Staż absolwentów w LP

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Staż absolwentów w LP

Post autor: 11 »

Czy nadal obowiązuje zasada, że po ukończeniu szkoły leśnej, technikum lub studiów leśnych istenieje obowiązek odbycia stażu w jednostkach LP? Jeśli tak to w jakim okresie od absolutorium?
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

Teoretycznie takiego obowiązku nie ma-opinia prawnika w jednym z tegorocznych numerów Lasu Polskiego,można poszukać nie było tego znowu tak wiele. :wink:
Możliwość odbycia takiego stażu wygasa po dwóch latach od absolutorium lub opuszczeniu szkoły sredniej.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A potem? Traci się możliwość wykonywania zawodu?
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

W teorii nie.W praktyce wiadomo że i tak jasnych ,przejrzystych i obiektywnych kryteriów naboru nie ma. :wink:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Czyli zaraz po ukończeniu szkoły mogę wyjechać na ładnych kilka lat z kraju "za chlebem" potem wrócić i już na spokojnie rozpocząć pracę w LP od stażu. Tak?
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

Jarek pisze:Czyli zaraz po ukończeniu szkoły mogę wyjechać na ładnych kilka lat z kraju "za chlebem" potem wrócić i już na spokojnie rozpocząć pracę w LP od stażu. Tak?
Nie.Na staż masz dwa lata.Po upływie tego terminu nie możesz, według obowiązujących przepisów, starac się o odbycie stazu w jednostkach PGL LP.Spróbować można w ZUL-u.Mozesz się starać o pracę bez odbycia stażu-interpretacja prawnika "Lasu Polskiego".
Moja opinia-jedź i nie przejmuj sie przepisami które się co rusz zmieniają, bo kiedy i jesli bedziesz chciał wrócić to i PGL LP może byc wspomnieniem i pojęcie stażu w obecnym rozumieniu może jego los podzielić.
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

Jarek, a ja bym nie ryzykowała!!! Z tego co wiem, to dość ostro są przestrzegane te przepisy i prawo wyraźnie zaznacza, że do dwóch lat po absolutorium musisz odrobić staż!!! W innym przypadku wygasają Ci uprawnienia...Tzn. General ma rację w wszystkim co pisze ale ja bym nie ryzykowała... :)
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

z tego co wiem -na dzień dzisiejszy mówi sieo pięcioletnim okresie w którym konieczny jest staz, ale ze w moim nadleśnictwie był stażysta który miał 4 lata przerwy po ukończeniu technikum

[ Dodano: 2006-07-02, 12:37 ]
z tego co wiem -na dzień dzisiejszy mówi sieo pięcioletnim okresie w którym konieczny jest staz, ale ze w moim nadleśnictwie był stażysta który miał 4 lata przerwy po ukończeniu technikum, i tak jak zwykle jeśli nadleśniczy jest normalny to nie robi z tego powodu zednych problemów
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

formicarufa pisze: i tak jak zwykle jeśli nadleśniczy jest normalny to nie robi z tego powodu zednych problemów
... niestety w sprawach stażowych maczają palce regionalne i tam najłatwiej o biurokratów, dopatrujących sie proceduralnych uchybień :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

W ostatnim Lesie Polskim w dziale porad prawnych jest ten temat ptzedstawiony- jak to wyglada, nie ma tam danych jak szybko trzeba odbyc staz ale sa info o tym jak teraz procedura wyglada
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Nowe zarządzenie o warunkach stażu(...) znajduje sie na stronie www.praca.lasy.pl , 3 ogłoszenie od dołu.
ODPOWIEDZ