Znowu ? :(

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

gazda pisze:zdarzalo mi sie nagrzmocić w obu bardzo zdrowo i wlos mi z głowu nie spadł
A powinien, miałeś chyba to "szczęście", że
gazda pisze:bywalo ze ja musialem ewakuowac swojego pryncypała, bo był w gorszym stanie
Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

No cóz ..... mialem wowczas naprawde niezłe chody ...które gwarantowały mi w zasadzie nietykalność i w jednej i w drugiej firmie :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67174
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105123
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Prawo serii?
Nie. Po prostu w pewnym wieku trzeba pogodzić się z tym, że nie powinno się prowadzić auta ani strzelać z flinty.
A poza tym to coś mi tu brzmi fałszywie:
... przypadkowo stanęła na linii strzału. Dostała rykoszetem, ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Piotrek pisze:
Capricorn pisze:Prawo serii?
Nie. Po prostu w pewnym wieku trzeba pogodzić się z tym, że nie powinno się prowadzić auta ani strzelać z flinty:
..
Dokładnie tak,
Mnie to jeszcze dziwi że to towarzystwo coś trzeźwe ostatnio.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

......i sami powiedzcie , jak tu nie drżeć kiedy lada moment zobaczę w porannych mgłach owych panów szwendających się 200 metrów od chałupy ? :? Nie znam ich jak Szeliniaka czy ludvika ...czy paru innych , nie wiem co w "tym" siedzi .....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
wod4

Post autor: wod4 »

biedronka pisze:jak tu nie drżeć
Czy Drżysz idąc poboczem jezdni poza terenem zabudowanym, albo i chodnikiem w terenie zabudowanym?
Przecież także nie Znasz kierowców, którzy jadą jezdnią...
A gdy Czytasz jak to ktoś wjechał w pieszych na przystanku - nie Drżysz?
Odpowiedz: większe jest prawdopodobieństwo, że do Ciebie myśliwy strzeli, czy raczej że Cię samochód potrąci?
Przepraszam za takie postawienie sprawy.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

wod4 pisze:Przepraszam za takie postawienie sprawy.
nic nie szkodzi :) to była trochę prowokacja ;) rzadko drżę raczej bywam agresywna ;P (może to atawizm z stylu sp...ć ! to moje terytorium , niekoniecznie obsikane ..... odczucia oczywiście tłumione cywilizacją warczą w środku :D )
..... a propos poboczy .... nosimy już jakieś odblaski ?
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

biedronka pisze:
wod4 pisze:Przepraszam za takie postawienie sprawy.
nic nie szkodzi :) to była trochę prowokacja ;) rzadko drżę raczej bywam agresywna ;P (może to atawizm z stylu sp...ć ! to moje terytorium , niekoniecznie obsikane ..... odczucia oczywiście tłumione cywilizacją warczą w środku :D )
..... a propos poboczy .... nosimy już jakieś odblaski ?

:brawo:

Ja zostałam urzadzona poprzez ukochanego Adasia na rower...tzn na kończyny wszystkie cztery :D Mówię o odblaskach ...


Obrazek
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105123
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jenny, czy ty czasem nie próbujesz tu na forum jakiejś reklamy przemycić? No bo na rowerze, tak oklejona, to "robisz za ruchomy baner reklamowy". :D

PS. Jeśli jeszcze o tym nie pomyślałaś to wystąp o jakieś pieniądze za tę reklamę :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67174
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jenny została spamerem :roll: :lol: No, no :wink:
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Piotrek pisze:Jenny, czy ty czasem nie próbujesz tu na forum jakiejś reklamy przemycić? No bo na rowerze, tak oklejona, to "robisz za ruchomy baner reklamowy". :D

PS. Jeśli jeszcze o tym nie pomyślałaś to wystąp o jakieś pieniądze za tę reklamę :wink:

Już tak nwykłam do Firmy co i uwagi nie zwróciłam... :lol:
Mi ważne ,ze świeci... :P
:wink:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

biedronka pisze:......i sami powiedzcie , jak tu nie drżeć kiedy lada moment zobaczę w porannych mgłach owych panów szwendających się 200 metrów od chałupy ? :? Nie znam ich jak Szeliniaka czy ludvika ...czy paru innych , nie wiem co w "tym" siedzi .....
Mniej czytac krwawych newsow ?. To drzenie ustanie.....

Capricorn
PostWysłany: Dzisiaj 0:45 Temat postu:
Prawo serii?
http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html :shock: ;/
W pewnym sensie tak.

Uderzaja trzy rzeczy - wiek mysliwego, rodzaj polowania, uzyta amunicja (podobno strzelano branekami (?))
Wypadkow z bronia palna na polowaniu nie da sie w 100 % uniknac - moze przez calkowity zakaz polowania - zastapienie strzelby, wnykiem, gazem czy trucizna albo zanik zwierzatek.

Nad tym wiekiem pastwil sie Piotrek - on w zasadzie statystycznie ma niewielki wplyw.
Szczegolnie w bialy dzien. Inna sprawa jest staz polujacego. Najwiecej wypadkow jest
udzialem polujacych dluzej niz 7 lat. Wtedy ten statystyczny posiadacz uprawnien zaczyna
sie robic statystycznie niebezpieczny dla siebie samego i otoczenia. Najczesciej nie zdajac sobie z tego sprawy i najprawdopodobniej nie chcac zdawac sobie z tego sprawy. Cos
w rodzaju "rutyny" plus ta "iluzja kontroli" - 150 razy strzelal do ciemnej plamy wygladajacej jak dzik i 150 ciemna plama okazala sie byc dzikiem. Za 151 pierwszym razem okazuje sie czasami, ze to nie jest dzik.
150 razy strzelal w miot....150 razy nic sie nie stalo....itd....

Pod koniec mysliwskiego zywota przestaje sie byc statystycznie niebezpiecznym - wychodzac rzadziej na polowanie, ciemna plama nie korci juz tak jak wczesniej -
czesto balast osobistych doswiadczen - sytuacji, kiedy "prawie....." czyli wyzucie sie
z owej "iluzji kontroli"...

Wyjatki potwierdzaja regule....

Druga sprawa z "prawem serii" to metoda polowania. Abstrahujac od wypadku Wilhelma II, krola Angliii w roku Panskim 1100 , ktory stal sie ofiarom szczalu szczalom z uku "po linii" , warto sie przyjrzec pozniejszym prominentnym ofiarom i strzelcom.
I tak np. 10. czerwca (!!!) 1732 austriacki cesarz Karol VI , na polowaniu zbiorowym
zastrzelil osobiscie swojego marszalka dworu Adama Franza Ksiecia von Schwarzenberg.
Ksiaze stal na linii. Strzelajaca Jego Wysokosc nie zostala nawet wykluczona z PZL z
powodu tego wykroczenia. Nie wspominaja przynajmniej o tym zrodla historyczne.

Co ma wspolnego Cicha Gora z czeskim Brandy gdzie strzelala Jego Wysokosc prawie
300 lat temu ?.
Bron palna i metode polowania polegajaca na ustawieniu sie paru mysliwych i grupowym
strzelaniu do biegnacej czy fruwajacej zwierzyny.

Metoda niebezpieczna nie tylko dla zwierzyny.

I wlasnie tej metody trzymaja sie rodzimi buce w zielonych kapelusikach jak pijani plotu.
Sa trzezwi ale dominuje poglad starych grzybow, ze 40 lat temu tak polowano i bylo dobrze. Uzasadniany tak idiotycznymi arumentami ze nic tylko usiasc i wlosy z glowy rwac.
40 lat temu w tego typu polowaniach strzelano w skali kraju 10 czy 20 razy mniej zwierzyny kopytnej niz dzis. Oddajac adekwatnie mniejsza ilosc strzalow z broni kulowej w takiego typu polowankach Regula byl rozklad skladajacy
sie z 10 zajecy i 1 dzika. Dzisiaj jest dokladnie odwrotnie . O ile do zajecy sie gdzies jeszcze strzela.
Ta sytuacja rezultuje WIEKSZYM ryzykiem i WIEKSZYM prawdopodobienstwem powaznych wypadkow. (Srut zdarzalo mi sie samemu wydlubywac z wlasnego kolana....do dzis
funkcjonujacego. Z wydlubaniem breneki moglo by byc gorzej.....)
Wypadaloby sie zastanowic nad POWSZECHNYM stosowaniem tej metody polowania,
ktora sila rzeczy MUSI rezultowac takimi a nie innymi "skutkami ubocznymi".

Logiczne ?

Nie. Dla starych grzybow sterujacych pezetelem nie. Inne metody polowan bylyby mianowicie BYC MOZE bezpieczniejszymi i BYC MOZE etyczniejszymi (ew. mniej postrzalkow) ale NA PEWNO nie daloby sie pospacerowac miedzy pedzeniami i poopowiadac
sobie plotek i innych pierdooool. Co negatywnie wplyneloby na zycie organizacyjne.
Niestety nie mam tego na pismie ale wielokrotnie zadrzalo mi sie ten argument zaslyszec....
No i tak jest.....prawo serii. A w tym roku bedzie na pewno jeszcze pare tysiecy takich
imprez na zasadach z czasow cesarza Karola IV......


Trzecia sprawa to owa breneka....na temat ktorej specjalisci sie moga wypowiedziec..... :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

No wiec w przypadku wypadku Karol VI vs. Schwarzenberg jego Wysokosc miala pierwszenstwo - z czego skorzystala.

W dobie powszechnej demokracji i powszechnego polowania w sposob widoczny na zdjeciu wypada sie dziwic ze nasza prasa tak malo donosi o dubletach.
Byc moze zwiazane jest to z niezbyt wysoka sprawnoscia strzelecka.......

Seria....

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-m ... Id,1549337

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /141109728

Jako ze sezon w pelni jest to zapewne nie koniec ....Ale co sobie towarzystwo pogawedzilo
w przerwach miedzy pedzeniami to sobie pogawedzilo.......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
leśnik
początkujący
początkujący
Posty: 89
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 00:27
Lokalizacja: z lasu

Post autor: leśnik »

:D :)
leśnik
ODPOWIEDZ