kobieta prosi o radę

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a co może stracić? a zyskać może normalną zapłatę za ciężką pracę ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

no w sumie stracić nic nie może to racja... zobaczymy jak będzie :)
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

a mam pytanie poza konkursem :) jeśli np. chciałby załatwić (o ile jest taka możliwość bo coś słyszałam) jakąś pracę sezonową w nadleśnictwie typu np. sadzenie drzewek czy inne dostępne opcje to gdzie należałoby się o taką pracę zapytać? i czy to się w ogóle opłaca i co najbardziej...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

sympatyczna16 pisze: jakąś pracę sezonową w nadleśnictwie typu np. sadzenie drzewek czy inne dostępne opcje to gdzie należałoby się o taką pracę zapytać?
... u Zakładu Usług Lesnych świadczących usługi dla danego nadleśnictwa ... w nadleśnictwie dostaniesz ich listę, jak poprosisz :-) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

9 zł/mp ... marnie, choć w okolicy zdarzają się tacy co za 10zł/mp rąbią. Plus flacha i paczka fajek na dzień oraz obiad. Może to kwestia dość dużej konkurencji, dużo "niewykwalifikowanych robotników" szuka jakiejkolwiek pracy. Więc wychodzi, że robota dorywcza. Szarpnie się i zrobi, a potem odchoruje...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

nadleśnictwo jest kawałek drogi ale może się przejedziemy i popytamy :)
tych zakładów jak patrzę w okolicy to troszkę jest więc może... tylko by znów nie była praca za półdarmo;/
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

sympatyczna16 pisze:tylko by znów nie była praca za półdarmo;/
... trzeba negocjować i ważne, aby pokazać, że jest się dobrym pracownikiem, na którym można polegać ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

co do rzetelności męża wiem, że potrafi naprawdę solidnie pracować i to ciężko ale też nie pozwolę mu aby przedłożył swoje zdrowie nade wszystko ponieważ to jest o wiele cenniejsze niż parę groszy... jeśli ma się zamęczyć za parę zł to lepiej poszukać chyba może i mniej płatnej ale stabilniejszej pracy gdzie indziej i na umowę... już sama nie wiem w tych czasach o wszystko się trzeba prosić i jeszcze patrzą na Ciebie z góry... szkoda słów...
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Łupanie wałków nie należało do dochodowych zadań. Na szczęście od paru lat mój zleceniodawca nie zmusza nas do łupania, wręcz zakazuje wykonywania tej czynności. Odświeżyłem sobie jednak wiadomości na ten temat. Pracochłonności wyglądały następująco: łupanie wałków liściastych - 0,70 hA/m3, iglastych 0,48 hA/m3. Tak więc przekornie zapytam: jaka musi być stawka dla firmy, by za połupanie 1 m3 wałków można było zapłacić pracownikowi (?) 20 zł "na rękę"?
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3764
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

prawie masz rację - bo w katalogu masz połupanie drewna do 25% ilości wliczone w koszt pozyskania. Jeśli nie łupiesz to robotnik dostaje mniej?

Twierdzisz, że katalog jest krzywdzący? W końcu powstał dziesiątki lat temu, gdy pracowano starymi technologiami i wówczas na podstawie chronometrażu zauważono że taka jest wydajność pracy... widziałem ludzi przy łupaniu mechanicznym i wydajności są lepsze niż ta.

A że stawka jest niska - to wracamy do rozmów które wielokrotnie się tu pojawiały. I tu właśnie masz rację (ale to nie lasy stawki proponują w przetargach).
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

crocidura pisze:w katalogu masz połupanie drewna do 25% ilości wliczone w koszt pozyskania
OK
0,70 / 0,75 = ok. 0,93, czyli 0,93 hA/m3.
Jaka teraz musi być stawka dla firmy, by za połupanie 1 m3 wałków można było zapłacić pracownikowi (?) 20 zł "na rękę"?
crocidura pisze:Twierdzisz, że katalog jest krzywdzący?
Jakoś nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek tak stwierdził ...
crocidura pisze:to nie lasy stawki proponują w przetargach
Nie wiem :lol: czy :cry:
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3764
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

zulus pisze:
crocidura pisze:w katalogu masz połupanie drewna do 25% ilości wliczone w koszt pozyskania
OK
0,70 / 0,75 = ok. 0,93, czyli 0,93 hA/m3.
Nie zrozumiałeś - jest gorzej niż starasz się powiedzieć. Zgodnie z katalogiem jak masz 400 m3 drewna W i S to w koszcie pozyskania jest opłata za wyłupanie 100 m3. I na tą wartość stając do przetargu ustalasz sobie stawkę. Innymi słowy za połupanie 90 m3 zgodnie z katalogiem nie powinno być płacone dodatkowo.

Norma na łupanie to 0,70 i jej nie dzielisz na 0,75 by otrzymać inną wartość. Te 0,7 godziny winno być przez ciebie doliczone do co czwartej godziny pozyskaniowej w pozycjach z drewnem grubym podczas proponowania stawki.

Może bieglejsi w piśmie pomogą mi to wytłumaczyć...?
Jaka teraz musi być stawka
Pytanie retoryczne. Stawka winna być uczciwa - czego przy nieuczciwej konkurencji nie uda się uzyskać.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3764
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

zulus pisze:Na szczęście od paru lat mój zleceniodawca nie zmusza nas do łupania, wręcz zakazuje wykonywania tej czynności
do czasu aż inspekcja to wychwyci, że nadpłaca za wyrobione drewno przy uzyskanej niższej średniej cenie drewna (bo oszczędzając na łupaniu jak mniemam robi więcej opału?).

A to już jest niekorzystne dla firmy i tu pragnę stanowczo zaprotestować!
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

crocidura pisze:Może bieglejsi w piśmie pomogą mi to wytłumaczyć...?
Bieglejsi w piśmie od razu zauważą, że z łupaniem drewna wielkowymiarowego to już się za bardzo zagalopowałeś. Takiego zapisu w katalogu nie ma.
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

sympatyczna16 pisze:tzw. praca na czarno...
Niech małżonek od razu podziękuje za taką super fuchę , przy kasi o której piszesz .
Na czarno bez ubezpieczeń i innych powinien dostać min 100-150PLN dniówki, choć nikogo bym do roboty takiej nie namawiał
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3764
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

zulus pisze:
crocidura pisze:Może bieglejsi w piśmie pomogą mi to wytłumaczyć...?
Bieglejsi w piśmie od razu zauważą, że z łupaniem drewna wielkowymiarowego to już się za bardzo zagalopowałeś. Takiego zapisu w katalogu nie ma.
Racja.
ODPOWIEDZ