ile to warte

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

400zł za m3 opału jabłoniowego porąbanego? A to bierzecie pod uwagę ceny ze stacji benzynowych? :D Ja bym więcej niż 100 za m3 nie zapłaciła :)
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170029
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Skrzacik pisze:400zł za m3 opału jabłoniowego porąbanego?
Toć napisałem, że w Warszawie :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pawian pisze:ile mniejwięcej metrów sześciennych można pozyskać z takiej jabłoni 40 letniej, średnich rozmiarów?
mała lady pisze:niewiele
Sten pisze:Pewnie nie więcej, jak z pół (oczywiście mam na myśli opał).
Myślę, że w całości, wraz z konarami, można z tego "wyrzeźbić" jakieś 1,5 mp co przy przeliczniku 0,65 da nam ok. 0,9 do 1 m³.
Pawian pisze:Czyli za metr sześcienny takiego nieporąbanego nawet 200zł idzie wyciągnąć?
Owocowe ładnie pachnie w kominku - to zaleta :)
Co do ceny - jabłoń jest twarda a na przykład opał bukowy w mojej okolicy kosztuje 170,64 zł/m³. Jednak jeśli się trzymać zasad z n-ctwa to jabłoń była by w grupie "pozostałe liściaste" z ceną 118,80 zł/m³.
Pawian pisze:czyli z takich 40 drzew ile by było kasy?
Myślę, że jeśli moje założenia są słuszne to i 4 tysiące można w dobrym przypadku "wyrwać". To w końcu tylko 100 zł za drzewo. Nie jest to dużo, szczególnie, że nie dochodzimy utraconych korzyści przyszłych :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

W naszej okolicy opał brzozowy - pocięty, porąbany, z niedalekim dowozem - to koszt 180 zł/mp (układany - nie nasypowy), czyli 277 zł / m3. Olsza - tańsza, buk, grab i dąb - droższe.
Cena od "prywaciarza".
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Nieźle weekend kończyliście. :roll: 400zł za metr porąbanego opału z sadu z kubicznymi jabłonkami :lol: :lol:
kos
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 19:16
Lokalizacja: ziemia obiecana

Post autor: kos »

Pawian pisze:kilkanaście starych jabłoni.
Pawian pisze:ile m3 można pozyskać z 40 letniej jabłoni??
czyli z takich 40 drzew ile by było kasy?
I tak z kilkunastu się zrobiło 40. Tak się chłop podniecił kasą że zaraz sam z premedytacją wyrąbie pozostałe jabłonki
'Bogu na chwałę, bliźnim na pożytek'
Pawian
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 18:20

....

Post autor: Pawian »

pomyliło mi się i miałem napisać "kilkadziesiąt".

Nie martwcie się, utracone korzyści (owoce, które mogłem sprzedać), utrata walorów estetycznych też zostaną wzięte pod uwagę.

Ok thx za odpowiedz
ODPOWIEDZ