Zimy w tym roku nie będzie!

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Zimy w tym roku nie będzie!

Post autor: drwalnik »

"Meteorolodzy i klimatolodzy nie mają wątpliwości: zimy w tym roku nie będzie. Zamiast przymrozków i zaśnieżonych stoków czekają nas dodatnie temperatury i jesienno-wiosenna aura - donosi "Super Express".
Jak wyjaśnia Michał Godek z Zakładu Meteorologii i Klimatologii we Wrocławiu, wszystkiemu winne jest globalne ocieplenie. - To ono sprawia, że przesunęła się granica, do jakiej docierają masy ciepłego powietrza z południa - tłumaczy "SE". Rozgrzane nad Afryką powietrze dojdzie aż do Polski.
Efekt - przez całą niemal zimę będziemy mieli co najmniej kilka stopni na plusie. Nawet jak w drugiej połowie stycznia słupki rtęci zejdą nieco poniżej zera i tak nie będzie śniegu. Z prawdziwej zimy więc nici. Co z pewnością zmartwi dzieci, czekające niecierpliwie na lepienie bałwana. Nie wszyscy będą jednak tak zmartwieni. Wyższe temperatury oznaczają spore oszczędności na ogrzewaniu, paliwie i ciepłych zimowych ubraniach..." reszta na www.interia.pl
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

W tego typu gazetach jeszcze nie tak dawno były tematy typu: "obój się, zima idzie" i to straszno, że ciężka zima nadchodzi... :lol:
Chęć wysprzedania nakładu ?? :roll:

Jeszcze 10 lat temu jakby ktoś tak powiedział jak w temacie, to bym pomyślał, że spadł z choinki.
Dziś już chyba odwrotnie... :cry:
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

maverick pisze:W tego typu gazetach jeszcze nie tak dawno były tematy typu: "obój się, zima
:D Ostatnio widziałem, ba nawet się udzielałem w temacie - rzecznik ZUS - nasz kolega martwi się i cytuje Fakt.... mój szwagier kupuje SE, ktoś to jednak kupuje... z czegoś trzeba żyć... abo bydzie pogodo, abo bydzie dysc... jak w tej góralskiej prognozie... mają aż 50 % szans na powodzenie.Hej! :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Nie ma opcji, żeby zimy ze śniegiem nie było............. Umówiłem się już z przyjaciółmi na wieeeelki kulig z pochodniami, a Wy mnie tu straszycie..... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Tere fere, ja sobie zaplanowałam śnieżne święta i robienie orła na śniegu :]
Dlatego też zima będzie :]
Bo to już postanowione :]
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Agnieszka pisze:Tere fere, ja sobie zaplanowałam śnieżne święta i robienie orła na śniegu :]
Dlatego też zima będzie :]
Bo to już postanowione :]
:D W razie czego zaplanuj Święta w Beskidach to zrealizujesz swoje zamierzenia. U nas zawsze na Święta jest śnieg. Nie mam pensjonatu.Nie wynajmuję pokoi.To nie jest reklama...ale zapraszam.Hej! :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

niziołek pisze:ale zapraszam
:*
Super Esxpress może się wypchać, u Niziołka będzie śnieg i nawet mam zaproszenie, więc czemu nie zrobić orła u Niziołka w ogródku? :)
A zima w Beskidach jest piękna :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Jak niewiele trzeba by uszczęśliwić kobietę i jeszcze dostać słodkiego buziaka.Hej! :*
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170063
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Agnieszka pisze:więc czemu nie zrobić orła u Niziołka w ogródku?
Uważaj, żebyś w niziołkowym ogródku orła nie wywinęła :lol:
Trochę zimy - przynajmniej w lutym mogłoby być, bo właśnie wtedy mam zamiar przez kilka dni poszusować na nartkach.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Sten! Zapraszam na narty. Szczyrk - 20 km, Korbielów - 30, Velka Raca SkyParadise -35, Kubińskie Hole- 60, Oravska Lesna - 35, Habovka, Zuberec 80-85, Rożenborok-Malinowe Brdo -85, Wisła - 38 itd....nie znajdziesz lepszej bazy.Hej! :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Agnieszka pisze:A zima w Beskidach jest piękna :)
To prawda :) wiem coś o tym ......
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170063
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

niziołek pisze:Sten! Zapraszam na narty.
Niziołku nie wiesz co proponujesz :lol: :lol: :lol: Znasz mnie tylko od tej lepszej strony :lol: , ale... propozycja wielce atrakcyjna
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Sten pisze:
niziołek pisze:Sten! Zapraszam na narty.
Niziołku nie wiesz co proponujesz :lol: :lol: :lol: Znasz mnie tylko od tej lepszej strony :lol: , ale... propozycja wielce atrakcyjna
Trudno.. :lol: Tą gorszą Twoją stronę też jakoś przeżyję :lol: ...ale palić to pozwolę Ci tylko w kuchni, bo tam jest najlepsza wentylacja...Taki będę niegościnny.Hej! :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170063
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

niziołek pisze:...ale palić to pozwolę Ci tylko w kuchni
Dzięki wielkie łaskowco, ale ja nie palę w domach niepalących - zawszeć przeca na pole mogę sobie wyjść. :]
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Sten pisze:
niziołek pisze:...ale palić to pozwolę Ci tylko w kuchni
Dzięki wielkie łaskowco, ale ja nie palę w domach niepalących - zawszeć przeca na pole mogę sobie wyjść. :]
:D No dobra, ale jak będzie "żabami rzucało" to w kuchni pozwalam.Hej! :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Seeman
leśniczy
leśniczy
Posty: 607
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 10:02
Kontakt:

Post autor: Seeman »

Przepraszam, ale czy miejsce palacza nie jest przypadkiem w kotłowni? ;)
Awatar użytkownika
gemini
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1193
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 20:12
Lokalizacja: z każdego zakątka

Post autor: gemini »

Seeman pisze:Przepraszam, ale czy miejsce palacza nie jest przypadkiem w kotłowni?
Podejrzewam, że u Niziołka można również palić w kotłowni - :lol: również dorzucając co nieco do pieca CO
"Każda rzecz ma trzy strony: jedną, którą Ty widzisz, drugą, którą ja widzę i jedną , której my oboje nie widzimy."
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D A można...skąd Wiesz.Hej! :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Zombi
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 19:51
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Zombi »

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Wygląda na to, że tytuł tematu nie jest pozbawiony racji. Zaraz połowa grudnia, a tu zimy ani widu ani słychu. Na drogach w lesie breja, drewno wywieźć ciężko. A o wejściu na olszyny z pozyskaniem to można sobie pomarzyć.
A śnieg to pewnie spadnie na święta, tyle tylko, że Wielkanocne...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ