Boimy się myśliwych

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Boimy się myśliwych

Post autor: drwalnik »

"W nocy oślepiają zwierzęta reflektorami. Strzelają z aut. W dzień też polują. Nie zważają, że w okolicy są ludzie. - Tym powinna zainteresować się prokuratura - mówią mieszkańcy wsi
sąsiadującej z terenem Koła Łowieckiego Koliber Warszawa, do którego należą oficerowie Biura Ochrony Rządu." reszta na www.glos-pomorza.pl
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
andbuk
początkujący
początkujący
Posty: 151
Rejestracja: piątek 04 lis 2005, 19:30

Post autor: andbuk »

to nie są myśliwi tylko przestępcy ( o ile artykuł mówi prawdę ) i powinien nimi zainteresować się prokurator
Życzę naj.. naj...ANDBUK
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... i miejmy nadzieję, że po takich publikacjach prokuratura się zainteresuje tymi sprawami ...
... z takich właśnie powodów od kilku lat nie poluję ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
andbuk
początkujący
początkujący
Posty: 151
Rejestracja: piątek 04 lis 2005, 19:30

Post autor: andbuk »

z takimi sprawami trzeba walczyć a nie uciekać od nich..........choć w naszych realiach.....???
Życzę naj.. naj...ANDBUK
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a co miałem ich wystrzelać? ... odstrzał sanitarny? ... nie mogłem na to patrzeć :( ... sobiepaństwo ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
HL
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2005, 16:39
Lokalizacja: Police

Post autor: HL »

Jeśli jest prawdą to co opisano w tym artykule, to faktycznie powinno się zainteresować tym kołem Okręgową Radę Łowiecką. Jednak podchodze do takich spraw dośc sceptycznie. Najsmutniejsze jest tylko to, że kilka takich "osobników" rzuca szary cień na całą rzeszę myśliwych, a jak wiadomo ludzie szukają taniej sensacji, a temat myśliwych jest dość "chwytliwy". Wiedza na temat łowiectwa w naszym społeczeństwie jest znikoma, zresztą nie tylko łowiectwa bo i nawet przyrody, skoro dla większości ludzi sarna to żona jelenia...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... generalnie myśliwych społeczeństwo postrzega niezbyt dobrze :( ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Zdecydowana wiekszosc po prostu myśli, że to chamskie zabijanie biendyc hzwerzątek dla zabawy... A ja, to sie boje mysliwych - co bedzie, jak mnie kiedys w lesie, z daleka, wezmą za dzika?
Awatar użytkownika
krakus
początkujący
początkujący
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 00:00

Post autor: krakus »

Właśnie dlatego też się ich boję, kiedyś wygonili mnie ze spaceru, bo organiowali jakieś polowanie z naganką (tak to się chyba nazywa). Biedna zwierzyna.
Ja Krakus
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

drwalnik pisze:... generalnie myśliwych społeczeństwo postrzega niezbyt dobrze :( ...
Nad społeczeństwem unosi się duch myśliwego-mordercy i sadysty,ludzie mają takie zdanie jaką mają wiedzę na ten temat,a że niewiele wiedzą to i głupio gadają.Uważam,że jak ktoś chce siędowiedzieć coś na temat łowictwa to powinien najpierw sobie poczytać,porozmawiać z myśliwymi a jak nie ma chęci to niech nie zabiera głosu.Nie można generalizować;jeżeli kilku jołopów robi sobie safari to nie znaczy,że wszyscy myśliwi są zwyrodnialcami.

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 9:25 am ]
krakus pisze:Właśnie dlatego też się ich boję, kiedyś wygonili mnie ze spaceru, bo organiowali jakieś polowanie z naganką (tak to się chyba nazywa). Biedna zwierzyna.
A kolega Krakus to się pownien cieszyć,że go wygonili!Co by było gdyby nie wygonili?? :D

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 9:27 am ]
A gdzie idea polowań?Gdzie historia i tradycje?Przecież to pierwsza czynność jakiej nauczył się człowiek jeszcze zanim mu ogon odpadł!
Awatar użytkownika
krakus
początkujący
początkujący
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 00:00

Post autor: krakus »

Kasia pisze:Nad społeczeństwem unosi się duch myśliwego-mordercy i sadysty,ludzie mają takie zdanie jaką mają wiedzę na ten temat,a że niewiele wiedzą to i głupio gadają.
A skąd takie twierdzenie, że niewiele wiem o łowiectwie w Polsce?
A może zbyt wiele wiem i to mnie przeraża?
Kasia pisze:A gdzie idea polowań?Gdzie historia i tradycje?
A co to jest idea polowań? Zabić jak najwięcej i jak najszybciej?
Historia sięga człowieka epoki kamienia łupanego, a tradycja to pełny stół mięsa.
Ja Krakus
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Jak byś wiedział to miałbyć ciut inne zdanie g:hmm
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Pełny stół mięsa - bo jesteśmy mięsożercami. A ja sobie myśle, ze ten duch myśliwego-zbrodniarza, to wina mediów. Ileż sie naczytaąłm wyolbrzymonych artykułów w gazetach, ze zdjęciami zabitych zwierząt... Smutne, że zabito sarenke, ale świnki, z której wcinasz szyneczke, to już tak nie szkoda, nie? ;)
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Historia sięga człowieka epoki kamienia łupanego, a tradycja to pełny stół mięsa.
... masz coś przeciw temu :?: :twisted: ...
Kasia pisze:Nie można generalizować;jeżeli kilku jołopów robi sobie safari to nie znaczy,że wszyscy myśliwi są zwyrodnialcami.
... otóż to, po za tym to rzeczywiście chwytliwy społeczno-medialnie temat dodatkowo rozdmuchiwany przez pseudo-ekologów :evil: ...


8)

[ Dodano: Czw 15 Gru, 2005 16:46 ]
... z takich właśnie powodów od kilku lat nie poluję ...
... dlaczego, jakich powodów - jełopów w nie których kołach :?: ...


8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
krakus
początkujący
początkujący
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 00:00

Post autor: krakus »

Borsuk pisze:... masz coś przeciw temu
Tak, po co zabijać więcej niż potrzeba na zaspokojenie głodu?

[ Dodano: Pią Gru 16, 2005 9:16 am ]
Kasia pisze:Jak byś wiedział to miałbyć ciut inne zdanie g:hmm
Gdybym wiedział mniej, to miałbym inne zdanie, lepsze.
Ja Krakus
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30252
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

zu pisze:co bedzie, jak mnie kiedys w lesie, z daleka, wezmą za dzika?
Oj Zu, do dzika to Ty chyba podobna nie jesteś (?) ;)

--
Pozdrawiam serdecznie
Hania
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

Czy się bać - oczywiście, że tak. Po kilkunastoletnich doświadczeniach wiem na co ich stać. Podpite żłoby strzelające do wszystkiego co się rusza. Poza tym ciekawe jest to, że nemrod z bronią pod wpływem alkoholu jest praktycznie bezkarny, a wydaje mi się, że spotkać go powinno dużo wyższa kara niż pijanego kierowcę. Kolejna ciekawostka to te nadmuchane zwyczaje, dorabiana etyka itp. pierdoły. Gęby pełne frazesów a w rzeczywistości mięsiarze. Co jest etycznego w zabijaniu dla zabawy? Więcej szacunku mam dla rzeźników bo to ich praca i do kłusowników bo kłusują aby zjeść lub sprzedać.
Co robić? Osobiście tępię jak mogę. W kole, które ma obwód na terenie mojego leśnictwa jakoś nie ma zwyczju informowania mnie o polowaniach zbiorowych a co dopiero indywidualnych. Pomijam sytuacje, że nie wiedząc o polowaniu właziłem w miot albo pędzenia prowadzone były przez powierzchnie na których pracowali ludzie. W czasie zimowego dokarmiania jakoś częściej mi ginie drewno ze stosów....Potrafię być wredny, zwłaszcza gdy mają dewizowców. Wystarczy wtedy odpowiednio prowadzić wywóz, wyrabiać przygodne - naprawdę możliwości jest wiele by polowanie dobrze zepsuć.
Wracając do tematu. Nie wierzę by kogokolwiek ukarano. Przy myśliwskim bigosiku i wódeczce niejednej sprawie skutecznie ukręcono łeb. W końcu w każdym kole znajdzie się i policjanta i księdza, a przy odrobinie szczęścia prokuratora, sędziego i adwokata. Takie zasoby ludzkie nie mogą być niewykorzystywane...
Awatar użytkownika
krakus
początkujący
początkujący
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 00:00

Post autor: krakus »

Z ust mi to wyjąłeś.
Obraz wypisz-wymaluj co widziałem.
Ja Krakus
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

krakus pisze:
Borsuk pisze:... masz coś przeciw temu
Tak, po co zabijać więcej niż potrzeba na zaspokojenie głodu?

...zeby nas nie zabito dla zaspokojenia głodu...

Są myśliwi i "myśliwi". W kazdym środowisku są jakieś zakały, nie można patrzeć na całe środowisko przez pryzmat odmennych zachowań.Ja znam innych myśliwych,inne koła innych ludzi i obce są mi polowania "po pijaku".Z tego co wiem, są to sporadyczne przypadki.Czy mówimy,że wzystkie pielęgniarki są zwyrodnialcami po bulwersującej sprawie z zabawami noworodków?Nie!Czy wszyscy policjanci to szuje?Też nie!Czy wszystkie nauczycielki są takie jak na reklamie telefonii komórkowej?Oczywiście,że nie!Więc po co ta jałowa dyskusja?Są pewna zasady utrzymania w ryzach pewnych gatunków zwierząt i tzreba siez tym pogodzić.Jak kolega Krakus chce być taki miły dla zwierzątek to niech zapłaci odszkodowania rolnikom za straty na polach;wtedy rolnicy nie będą musiali siać ani sadzić przez co nie trzeba będzie zabijać saren ani dzików pustoszących pola.Trzeba jeszcze kolegę Krakusa zaprowadzić na uprawy leśne zeżarte przez zające i w kilka innych miejsc;mógłby posłuchać np.płaczu mojej koleżanki,której jedynym źródłem utrzymania jest kilkanaście hektarów regularnie niszczonych przez zwierzęta.Nic tam nie można hodować;ani zboża,ani warzyw,ani okopowych.Teren nie podlega pod żadne koło,więc o odszkodowanie ciężko,a nawet jeśli odważyłaby coś takiego zrobić, to procedura jest dłuuuuuga,żmudna i peniądze nie pokrywają nawet części strat.Trzeba doświadczyć na własnej skórze;strat w rolnictwie,rybactwie śródlądowym, zagrożenia wścieklizną itp.,a dopiero potem zabierać głos. Ratuję każde zwierzę,pomagam im zimą,mój dom przypomina schronisko ale patrzę realnie;populacje wielu zwierząt trzeba ragulować.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Hania pisze:
zu pisze:co bedzie, jak mnie kiedys w lesie, z daleka, wezmą za dzika?
Oj Zu, do dzika to Ty chyba podobna nie jesteś (?) ;)

--
Pozdrawiam serdecznie
Hania
Z daleka zobacza ze coś małego sie rusza, to mnie wezmą, nie za dzika, to za sarenkę ;)

A co do dyskusji - Kasia ma racje. "Myśliwi" z opisów Krakusta i ztmk zasługują na potępienie, ale czyny jednostki nie mogą stanowić o wizerunku całej grupy. Znam paru myśliwych, ktorzy nigdy by sie tak nie zachowali, a przynajmniej takj mi sie wydaje D:
ODPOWIEDZ