Leśny śmietnik

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

jakies kilka dni temu z kolega odwiedzilem piekna polane w lesie ktara posprzatalem miesiac temu. i oczywiscie znow byla zasmiecona :x :evil: jak ja tego nie znosze....wynioslem siatke butelek i puszek. nie wspominam juz o mnostwie workow i siatek oraz plastikowych butelkach....
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77740
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Rajdowiec rwr pisze:a wywozili panicze z miasta, a nie nasza wieś :x
z tym również się zgodzę, dochodzenie w kupie śmieci pozwoliło zidentyfikować wyworzącego, właściciela pięknego, nowego domku jednorodzinnego na obrzeżach miasta z równie dorgim i nowym samochodem :( palant zostawił wizytówkę (jakieś faktury za materiały budowlane)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

I zobaczcie- taki spaślak, co go stać na auto, dom i wiele innych rzeczy(...) a na wywiezienie na wysypisko go nie stać. I niech tu człowieka szlag nie trafi. A jeszcze sie trzeba z takimi użerać na co dzień. Teraz już zabrali kontener i sie skończyło wreszcie to śmiecenie :D
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77740
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

czyli nie biedni wywożą do lasu, biedni są uczciwi, dlatego są biedni ;)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Z moich obserwacji wynika, że jednak w większej części biedni ludzie, ale nie tylko.
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

drwalnik pisze:czyli nie biedni wywożą do lasu, biedni są uczciwi, dlatego są biedni ;)
A bogaty nieuczciwy :?:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Diana-korolka pisze:
drwalnik pisze:czyli nie biedni wywożą do lasu, biedni są uczciwi, dlatego są biedni ;)
A bogaty nieuczciwy :?:
teraz jest powiedzenie-biznesmen=złodziej.
:oops: (już słysze gromy lecące od dobrze prowadzących sie biznesmenów) coś w tym jest chyba. A zależy jak rozumiesz pojecie bogaty-ile zarabia? jaki ma samochód, dom, firme?. A cześciej sie widzi limuzyne niz malucha, z którego wypadają worki ze śmieciami :cry:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Ile razy jestem w lesie i ile razy widze wywożenie śmeici, odbywa sie ono w 99,9999% za pomocą traktora (z przyczepa).
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

:cry: wstyd mi za rolników. U nas zjeżdżają z drogi wojewódzkiej(spory ruch) i wywalają kilka metrów od drogi. Teraz już postawiali szlabany na leśnych drogach, i to pomogło, boją sie stawać i wyrzucac tuz przy szosie.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77740
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

czyli Polacy to śmieciarze, taką łatkę mogą nam przylepić :(
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

drwalnik pisze:czyli Polacy to śmieciarze, taką łatkę mogą nam przylepić
W dodatku leśni śmieciarze, ale na szczęście nie wszyscy.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Niedawno wróciłam z pobliskiego lasu i... :evil: jestem załamana, wszędzie walają się śmieci, niestety nie miałam przy sobie zadnych reklamówek do zbierania, ale w poniedziałek mam zamiar tam wrócić i chociaż pozbierać to co będę wstanie(czyli co to zostaje po imrezach organizowanych w lesie) :twisted:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Nic tylko złapac takiego piiip(turyste szanownego) i nakopać w "bagażnik", kazac pozbierać i pozamiatać. Żebyście wiedzieli,co sie dzieje na leśnym parkingu pod C. Na całej linii leżą worki ze śmieciami, dobrze, że nie luzem. I skąd tacy ludzie sie biorą?
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Rajdowiec rwr pisze:Nic tylko złapac takiego piiip(turyste szanownego) i nakopać w "bagażnik", kazac pozbierać i pozamiatać.
Mam lepszą propozycję: przywiązać do drzewa i ścignąć gatki. Zostawić delikwenta przez całą noc, do rana. Już nigdy nie naśmieci - gwarantowane! (choć jeszcze nie spraktykowane) :lol:
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

borodziej pisze: Mam lepszą propozycję: przywiązać do drzewa i ścignąć gatki. Zostawić delikwenta przez całą noc, do rana. Już nigdy nie naśmieci - gwarantowane! (choć jeszcze nie spraktykowane) :lol:
To jest niezłe :lol: Musze to przedstawić mojemu tacie :lol:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

A ja mam rozwiązanie kompromisowe-ustawić kontenery na śmieci tam, gdzie jest najwiecej przypadków śmiecenia. Tylko że w przypadku dużych nielegalnych wysypisk to da mniejszy efekt. Dobry pomysł? Jeśli musi śmiecić, to już w jednym miejscu
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Mało prawdopodobne. Myślisz, że ktoś kto wyrzuca śmieci do lasu, to będzie się fatygował żeby wkładać je do konteneru :?:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Rajdowiec rwr pisze:A ja mam rozwiązanie kompromisowe-ustawić kontenery na śmieci tam, gdzie jest najwiecej przypadków śmiecenia.
To nadleśnictwa sporo tych kontenerów kupić muszą :evil:
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

smutn aprawda, zamiast wydać na pensje, trzeba by wydac na kontenery....takie to już jest nasze "śliczne" społeczeństwo, jak nie dasz w pysk, to nie zrozumie, co wolno a co nie :?
ODPOWIEDZ