Autorytet w LP

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

smail7
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 18:14
Lokalizacja: warszawa

Autorytet w LP

Post autor: smail7 »

"Tak się dzieje w tych jednostkach, gdzie szef jest prawdziwym autorytetem, gdzie załoga wie, że gdyby działo się coś złego, to człowiek ten stanie za nią jak mur. Nie wszędzie jednak tak jest..." - cytat Dyrektora LP dla grudniowego Głosu Lasu

Chciałbym poznać opinie forumowiczów na temat pojęcia "autorytet". Mamy 17 rdlp-ów, >400 n-ctw. Czy nie interesuje was jak wyglądacie pod tym względem na tle LP. Bez słodzenia i przymilania. Proponuję wypowiedzi oceniające każdą dyrekcję, natomiast w ich ramach n-ctwa. Liczę na ciekawe wypowiedzi. Uważam, że autorytety naszych szefów = PR LP.
Kryteria: (0pkt - 5pkt za kryterium)
1. szacunek do pracownika
2. zdolności organizacyjne
3. zdolności przywodcze
4. człowiek na właściwym stanowisku
5. obiektywność

Maksymalna punktacja 25 . Wymóg podstawowy >75%.
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

rdlp olsztyn nadl młynary
1.-4
2.-3
3.-4
4.-4
4.-4
to moje subiektywne odczucie z czasów, gdy tam pracowałem. atmosfera bez wzajemnego szczucia i z poczuciem wspólnego działania w jakimś ustalonym kierunku.
sokolnik_raróg
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 21:35
Lokalizacja: LAS
Kontakt:

Post autor: sokolnik_raróg »

RDLP Gdańsk
N-ctwo Kaliska

1.-5
2.-5
3.-5
4.-5
5.-5
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

sokolnik_raróg pisze:RDLP Gdańsk
N-ctwo Kaliska

1.-5
2.-5
3.-5
4.-5
5.-5
Wow, zazdrościć Tobie będziemy :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie czuję się kompetentny na tyle aby oceniać szefów... A poza tym: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni."
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36356
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Nie sądzę, żeby sądzili :roll: negatywnie :) . Natomiast dobrze byłoby aby opinia znalazła odbicie w wyróżnieniu przez ogół pracowników. A to byłoby już coś :)
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

RDLP Miś Nadleśnictwo Tęcza
1.5+
2.5+
3.5+
4.5+
5.5+
Łubu dubu łubu dubu to mówiłem ja Wacław Jarząbek. :D
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

SZCZEPAN pisze:RDLP Miś Nadleśnictwo Tęcza
1.5+
2.5+
3.5+
4.5+
5.5+
Łubu dubu łubu dubu to mówiłem ja Wacław Jarząbek. :D
:brawo: :brawo: Szczepan!
To samo miałem napisać! Wyjąłeś mi to z ust. Ta ankieta po to jest i wyszła z Warszawy.Hej! :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Zawsze można otworzyć informator o ALP i napisać:
Rdlp Każda, Nadleśnictwo Jakiekolwiek:
1 - 2
2 - 2
3 - 2
4 - 2
5 - 2
................ :wink:
I gdzieś mam
smail7 pisze:Wymóg podstawowy >75%.
Niestety znam takich, którzy nie łapią się na to "minimum"....... Z drugiej strony podchodząc do tego serio, można dojść do wniosku, że mamy nadleśnych ludvika i sokolnika_raroga porządnych a reszta nie łapie się na te 75% ............ 8) :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36356
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

smail7 pisze:"Tak się dzieje w tych jednostkach, gdzie szef jest prawdziwym autorytetem, gdzie załoga wie, że gdyby działo się coś złego, to człowiek ten stanie za nią jak mur. Nie wszędzie jednak tak jest..." - cytat Dyrektora LP dla grudniowego Głosu Lasu
ba wołanie na puszczy :lol: takiego szefa zaraz w pion postawia a potem pozim już go czeka, a załogę nowy szef. O co temu Głosowi chodzi w tym akapicie ?? :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
sokolnik_raróg
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 21:35
Lokalizacja: LAS
Kontakt:

Post autor: sokolnik_raróg »

domator pisze:Niestety znam takich, którzy nie łapią się na to "minimum".......
Ja też znam takich i nie tylko nadleśniczych.
Jestem osobiście bardzo zadowolony z mojego nadleśniczego i cała załoga również.
Jest to osoba która naprawdę jest na odpowiednim stanowisku, ba nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że chciałbym mieć takiego dyrektora RDLP albo generała jak mój nadleśniczy.

Życzę wszystkim takiego szefa.
smail7
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 18:14
Lokalizacja: warszawa

Post autor: smail7 »

jeśli znacie takich szefów, lepszych i gorszych, to w czym problem. tak trudno obiektywnie ich ocenić? niziołek, szczepan, domator, selavi - po co te dywagacje? nie interesuje was jak wygladają wasi przełożeni na tle innych jednostek. zawsze się pisze o pracownikach, problemach. Być może wejdą w życie kryteria oceny podwładnych, czyli nas. Czy złapiemy się na 75%?
Awatar użytkownika
Sylvia
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1181
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 09:41
Lokalizacja: Que?

Post autor: Sylvia »

smail7 pisze:nie interesuje was jak wygladają wasi przełożeni na tle innych jednostek.
A taki styl irytuje mnie okrutnie od lat. Jak tak można podchodzić do czegokolwiek?! Ciągle te porównania do innych jednostek, RANKINGI I WYKRESY, i rozliczanie najgorszych, z popędzaniem średniaków, z prymitywnym wjeżdżaniem na ambicję, gdzie się da. I mamy potem stachanowców, lizusów, krety, wyścig leśnych szczurków, itp., itd. Że-na-da i prymitywne metody zarządzania. ;/

Co mnie to obchodzi, jak moje kierownictwo wygląda NA TLE innych jednostek! Najważniejsze, czy mnie z nim się dobrze, twórczo, ze wzajemnym zrozumieniem i rozwiązywaniem codziennych spraw WSPÓŁPRACUJE.

I wierz mi smail7 mądrzy, światli i otwarci ludzie automatycznie stają się autorytetami, gdziekolwiek objawią swoją osobowość.

Zastanawiam się, po co Ci ta wiedza? Proponuję może zbiór i analizę ilości procesów sądowych o np. mobbing w pracy w poszczególnych jednostkach... ;/
Zdrowy rozsądek i do przodu.
Związki na Powązki.
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Sybil Fawlty pisze:Proponuję może zbiór i analizę ilości procesów sądowych o np. mobbing w pracy w poszczególnych jednostkach... ;/
ooo coś by się znalazło :wink:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

smail7 pisze: tak trudno obiektywnie ich ocenić?(...) jak wygladają wasi przełożeni na tle innych jednostek (...)
Bardzo trudno.

Idea jest ciekawa, ale forma zaproponowana przez Ciebie jest niestety metodologicznie nie do obrony :cry:

Chaotyczne, emocjonalne i subiektywne wpisy co bardziej wkurzonych pracowników nie będą jako wiąksza całość miały wartości porównawczej.

Jest do tego lepsza metoda i specjalnie opracowane narzędzie 8)
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

smail7 pisze:Być może wejdą w życie kryteria oceny podwładnych, czyli nas. Czy złapiemy się na 75%?
Ale to już było (może jeszcze jest). Pamiętam, jak zastępca nadleśniczego pod koniec każdego roku oceniał leśniczych i podleśniczych w kilku kategoriach, po uzyskaniu odpowiednio wysokiej oceny można było dostać awans, po uzyskaniu gorszej oceny ewentualny awans był blokowany, przy tendencji spadkowej przez kolejne trzy (bodajże) lata przełożony miał prawo do bardziej drastycznych kroków. Każdy oceniany był informowany o ocenie, zastępca uzasadniał swoje racje i podpisywało się ten dokument. Trwało to u nas jakieś 3-4 lata po wprowadzeniu Służby Leśnej. Teraz nic mi o tym nie wiadomo.
Obrazek
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

domator pisze:Trwało to u nas jakieś 3-4 lata po wprowadzeniu Służby Leśnej. Teraz nic mi o tym nie wiadomo.
Pewnikiem dzieje się to dalej ale niejawnie :twisted: :D przeszli do podziemia.
a tak poważnie-było to sprawiedliwe i rzetelne czy raczej "różnie"?
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Muszę przyznać, że dzięki jawności było to dość rzetelne. Jeśli ktoś podpadł, to odbijało się to w tej ocenie.....
Obrazek
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Jako że ankieta jest nieobowiązkowa i dla wtajemniczonych, czyli zainteresowanych i zarejstrowanych na forum, to będzie to działać jak łubudubu Jarząbek z Misia, lub wyładowanie się pokrzywdzonych frustratów... z obiektywizmem to nic wspólnego nie będzie miało i tak .Hej! :shock:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36356
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

smail7 pisze:Być może wejdą w życie kryteria oceny podwładnych, czyli nas. Czy złapiemy się na 75%?
, tak szybko się zmieniacie, że trudno was pokochać :lol:
A tak serio :) Jak załoga murem staje przy szefie w złych chwilach dla niego, to też chyba coś znaczy..nie sądzisz jako szef :?: A najlepiej to bezpośrednio rozmawiać z pracownikami, a nie nadymać się "oto ja szef" komu taki szef byłby szefem jakby pracowników nie miał ?
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
ODPOWIEDZ