SODIS

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

SODIS

Post autor: murzasihle »

Szef wrócił z narady z nowiną, że SODISu nie będzie. Słyszał to ktoś jeszcze?
Obrazek
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

murzasihle pisze:SODISu nie będzie
nie będzie?? a podobno z tego co mówili to miało ręce i nogi..hmm
i jeśłi to prawda to ciekawi mnie powód wycofania się z tego przedsięwzięcia..czyżby zmiany w LP i planowana reorganizacja struktur??
orzeł
początkujący
początkujący
Posty: 145
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: orzeł »

Komisja przyśpieszyła tempo pracy,zobaczymy co z tego wyniknie. :roll:
sylvan2
początkujący
początkujący
Posty: 171
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 21:44

Post autor: sylvan2 »

sprawa SODIS-u nie została zarzucona, tylko przeniesiona na przyszły rok
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

sylvan2 pisze:tylko przeniesiona na przyszły rok
nawet mimo kryzysu?? skąd naczelne kierownictwo zamierza wziąć więc na to kasę??hmm..
sorry wiem że to nie ten wątek..ale jak ma się sprawa centralizacji??również ma być przeniesiona na drugi rok/wsrzymana??
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

własnie właśnie
na początku myslałam, że to plotka jakaś jest, chociaż murzasihle wy chyba Sodis testowaliście w rdlp`ie co (sądzę po Twoim opisie)
sylvan2 pisze:sprawa SODIS-u nie została zarzucona, tylko przeniesiona na przyszły rok
bardziej niż to, że zostala przeniesiona interesuje mnie dlaczego została przeniesiona?
można od kogos coś więcej? 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Z tego co słyszałem, to trwają rozmowy z firemką, która to ma wdrażać i wdrożone to ma być. Zbyt dużo zaawansowano w SODIS sił i środków, coby to odrzucić. W niektórych jednostkach wszedł już element SODISu pt. papier korporacyjny. Lecz kiedy to globalnie w całych LP ruszy - to któż to wie ... Przypuszczam jednak, że ruszy.
Daniel, może byś coś popełnił na ten temat tu na forum?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:papier korporacyjny
A co to takiego w Lasach jest :?: Bo w ekonomii, której mnie uczono papier korporacyjny to rodzaj papierów wartościowych z grupy udziałowych (akcja, certyfikat inwestycyjny)...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Sten pisze:W niektórych jednostkach wszedł już element SODISu pt. papier korporacyjny
Już z rozpędu dostałem maila w nieznanym mi formacie [nie jestem z korporacji LP] - okazało się że to właśnie to!!! Ale można zapisać w cywilizowanym "doc".
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:A co to takiego w Lasach jest :?:
To taka jakby firmówka. Stworzono aplikację, gdzie w nagłówku masz dane firmy (nazwa, adres, telefony, maile, logo). Dalej krok po kroku piszesz pisemko sobie do zadanego lub zadanych adresatów. Aplikacja Ci w odpowiednich miejscach kartki rozmieszcza poszczególne frazy, znaki, grzeczności, załaczniki i inne takie. Problem zaczyna się jak chciałbyś na ten przykład tabelkę jakąś stworzyć - no czemuś się nie da, a i wklejenie takiej z worda czy excela też do łatwych nie należy. Dalej możesz to sobie póki co wydruczyć, albo i wysłać do adresata. Ponoć w przyszłości i podpis Twój elektroniczny będzie w tym możliwy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:
Piotrek pisze:A co to takiego w Lasach jest :?:
To taka jakby firmówka. Stworzono aplikację, gdzie w nagłówku masz dane firmy (nazwa, adres, telefony, maile, logo). Dalej krok po kroku piszesz pisemko sobie do zadanego lub zadanych adresatów. Aplikacja Ci w odpowiednich miejscach kartki rozmieszcza poszczególne frazy, znaki, grzeczności, załaczniki i inne takie. Problem zaczyna się jak chciałbyś na ten przykład tabelkę jakąś stworzyć - no czemuś się nie da, a i wklejenie takiej z worda czy excela też do łatwych nie należy. Dalej możesz to sobie póki co wydruczyć, albo i wysłać do adresata. Ponoć w przyszłości i podpis Twój elektroniczny będzie w tym możliwy.
Jakoś po przeczytaniu tego "straciłem serce" do tematu "obieg dokumentów w LP". Jeśli wynikiem tych kilku lat pracy, testów, wdrożeń, dyskusji jest napisanie aplikacji powielającej możliwości pakietu MS Office (w dodatku bez ułomności z tabelkami!) to ja wysiadam. Znam znacznie prostszą metodę (dostępną już dziś) na wprowadzenie takich zmian bez pisania własnych aplikacji. I tańszą bo opartą o rozwiązania Open Source.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Piotrek pisze: Jakoś po przeczytaniu tego "straciłem serce" do tematu "obieg dokumentów w LP".
nie, ja przepraszam ale aż mi się smutno zrobiło jakoś tak
bez przesady... czy do wygenerowania pisma firmowego potrzebny jest program i system,
który będzie umieszczał w odpowiednich miejscach odpowiednie rzeczy???
mam nadzieję, że jest to tylko malutki elemncik składowy tego systemu

z powodzeniem całe moje biuro używa stworzonego za pomocą worda pisma firmowego
jest nagłówek, są adresy, konta nipy i wszystko co trzeba, nawet jak ktoś sprytny to datę automatem wstawi,
i mimo moich obaw wszystkie starsze i młodsze panie i panowie
co z komputerem raczej są na bakier - nauczyli się w tym pisać
wszystko jest odpowiednio poblokowane, więc się nie przesuwa, nie rozjeżdża
odpowiednie fściaki tam, gdzie trzeba - na dodatek wygląda estetycznie
a kosztowało pół godzinki pracy średnio zdolnego użytkownika programu word
nawet jeżeli dązymy do totalnej uniformizacji (sic!) pracy jednostek
to.. no ale nie w ten sposób (wystarczy podać odstęp, marginesy, wielkości czcionek itd.)
to tak jak z portalem korporacyjnym, pisaliśmy sobie html`kiem (wiem, wiem, do lamusa)
jeden lepiej, drugi gorzej - ale to, co pojawiło się w zamian (identyczne "okieneczko" jak w edycji bip`owskiej - nie raz przyprawiło mnie już o dreszcze)
ale dobra... ponoć postęp..
no ale przynajmniej tu sobie ponarzekam, bo tam gdzie indziej to ponoć nie lubią bardzo jak się narzeka ;->
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ