Czy w szkołach leśnych na przedmiocie Łowectwo powinne??

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Czy w szkołach leśnych na przedmiocie Łowectwo powinne??

Post autor: baluu »

Czy w szkołach leśnych powinny być wstepne egzaminy łoweickie i uczniowie po zdanym kursie i egzaminie mogli by bez problemów bys przyjmowani na myśliwych ? Prosze o opinie
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
Chester
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1269
Rejestracja: czwartek 01 gru 2005, 10:39

Post autor: Chester »

niegdyś chyba u nas było coś takiego :|
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

ciekawa propozycja tylko co na to PZŁ?przecieżpozbawisz ich dochodu,poza tym musiałby byćjeszcze egzamin strzelecki.........ale to pewnie da się zrobić- pomysł ciekawy
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

Kiedys tak dokładnie było, po zaliczeniu łowiectwa w TL zdawało sie egzamin strzelecki.Powinni wrócić do tej praktyki.Po Łowiectwie chłopaki na kursach w PZŁ sie nudzą a inni w porównaniu z nimi prezentują poziom poniżej krytyki.No ale PZŁ.....
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

No tak sie zastanawiałem przy wspołpracy TL i okręgowych zarządów PZŁ mogło by to zaistnieć.
formicarufa pisze:przecieżpozbawisz ich dochodu,
NIe nie pozbawił bym dochodu cywile by dalej płacili i uczeszczali na krusy. Tylk jeden szkopół jak to wprowdzić w życie to chyba nie raealne
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

general pisze:Powinni wrócić do tej praktyki
Moim zdaniem niezupełnie. Osoba taka może i byłaby przygotowana teoretycznie, natomiast praktycznie prawie wcale. Co innego w przypadku leśników pracujących w zawodzie- im taki przywilej by się należał.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

RR pisze:Osoba taka może i byłaby przygotowana teoretycznie, natomiast praktycznie prawie wcale.
A jakie przygotowanie praktyczne ma kandydat do PZŁ po kursie?Z teorią zresztą też wiekszości nie lekko.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

general pisze:A jaie przygotowanie praktyczne ma kandydat do PZŁ po kursie?Z teorią zresztą też wiekszości nie lekko.
Roczny staż jest dobrym przygotowaniem praktycznym( przynajmniej powinien być). Tym bardziej, że kandydaci w większości, już wcześniej uczestniczą w polowaniach zbiorowych i indywidualnych.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

RR pisze:Roczny staż jest dobrym przygotowaniem praktycznym( przynajmniej powinien być).
Bardzo podobnie to wyglądło w Technikum.Polowania w kole przyszkolnym, praktyka nabywana od starszych kolegów i nauczycieli.Rzeczywistość koła łowieckiego nie wytrzymuje porównania.
RR pisze:Tym bardziej, że kandydaci w większości, już wcześniej uczestniczą w polowaniach zbiorowych i indywidualnych.
Wsród uczniów techników leśnych odsetek ten jest wyższy.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

general pisze:Wsród uczniów techników leśnych odsetek ten jest wyższy.
Mogą być porównywalne ale nie sądzę aby ktoś to mierzył :)
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

RR pisze:Mogą być porównywalne ale nie sądzę aby ktoś to mierzył
Znam z autopsji.Teretyzujemy bo kolega w TL nie był jak sądzę.Dla porządku nie było obowiazku wsytępowania do PZŁ po skończeniu łowiectwa w TL, szedł kto chęć i zdolności wykazywał.Jeszcze dziś pamiętam kiedy jako uczeń robiłem kurs, te rzesze myśliwych z awansu, czysta rozpacz człowieka ogarniała, i jakoś zdawali, poluja a młodych ambitnych do kół nie chcieli przyjmować.Nie o sobie mówię. :D Czyżby sie wstydzili tego co sie tam działo a często nadal dzieje? :wink:
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

general pisze:Znam z autopsji.Teretyzujemy
ja również , przynajmniej 95% kandydatów, których znam od lat mają do czynienia z polowaniami. :D
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

RR pisze:ja również
Czy nadal rozmawiamy o TL? Czy o kołach ale to już nie byłby ten temat :wink:
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

general pisze:Czy nadal rozmawiamy o TL? Czy o kołach ale to już nie byłby ten temat
O czymś pomiędzy czyli egzaminach i kursach łowieckich :wink:
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

Zalecałbym gęstsze sieci na egzaminach, żadnych wyjątków i to na tyle w obecnym systemie.
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

general pisze:Zalecałbym gęstsze sieci na egzaminach, żadnych wyjątków i to na tyle w obecnym systemie.
a ja mialem okazję chodzic na kurs z panem Bogusławem Lindą- i co? i koleś był prawie na wszystkich zajęciach, nie jako gwiazda tylko normalnie chodził- o dziwo, byli też tacy co na egzaminie pierwszy raz ich zobaczyłem......bez komentarza
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

RR pisze:Roczny staż jest dobrym przygotowaniem praktycznym( przynajmniej powinien być). Tym bardziej, że kandydaci w większości, już wcześniej uczestniczą w polowaniach zbiorowych i indywidualnych.
tak ale mi chodzi o egzamin i kurs przecież po szklole leśnej i tak masz staż aliczyczony nie musisz go odbywac tylko chodzi mi o kurs i egzamin właśnie w Takiej szkole

[ Dodano: 2006-06-20, 18:57 ]
RR pisze:Roczny staż jest dobrym przygotowaniem praktycznym( przynajmniej powinien być). Tym bardziej, że kandydaci w większości, już wcześniej uczestniczą w polowaniach zbiorowych i indywidualnych.
tak ale mi chodzi o egzamin i kurs przecież po szklole leśnej i tak masz staż aliczyczony nie musisz go odbywac tylko chodzi mi o kurs i egzamin właśnie w Takiej szkole
general pisze:eszcze dziś pamiętam kiedy jako uczeń robiłem kurs, te rzesze myśliwych z awansu, czysta rozpacz człowieka ogarniała, i jakoś zdawali, poluja a młodych ambitnych do kół nie chcieli przyjmować.Nie o sobie mówię. :D Czyżby sie wstydzili tego co sie tam dział
prawda świeta prawda
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Wartownik2
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 15 lip 2006, 21:49
Lokalizacja: Brzeszcze

Post autor: Wartownik2 »

Jestem ZA!!!
Awatar użytkownika
buczo
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: sobota 18 lut 2006, 16:59
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: buczo »

general pisze:Kiedys tak dokładnie było, po zaliczeniu łowiectwa w TL zdawało sie egzamin strzelecki.Powinni wrócić do tej praktyki.Po Łowiectwie chłopaki na kursach w PZŁ sie nudzą a inni w porównaniu z nimi prezentują poziom poniżej krytyki.No ale PZŁ.....
U mnie było tak że po zaliczeniu łowiectwa kto chciał, to chodził sobie na kółko strzeleckie, żeby się poszkolić, i egzamin (całą reszta związana z egzaminem) był za jedną czwartą ceny, dla ucziów technikum (bo obecnie ceny są spore a młody człowiek pieniezy nie ma ;/ ), skożystali z tego sami zapaleńcy, więc rozwiązanie bylo bardzo dobre, niestety teraz już się tego nie praktykuje ;/ , a ja za późno się przekonałem o wspaniałej idei łowiectwa :( :oops:
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

buczo ciekawie mówisz ale to juz chyba nie wróci a szkoda to było bardzo praktyczene i ułtwiające ludziom zycie
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
ODPOWIEDZ