Feralny zrąb

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rolnik
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 13 maja 2007, 08:56
Lokalizacja: galiny

Feralny zrąb

Post autor: rolnik »

Jestem właścicielem lasu od 1958r. W 1993r.działka moja została oznakowana jako Las Państwowy, natomiast ja zostałem poinformowany, że mam się przesunąć na działkę obok, która była własnością U.G. lub Skarbu Państwa. Niestety nie posiadam na to żadnego dokumentu. Od 1993r. dokonałem dwókrotnie zrębu i wszystko było w porządku.Obecnie po wyznaczeniu zrębu o pow.0,07h. przez leśniczego i dokonania wyrębu osobiście, Pan leśniczy odmówił odbioru drewna na podstawie mapek służących do dopłat bezpośrednich twierdząc, że zrąb jest na działce sąsiada. (Geodeta wskazał mi działkę w zupełnie innym miejscu). Natomiast sąsiad twierdzi, że to nie jego działka. Drewno leży i nikt nie wie co z tym zrobić. Proszę o radę jak rozwiązać ten problem.
Awatar użytkownika
das0
leśniczy
leśniczy
Posty: 867
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 22:50
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: das0 »

...................niech przybywa kataster............i to szybko, bo dużo jest takich spraw jak ta Twoja.........................najłatwiej sprawę oprzeć o wyrozumiałość 8)
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.
[Oscar Widle]
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a na jakiej podstawie została oznakowana jako Lasy Państwowe? a co się z nią działo do roku 1993? co to za bałagan? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
rolnik
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 13 maja 2007, 08:56
Lokalizacja: galiny

Post autor: rolnik »

Cześć drwalik. Las od 1958r. był moją własnością. Natomiast działka sąsiadująca była własnością chyba gminy.( Sąsiad przekazał gospodarstwo wraz z lasem na skarb państwa). W 1993r. lasy państwowe przejeły właśnie działkę sąsiada. Wytyczajac właśnie tą działkę, oznakowali moją. Jak napisałem wyżej, otrzymałem propozycję zamiany działek, na którą się zgodziłem. Do ostatniego zrębu wszystko grało, natomiast teraz na podstawie mapek do dopłat nic nie pasuje. Lasy Państwowe twierdzą, że nie posiadają żadnej dokumentacji z pomiarów w 1993r.
Ktoś popełnił błąd, a ja zostałem "kozłem ofiarnym"
5659
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

rolnik pisze:Sąsiad przekazał gospodarstwo wraz z lasem na skarb państwa
SP to nie gmina tylko starostwo (wtedy pewnie wojewoda). Wydaje mi się, że rada jest jedna. Ewidencja gruntów, księga wieczysta geodeta i wyznaczyć swoją własność. Jeśli ewidencja gruntów nie zgadza się z księgą wieczystą to nie wiem, ale sprostować może to chyba tylko sąd. A koszty. No cóż. Kijem tego co nie pilnuje swego... Jeśli jesteś pewny, że LP coś zawaliło i masz na to dowody to wal ich z powództwa cywilnego o zwrot kosztów i za straty moralne... :lol: Jeśli nie masz dowodów... to patrz dwa zdania w tył...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ