Zastrzelił psa...

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

zulus pisze:Co uważasz za znęcanie się nad psem: zastrzelenie go
noooo szczerze mówiąc właśnie znajomy myśliwy (oczywiście już nie pamiętam kto to był ;) ) pomógł mi rozwiązać wielki problem z ukochanym psiakiem , który nie był w stanie wyjść z budy :cry: przyjechał wet i siłą psa za głowę ciągał , pies cierpiał , mnie serce pękało nic nie mogłam zrobić :cry: ...Lokis był wielkim prawie kaukazem , dożył 13 lat a wet okazał się nieporadny jak dziecko we mgle :x .....myśliwy pomógł skrócić cierpienia psiaka..... :cry:
Natomiast jeśli pies był zdrowy , tylko się znudził właścicielowi to sprawy się nieco komplikują..... 8)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Te psy były zdrowe ...
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

zulus pisze:Te psy były zdrowe ...
ale zastrzelił policjant a nie myśliwy ;) a tak serio , zawsze w takich razach zastanawiam się kogo by należało zastrzelić :( bo najgłupsze stworzenie to niestety człowiek ........wg. zasady nie panujesz nad swoim pupilem kup sobie pluszaka !! są w naturalnych rozmiarach .....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

zulus pisze: zastrzelenie go, czy przywiązanie 24/24h do budy?
w każdym przypadku szuja pełną gębą
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

zulus pisze:
kimkolwiek pisze:To że właściciel ( morderca ) powinien odpowiedzieć za znęcanie się nad psem to sprawa jasna
Jednak chciałbym dopytać. Co uważasz za znęcanie się nad psem: zastrzelenie go, czy przywiązanie 24/24h do budy?
I jedno i drugie... szkoda że ten zalkoholizowany myśliwy nie odstrzelił mu tegk pustego łba...
szeliniak
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1538
Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 13:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: szeliniak »

Kimkolwiek a kiedy to zajście miało miejsce Bo już od dość wielu lat nie zdarza mi się spotykać nawalonych myśliwych.przed laty było to normą ze towarzysze zanim wybrali się na łowy musieli sobie walnąć dla kurażu teraz jeżeli to się zdarz to naprawdę wyjątkowo rzadko.
Miałem trzy razy w życiu wątpliwą przyjemność znaleźć w lesie niedaleko wsi powieszone psy myślę że strzał łaski jest bardziej humanitarnym rozwiązaniem.
Pozdrawiam,
SZELINIAK
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Kocham Cię Dronko ;) ..... za całokształt, ale najbardziej za zdrowe podejście do otaczającego świata. I rzęsa i ... myśliweczek , i ... takie tam
:* Szeliniak - 10/10 :D
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

szeliniak pisze:myślę że strzał łaski jest bardziej humanitarnym rozwiązaniem.
Owszem. Jeden. Ale gdy słyszę, że taki "Nemrod" na podwórku, do przywiązanego psa trzy razy strzelał zanim pies ze skowytem skonał, to sobie myślę, że takiemu nie powinno się pozwolić strzelać do jakiegokolwiek zwierza.
kimkolwiek pisze:Pies przywiązany pimiędzy szopką i czymś tam jeszcze
myśliwy oddaje 3 strzały...okropny pisk, skowyt psa
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

@Piotrek
kimkolwiek napisał/a:
Pies przywiązany pimiędzy szopką i czymś tam jeszcze
myśliwy oddaje 3 strzały...okropny pisk, skowyt psa
@kimkolwiek napisala tez:
całe to zajście widziało ośmioletnie dziecko, które mieszka na przeciw po sąsiedzku....
Ja nie byłam świadkiem tego morderstwa, wiem o tym bo na wsi wszyscy mówią tylko o tym...
ale syn mój który w tym czasie przebywał w domu potwierdził że słyszał 3 strzały

Tutaj tez pisano o Twoim Koledze:

http://www.tvn24.pl/lodz,69/lesniczy-za ... 17543.html

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-l ... Id,1677721

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/eg ... 60133.html

http://www.wykop.pl/link/2410354/lesnic ... ascicieli/

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/37 ... l?cookie=1


Jasna sprawa. N-czy wyrzucil go natychmiast z pracy na podstawie art. 45 ust.2 pkt.5 ustawy o lasach... Tymczasem cala gmina staje w obronie inzyniera lesnika, doktora nauk w dziedzinie gospodarki lesnej. Petycje w jego obronie podpisali dyrektorzy szkol, radni, soltysi, nawet miejscowy probosz....zastrzelony piesek nie mial najlepszej opinii...... Okolicznosci podawane przez media sa wiecej niz niejasne. W sprawie nie bylo (kwiecien 2015) nawet aktu oskarzenia i nie wiadom o czy zostanie postawiony......
?
Mafia sie zmowila ?. A moze istnieje "drugie dno" w odniesieniu do calej sprawy , o ktorym
prasa nie napisala i juz nie napisze ?. Czy w przypadku gdy sprawa zakonczy sie inaczej
niz glosi wyrok wydany przez media ktos o tym cos napisze ?

Problem polega na tym, ze szczkanie na ekranie odbywalo sie w pierwszym wypadku wylacznie na podstawie doniesien medialnych a w tym przypadku na podstawie tego co pisze @kimkolwiek, gdzie jedna pani opowiadala drugiej pani, ze 8 letnie dziecko ...a drugie
dziecko slyszalo trzy strzaly.....

Czy masz mozliwosc zweryfikowania tego co mialo miejsce w obu przypadkach ?. W pierwszym w pewnym zakresie tak. Jak chcesz dam nr telefonu do parafii w Regnach,do N-ctwa, na policje, ktora prowadzi sledztwo itd. Na pewno znajdziesz bez trudu inne mozliwosci zeby wyrobic sobie WLASNE zdanie.......Pytanie tylko czy rzeczywiscie chcesz miec WLASNE zdanie.....


W drugim przypadku przejeta kobicina emocjonalnie odrobine rozhisteryzowana glosi cos,
co podobno cala wies glosi i dzieci widzialy oraz slyszaly. Co mialo miejsce w RZECZYWISTOSCI ?. Moze bylo gorzej i okrutniej niz tej tutaj kobicinie wyobraznia i
sasiedzi ze wsi podpowiadaja ?. A moze bylo zupelnie inaczej ?. Jesli bylo inaczej to JAK bylo ? Masz mozliwosc ZWERYFIKOWANIA tych wypadkow - wyrobienia sobie WLASNEJ opinii ?.

Zacznij od prostego rachunku prawdopodobienstwa - zaloz zielony kapelutek wez przedluzenie penisa i idz zastrzelic jakiegos burka uwiazanego na lancuchu. Jakie jest prawdopodobienstwo ze musialbys strzelac trzy razy ?. Jakie jest prawdopodobienstwo
ze ktos byl tak naje....ny ze ladowal do tego stworzenia kilkakrotnie. To nie jest wykluczone. Moglo zupelnie dobrze pasc 5 strzalow......Ale jak prawdopodobne ?

Myslenie jest nieszkodliwe..... :roll:
Przeczytaj jeszcze raz dokladnie co napisala @kimkolwiek i zastanow sie czy nie wpadnie ci do glowy pare PYTAN. Jak wpadna to ok. Jak nie wpadna to innych pytan nie mialbym.... :lol:

Nie rozchodzi sie o to, ze to byl akurat buc w zielonym ktory zaje...l jakiego pchlarza.
@kimkolwiek moglaby rowniez rzucic historyjke o trzykrotnie zgwalconej nieletniej corce
ktora byla przywiazana do stodoly. Z udzialem miejscowego lesniczego. Mogla opowiedziec zupelnie inna historyjke.....albo historie.....Jak jestes obdarzony wiecej niz odrobina wyobrazni i krztyna inteligencji to sam wpadniesz na co wspolnego maja te historie i
historyjki. Ktore czasem sa prawdziwe, innym razem nie......
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

kimkolwiek pisze: zulus napisał/a:
kimkolwiek napisał/a:
To że właściciel ( morderca ) powinien odpowiedzieć za znęcanie się nad psem to sprawa jasna

Jednak chciałbym dopytać. Co uważasz za znęcanie się nad psem: zastrzelenie go, czy przywiązanie 24/24h do budy?

I jedno i drugie.
A gdzie była wiejska społeczność gdy psiak był męczony 24/24h?
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

I tak od słowa do słowa, od odwracania kota ogonem, od przerzucania winy na kolejnych podejrzanych, jak wiejska społeczność i plotkarskie baby oraz niewiarygodne dzieciaki, wyjdzie na to, że jedynie właściciel psa miał litość w sercu a myśliwy to był anioł...



szujostwo wszędzie - w sercu i w gębie
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

zulus pisze:przywiązanie 24/24h do budy?
ale to jak mnie się zdaje jest karalne , prawda ?
zulus pisze:A gdzie była wiejska społeczność gdy psiak był męczony
w naszej okolicy już nie widuję wsiowych burków przykutych dozywotnio do budy ale są jeszcze takie miejsca w Polsce gdzie to normalka , nikt nie widzi w tym nic złego ......
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka, U nas są jeszcze pieski przy budzie, są takie co siedzą 24/24 i takie, które mają trochę wolności w ciągu dnia a nawet zabierane są poza obejście na.spacer.
Trudno zmienić mentalność ludzi....
Rozmowy kończą się zdaniem ,,mój pies, moja sprawa" i porysowanym autem, które mąż zostawił przed domem.
Jedyne co mi się udało wywalczyć no nie samej, pomogła mi sąsiadka, przemówić jednemu że psa nie można puszczać bez nadzoru wpola żeby sobie coś upolował..
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa, ta wstrętna kłamczucha jestem...
i dziecko, które było w szoku po całym zajściu, które budzi się w nocy z płaczem i panikuje jak jego piesek ma wyjść z dmu też kłamie z pewnością, mój syn również i cała reszta, która słyszała str
No kurcze wstyd mi i przykro bardzo że tak się stało...
z resztą co ja mam tu do gadania przecież wiesz lepiej....
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kimkolwiek pisze:Trudno zmienić mentalność ludzi...
no właśnie , nie wiem co gorsze , to ,że psy mają dożywotni łańcuch na karku czy to że biegają całymi watahami po wsi i okolicznych polach , lasach :( w tej kwestii straszliwie nam jeszcze daleko do cywilizacji :(
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/38 ... l?cookie=1
Wbrew pozorom jest w temacie.





Strzał łaski dla tego squrwysyna :!:


A co do zmian w mentalności - dziś dyskutowaliśmy z kolegami w robocie JEST LEPIEJ :) . Jest lepiej niż nawet 5 lat temu . Oby tak dalej :beer:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka pisze:
kimkolwiek pisze:Trudno zmienić mentalność ludzi...
no właśnie , nie wiem co gorsze , to ,że psy mają dożywotni łańcuch na karku czy to że biegają całymi watahami po wsi i okolicznych polach , lasach :( w tej kwestii straszliwie nam jeszcze daleko do cywilizacji :(
Oj tak daleko bardzo....
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

kimkolwiek pisze:DAKa, ta wstrętna kłamczucha jestem...
i dziecko, które było w szoku po całym zajściu, które budzi się w nocy z płaczem i panikuje jak jego piesek ma wyjść z dmu też kłamie z pewnością, mój syn również i cała reszta, która słyszała str
No kurcze wstyd mi i przykro bardzo że tak się stało...
z resztą co ja mam tu do gadania przecież wiesz lepiej....
Wcale tego nie twierdze tylko sie grzecznie pytam....na razie znamy tylko Twoja wersje ...
a moze sa tez inne ?.

Sa ?
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa, wersja jest jedna, taka jaką opisałam. Nikt tu nic nie dorabia.
lastel

Post autor: lastel »

Ukamienowować dziada , chyba że ktoś ma z czego strzelać :) o co tyle hałasu ?
Tysiące myśliwych strzela do nierozpoznanego celu , wystarczy żeby się ruszało , postrzałki znajdowane w lesie po kilku miesiącach , cvzy to nie jest gorsze ...
ODPOWIEDZ