Teraz chce rozwiązac spółkę i startować sam

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emily-1
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 21 lis 2008, 11:53
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: emily-1 »

Witam, mam pewien problem, pracuje w sumie jako zul-owiec od 12 lat, na początku jako jednoosobowa firma teraz jako s.c.teraz chce rozwiązac spółkę i startowac sam a w nadleśnictwie mówią że nie mogę bo nie bedę miec doświadczena bo na nową firmę nie przenosi sie doświadczenie z poprzedniej i bedą musieli odrzucic moją ofertę , może ktoś był w takiej sytuacji i mi coś poradzi. Wiem że moje pytanie nie pasuje do tego wątku ale może ktoś przeniesie mnie do odpowiedniego i coś poradzi.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

emily-1 pisze:Witam, mam pewien problem, pracuje w sumie jako zul-owiec od 12 lat, na początku jako jednoosobowa firma teraz jako s.c.teraz chce rozwiązac spółkę i startowac sam a w nadleśnictwie mówią że nie mogę bo nie bedę miec doświadczena bo na nową firmę nie przenosi sie doświadczenie z poprzedniej i bedą musieli odrzucic moją ofertę , może ktoś był w takiej sytuacji i mi coś poradzi. Wiem że moje pytanie nie pasuje do tego wątku ale może ktoś przeniesie mnie do odpowiedniego i coś poradzi.
Po pierwsze - spółka cywilna to umowa pomiędzy wspólnikami z których każdy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Tak więc po rozwiązaniu spółki wspólnicy mogą (każdy na swoją rękę) kontynuować działalność spółki. Zaznacz w ofercie, że nie jesteś nową firmą ale firmą kontynuującą działalność prowadzona poprzednio w formie spółki. To jest wybieg, że doświadczenie się nie przenosi - nie ma na to żadnego paragrafu... Inna sprawa jeśli poprzednio w spółce jeden podmiot zajmował sie wyłącznie pozyskaniem, inny zrywka a jeszcze inny hodowlą i ochroną. Wtedy może być trudno uznać, że firma od hodowli i ochrony da sobie radę z pozyskaniem i zrywka, skoro nigdy tego nie robiła...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

emily-1
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 21 lis 2008, 11:53
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: emily-1 »

Bardzo dziekuję za odpowiedź, wykonuje wszelkie prace pozyskanie, zrywke , hodowlę i ochronę wiec jesli pomógłby ten zapis w ofercie o którym Pan pisze to by było super.Do przetargu zostało mało czasu a ja bardzo bym chciał nie stracic tej pracy i móc samodzielnie wziąc udział w przetargu.
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Mam pytanie czy idąc na emeryturę mogę przepisac Zul na syna w trakcie trwania umowy z nadleśnictwem i jakie sa wymogi :help:
lumberjack
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 19:30
Lokalizacja: Dziewki

spółka

Post autor: lumberjack »

Witam jestem nowym użytkownikiem prowadze własny zul od 6 lat mam ten sam problem co kolega pisze powyżej. Prowadze zul z wspólnikiem i delikatnie mówiąć chce się go pozbyć ponieważ mnie ogranicza w inwestycjach. Logicznie brzmi to ,że zaznaczymy w ofertach ,że kontynujemy działalność poprzedniej spółki , ale czy jest to gdzieś prawnie zapisane w jakieś ustawie ??? nie chciałbym iść na przetarg , który z góry przegram właśnie z takiego powodu. pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc
ODPOWIEDZ