Choinka ze swojego lasu zgodnie z prawem?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzychut
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 gru 2008, 15:12
Lokalizacja: Chojnice

Choinka ze swojego lasu zgodnie z prawem?

Post autor: krzychut »

Co roku na swieta wpadalem w swoj lasek z pila i wycinalem jakis pasujacy mi swierczek. Ladowalem do auta i zawozilem do domu. Jak mnie po drodze zhycluje jakas policja albo straz lesna a nie bede mial na to zadnych kwitow to mam problem?
krzychut
nie wiesz jak coś zrobić? zacznij robić! (TK)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Masz.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
radek2
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2007, 11:12
Lokalizacja: z archiwum X

Post autor: radek2 »

Tnij zawsze dwie , drogą dla np. policji, jak będzie dwóch, to musisz 3 wozić :lol: :P
radek
krzychut
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 gru 2008, 15:12
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: krzychut »

piotrk pisze:Masz.
to co zrobic w kwestii nie mania takich problemow?
krzychut
nie wiesz jak coś zrobić? zacznij robić! (TK)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

krzychut pisze:co zrobic w kwestii nie mania takich problemow?
Straż Leśna mając uzasadnione podejrzenie popełnienia przez Ciebie wykroczenia może zatrzymać do kontroli samochód z 4-metrowym świerkiem wystającym z bagażnika :roll:

I grzecznie zapytać o pochodzenie drzewka.

Jeżeli nie ukradłeś, a kupiłeś w dobrej wierze na rynku lub tak jak sugerujesz ściołeś we własnym lesie to nie musisz się obawiać.
lastel

Post autor: lastel »

Jak mnie po drodze zhycluje jakas policja albo straz lesna a nie bede mial na to zadnych kwitow to mam problem?
_________________
Jeżeli faktycznie masz swój las a w nim choinki , to powinieneś udać się do Gminy i poprosić o zaświadczenie ,że w swoim lesie masz choinki tzn takie świerki które bez szkody dla lasu możesz wyciąć . W każdym innym przypadku musisz mieć dokument zakupu z punktu sprzedaży choinek np asygnata z nadleśnictwa , kwit z punktu sprzedaży na ulicy itp .
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

lastel pisze: musisz mieć dokument zakupu z punktu sprzedaży choinek np asygnata z nadleśnictwa , kwit z punktu sprzedaży na ulicy itp .
Czym różni się przedmiot jakim jest 2-metrowe drzewko świerkowe od innych towarów kupowanych na rynku, bazarze :shock:

Gdzie jest ta wyjątkowość zapisana w przepisach :?:

I jechać do Gminy po zaświadczenie, aby wyciąć sobie jedną choinkę z własnego lasu :shock:

Nic mi tu nie pasuje, czekam na argumenty :boks:
Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kuna »

W polskim prawie karnym obowiązuje domniemanie niewinności . Jeżeli oświadczę że drzewko kupiłem w dobrej wierze od rolnika z plantacji . To niech mi udowodnią , że jest inaczej . To nie ja mam udowadniać gdzie wyciołem drzewko na święta . Tylko policja ma mi udowodnić że to ja ukradłem drzewko . I to jej problem techniczny (operacyjny) policji . A tak prawdę mówiąc policja ma choinki w głebokim poważaniu . Chyba , że złodziej sam im wlezie w łapy po pijanemu . Jak słysze w telewizji jak to Straż Leśna i Policja łapie przed świętami złodzieji choinek to mnie śmiech ogarnia . Propaganda rodem z PRL a niektorzy mówią , że to PR - płakać się chce .
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna pisze:W polskim prawie karnym obowiązuje domniemanie niewinności . Jeżeli oświadczę że drzewko kupiłem w dobrej wierze od rolnika z plantacji . To niech mi udowodnią , że jest inaczej . To nie ja mam udowadniać gdzie wyciołem drzewko na święta . Tylko policja ma mi udowodnić że to ja ukradłem drzewko . I to jej problem techniczny (operacyjny) policji .
Policja nie ma tu żadnego problemu. Jeśli nie posiadasz dowodu zakupu rzeczy (obojętnie jakiej - niekoniecznie choinki) lub nie potrafisz w inny sposób udowodnić owej rzeczy pochodzenia to jesteś winny. To o czym piszesz obowiązuje przed sądem a nie przed policją.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kuna »

piotrk pisze:
Kuna pisze:W polskim prawie karnym obowiązuje domniemanie niewinności . Jeżeli oświadczę że drzewko kupiłem w dobrej wierze od rolnika z plantacji . To niech mi udowodnią , że jest inaczej . To nie ja mam udowadniać gdzie wyciołem drzewko na święta . Tylko policja ma mi udowodnić że to ja ukradłem drzewko . I to jej problem techniczny (operacyjny) policji .
Policja nie ma tu żadnego problemu. Jeśli nie posiadasz dowodu zakupu rzeczy (obojętnie jakiej - niekoniecznie choinki) lub nie potrafisz w inny sposób udowodnić owej rzeczy pochodzenia to jesteś winny. To o czym piszesz obowiązuje przed sądem a nie przed policją.
Błąd w myśleniu . Policja to organ ścigania i nie jej orzekać o winie . Ona ma tylko zebrać materiał dowodowy . Jak dowody są mierne lub ich nie ma . Prokurator umarza sprawę i po ptokach . Policja to może mnie ukarać mandatem za wykroczenie drogowe i to w przypadku jak jest dwóch policjantów . W przeciwnym wypadku jak będzie jeden policjant to może mi skoczyć . Nawet się nie zatrzymam , tylko mu pokarzę , że autostopowiczów nie biorę .
Poza tym nie ma obowiązku trzymania przez nieraz kilkanaście lat rachunków na cokolwiek . Idąc tym tokiem rozumowania to : jak nie masz rachunku za gary w twojej kuchni to je ukradłeś . To masz czy nie te rachunki ? :wink: Poza tym jak byś nawet ukradł te gary to musi być jeszcze okradziony (pokrzywdzony) . Wybacz ale Twój sposób myślenia jest jakiś dziwnie mi znajomy - jakby z PRL .
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Zmienimy tytuł tego tematu :?:

Np. "miniporadnik - jak świsnąć choinkę" :wink:
lastel

Post autor: lastel »

Temat stał się na tyle marginalny , że nie wart zachodu . Wartość i szkody po wycięciu choinek są minimalne .
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

lastel pisze:Temat stał się na tyle marginalny , że nie wart zachodu . Wartość i szkody po wycięciu choinek są minimalne .
:D Szczególnie w Beskidach gdzie świerczyny i tak się przebudowuje, więc uciąć świerka ze szkodą dla lasu jest wręcz trudno.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna pisze:Wybacz ale Twój sposób myślenia jest jakiś dziwnie mi znajomy - jakby z PRL .
Może. Ale Twój tok myślenia jest mocno teoretyczny. Jeśli zastosujesz swoje rady w praktyce i dobrze na tym wyjdziesz - daj znać. Uznam wówczas, że coś się naprawdę zmienia w Polsce. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170070
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

lastel pisze:kwit z punktu sprzedaży na ulicy
:?: :?: :?: Przeca pewnie taki handlarz połamałby na mnie choinke, jakbym go o coś takiego poprosił. Oni mają i owszem, kwit, że całość ich towaru pochodzi z legalnego źródła, ale żeby paragon nawet jakikolwiek od takiego uzyskać? To marzenie ściętej głowy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

piotrk pisze: Ale Twój tok myślenia jest mocno teoretyczny. Jeśli zastosujesz swoje rady w praktyce i dobrze na tym wyjdziesz - daj znać. Uznam wówczas, że coś się naprawdę zmienia w Polsce. :)
Tok myślenia i działania Kuny jest mi także bliski.

Każdy z nas ma wypracowaną taktykę postępowania.

Jednak najzdrowsze i najskuteczniejsze ( moim subiektywnym zdaniem :wink: ) są zachowania asertywne :roll:
ODPOWIEDZ