Nerwowy strażnik

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

A kto będzie na to teraz zwracał uwagę, kiedy wszyscy już zakodowali zachowanie głównego bohatera....
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Miejmy nadzieję że rozgłos tego filmiku doprowadzi do poprawy zachowania SL i nie tylko. Nie pchajmy się "całym ciałem" do obcego samochodu :wink:
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

armilaria pisze:Argon jemu akurat o leśnego chyba nie chodziło, głównie o fotoradary i nieprawidłowości z tym związane.
A strażnik przy okazji się "wydarzył"'.
No właśnie - "chamstwo" przy okazji
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Zbyszko55
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: sobota 15 maja 2010, 15:20
Lokalizacja: lp

Post autor: Zbyszko55 »

Po chamskim zachowaniu "mundurowych" dziennikarz powinien był przesłać e-mailem film do nadleśniczego Nadleśnictwa Przemków i burmistrza miasta Przemków (adresy dostępne w Internecie)
Panowie burmistrz i nadleśniczy bardzo dobrze się znają.... http://www.glosglogowa.pl/wydarzenia/gm ... rz-na-bruk
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zbyszko55 pisze:Panowie burmistrz i nadleśniczy bardzo dobrze się znają...
Do nadleśniczego to raczej nie, bo jak pisze autor filmu, TVBigos: "... Temat Strażnika Leśnego i mnie na koniec został między nami wyjaśniony i zamknięty ..."
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No to ja już teraz rozumiem niekontrolowany wybuch strażnika.
Skoro odbywa się tam regularna wojna o nowiutką osadę, nie dziwcie się, że strażnik poczuł się zagrożony dowiadując się, że ktoś filmuje jego chałupę, która być może jest jeszcze w zasobach Nadleśnictwa i jest też opcja, że były N-czy dostanie ją jako lokal zastępczy? :D
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

esel pisze:No to ja już teraz rozumiem niekontrolowany wybuch strażnika.
Nie dorabiaj filozofii do chamstwa. Jeśli już, to genetyka, wychowanie, szkolenia i.t.p. - szedłbym raczej w tą stronę próbując wytłumaczyć zaistniałą sytuację. :twisted:
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Są i przeprosiny naszego nerwusa z SL na stronie RDLP i N-ctwa Przemków.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Przepraszam za moje naganne zachowanie, które można zobaczyć na kanale Youtube w filmie zamieszczonym w dniu 2 maja 2013 r. Pragnę jednocześnie zadeklarować, że podobne zachowanie, z całą pewnością, nie będzie już miało miejsca w przyszłości.

Jan Żywokarta

... źródło ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Jan Żywokarta pisze:Przepraszam za moje naganne zachowanie
Pokajał się Pan strażnik. Dobrze, że przeprosił. Być może przeprosiny są wymuszone przez przełożonych, ale to mniej istotne. Myślę, że ten człowiek nigdy więcej w miejscu publicznym nie wykaże "takiej" (jak w filmie) agresji (no chyba, że będzie łapał złodziei drewna :wink: ). Minimum moralne Antoniego Słonimskiego: " Jeżeli nie wiesz, jak się zachować, zachowuj się przyzwoicie" :wink:
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A od autora filmiku (któremu przesłałem link do oświadczenia RDLP Wrocław) otrzymałem taka wiadomość:
I jestem w szoku na reakcję tzw. GÓRY w LP, byłem pewny że temat trafi pod ściółkę lub będzie uśpiony.
Może to efekt tradycji i dbania o markę w LP.

PS
Była kiedyś akcja Radia Maryja - nie trawię ich, ale zbierali podpisy pod protestem w sprawie likwidacji i prywatyzacji LP, podpisałem się i chyba temat został zamrożony, ale pewnie ktoś znowu zaatakuje LP.
Dodam, że częstym jestem gościem pod Chrobrym i to ze znajomymi i rodziną - zawsze są jak zahipnotyzowani na widok tego świadka historii , podobnie jak pod Napoleonem koło Zabory - który został podpalony przez jakiegoś DEBILA, aż łza się w oku kręciła, bo Zabór jest blisko i często tam bywaliśmy.

Mam nadzieję, może pewność że LP się utrzyma i nie zostanie zawłaszczony przez prywatne firmy, a jak się takie zakusy pojawią z chęcią zrobię o tym materiał.
Pozdr
Emil
tel. 530 091 177 - gdyby, Pan lub ktoś z kolegów miał problemy z fotoradarami.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

iwanow
leśniczy
leśniczy
Posty: 928
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 15:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: iwanow »

drwalnik pisze:Przepraszam za moje naganne zachowanie, które można zobaczyć na kanale Youtube w filmie zamieszczonym w dniu 2 maja 2013 r. Pragnę jednocześnie zadeklarować, że podobne zachowanie, z całą pewnością, nie będzie już miało miejsca w przyszłości.

Jan Żywokarta

... źródło ...
O ja cierpiedole…

Rytuałem kolektywów w PRL-u było składanie samokrytyki przez oskarżonych, napominanie ich przez organizatorów zebrania i kolegów, a często odcinanie się.

No to mamy wszystko do kompletu…
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Stąd się bierze powiedzenie "Buc w zielonym". Jedna czarna owca psuje wizerunek 10 sprawiedliwym. Trochę za mocno zareagował. Jednak podejdźmy do sprawy z drugiej strony. Jest strażnikiem, interweniuje często i może mieć wielu wrogów. Wychodzi i widzi jak ktoś obserwuje dom, może jego rodzinę i robi zdjęcia. W dobie napadów, zawiści mógł się czuć zagrożony. Niemniej reakcja była zbyt ostra.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

maverick pisze:Wychodzi i widzi jak ktoś obserwuje dom, może jego rodzinę i robi zdjęcia. W dobie napadów, zawiści mógł się czuć zagrożony
W biały dzień, ubrany w kamizelkę odblaskową ("żarówę") i w towarzystwie straszaka gminnego przy ruchliwej drodze kamerzysta zagrożeniem ? . To rzeczywiście może sugerować bandycki napad :lol:
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

Jak tam "nasz" gwiazdor netu :lol:
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... skruszony ;) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wstrząśnięty ;) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... ale nie zmieszany :) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

walczył w obronie domu jak lew :lol: tylko do dziś nie rozumiem czemu wstydził się tej kiełbasy i ją tak chował :lol: dostał ja od kogoś czy co... :wink:

Pewnie jako strażnik "rządził" na wsi :mg:
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

gajowy morucha pisze: tylko do dziś nie rozumiem czemu wstydził się tej kiełbasy i ją tak chował :lol:
Żonie mówił że je sałatki warzywne, a tu wtopa kilo kiełbasy na śniadanie :wink:
ODPOWIEDZ