Nowy plan urządzania

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Nowy plan urządzania

Post autor: Renifer »

Witam Koleżeństwo w Nowym Roku. I do rzeczy - 1.01.2015 w moim N-ctwie obowiązywać będzie nowy plan urządzania lasu. Aktualnie mam już większość szacunków w ACER a latem będzie komplet gotowy do sporządzenia planu sprzedaży. I tu pytanie, wiem że zmienią się adresy leśne (ubędą dwa l-ctwa). Czy ACER pozwoli na bezkonfliktowe przeadresowanie tych pozycji w których zmiany nastąpią ? Ewentualnie jeśli ktoś to przerabiał to jak wygląda takie przejście ze starego w nowy operat. Z góry dziękuję.
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105127
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Renifer pisze:Czy ACER pozwoli na bezkonfliktowe przeadresowanie tych pozycji w których zmiany nastąpią ?
Bez problemu powinien dać to zrobić.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Ja mam ten sam problem w tym roku.
Przeadresowanie w ACER ;) dokonasz po wgraniu nowej bazy z taksatora.

ja o tyle będę miał łatwiej bo leśniczowie zrobili (robią) szacunki na 2015 na razie tylko w raptularzach terenowych i dopiero po wgraniu nowych opisów taksacyjnych wprowadzą je do rejestratorów

ps. kiedy będziecie mieli nową bazę??
Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Renifer »

Też myślałem o takim rozwiązaniu ale skoro plan sprzedaży na 2015 będzie powstawał latem to technicznie trudno byłoby nadążyć. Po drugie nie mam pojęcia kiedy otrzymam nową bazę, a jeżeli dostanę ją na przełomie roku 2014,2015 ?
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Wo wtedy plan sprzedażny na 2015r. robisz na obecnej bazie .... innego wyjścia przecież nie ma. My w poprzedniej rewizji tak mieliśmy ... teraz mamy obiecane, że nowa baza będzie jeszcze w styczniu tego roku.
dobry
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 08 lut 2009, 09:54
Lokalizacja: las

Post autor: dobry »

Nie jest to takie bezproblemowe, bo nie jest to mechaniczna zmiana nr pododdziałów, często powstają one z połączenia innych. Trzeba czasem dodawać masy z kilku wydzieleń. Ja przeadresowanie zrobiłem na planie roboczym "ręcznie" posiłkując się taksatorem, ale jest to żmudna robota, zeszło mi ze 2 tygodnie. Planu sprzedaży nie ruszałem, ani acera.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105127
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dobry, chyba sobie nadmiernie skomplikowałeś sprawę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ