie po pas w rzece w jakichś takich dziwnych kaloszach po szyję, do tego w warunkach, w których nawet z autka by mi się nie chciało wyściąśc. No ale każdy ma różne hm, ten tego, pasje. Ja tam wolę sobie w lesie popiszczeć :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ