Auto terenowe

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

W trasie. W lesie do 10. Zależy od nogi i stylu jazdy. Szwagier był ostatnio w szoku widząc w na komputerze spalanie 4 litry gdy ja prowadziłem w opozycji do jego 7. ;)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Śmietan pisze:W trasie. W lesie do 10. Zależy od nogi i stylu jazdy. Szwagier był ostatnio w szoku widząc w na komputerze spalanie 4 litry gdy ja prowadziłem w opozycji do jego 7. ;)
:D Pewnie prowadziłeś jak emeryt jakiś... :lol: Ja jeżdżę w miarę normalnie, ale to przywilej młodości...Hej! :lol: :beer:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Zgodnie z przepisami wystarczy. ;)
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Śmietan pisze:Co do 2/3 to patrz na Patrola. Z tym spalaniem to zależy od umiejętności. Umiem Terrano 2 zmusić do konsumpcji mniej jak 8 litrów. Także wiesz...
A sam byś mi polecił takie terrano 4/5 ? Czy jednak zostawiłbys mnie przy Galloperze?
Skoro taki T o wiele mniej pali, to moze nim warto sie zainteresowac?
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

A kto powiedział że Terrano mniej pali? Kup to co Ci się podoba.
borowiak

Post autor: borowiak »

Śmietan pisze:Galoper to Pajero robione przez Hyundaia. Więc jak w Pajero wszystko. Tylko rdza ich tak nie toczy.
Nie do końca, jest to kompilacja Pajero I i II, co do korozji - nie jest lepiej niż w pierwowzorze ;) Spalanie jak w Terrano, Pajero itd: od 8 w górę, przeciętnie 10-11, z ciężką nogą 12-13 (bez "badania" terenu).
TB, sprawdź pocztę ;)
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

borowiak, - no i to jest konkretna odpowiedź :)
PW sprawdziłem - wielkie dzięki! :)

Wiec na aktualna chwile, auta ktora mnie zaciekawily to
Galloper
Vitara Long (z punktu widzenia spalania, bo male z deczka)

Zabieram sie za ciekawa pozycje odn aut i zobaczymy co jeszcze wyniucham :)
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Bierz Tb tę Vitarę... Galloper -ble... :P wogole niema wyglądu...i będizesz sie wlókł jak sloń... Żadna blondyna nie wsiądzie do tego gallo. :lol:
A namiocik to co?
Niedzwiedzi to u nas narazie malo pod dostatkiem... :wink:
Aha miałes tam sie wyspać... :roll: coby Cie jakie mrówole i kleszczory nie oblazły ... :D
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Jenny pisze: Aha miałes tam sie wyspać... :roll: coby Cie jakie mrówole i kleszczory nie oblazły ... :D
Anu, kleszcze najgorsze...
Jenny pisze:Bierz Tb tę Vitarę... Galloper -ble... :P wogole niema wyglądu...i
skoro o wygladzie mowa - to vitara wlasnie mi sie calkowicie nie podoba - taka "dziewica" bez wyrazu.
A taki galloper - to widać, że konkretna babka i do tańca i do picia i do spania :lol: :lol: :lol:

Gdyby Kia Sportage byla z deczka dłuższa, to było by super...Fajny eko silnik ma.
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

No właśnie :lol: Vitara mała brzydka szara...taka dla malego szarego żuczka (nie obrazając nikogo rzecz jasna). A Galloper to pięknie ciosany z męskim akcentem z wyżłobieniami na dachu i froncie niczym kaloryferem na brzuchu dorodnego ogiera :roll:

A co do tej blondi - słyszalem, ze one wolą duże...a podwójnie duży jest lepszy niż 1 duzy i jeden mały :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Dobra niech Ci bedzie... sa gusta i ,,guściki,,.
:P

Kaloryfer?


:cry:

:glupek:
Vitara sama w sobie jest ładniutka ...zwrotna, malutka, szara mysia... :)





Ferozą to nawet łabądki będziesz ścigał -







Obrazek
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

A takie jeszcze jedno pytanie - o ile średnio (% lub w litrach) mniej spalają wersje 2/3 od 4/5 (te same warunki, opony, kierowca, teren itp itd)? Różnica w masie jest, więc cosik powinno być...ale ile? Mowa o tych autach typu Pajera/Galloper/Terrano.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Wszystko znajdziesz tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.autocentrum.pl/spalanie/
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

A miła ktoś z Panów praktyczne doświadczenie z Honkerem z silnikem iveco? I czy jest to warte uwagi czy raczej nie ma co głowy sobie zawracać.
borowiak

Post autor: borowiak »

Silnik - pozytywne wrażenie, żeby było ciekawiej z tym silnikiem Honker może mieć nawet reduktor Borg-Wagner, bo były takie wersje zmoże mieć nawet reduktor Borg-Wagner, bo były takie wersje z stałym napędem na dwie osie koła z centralnym dyferencjałem. Były też wersje bez centralnego dyfra (4x2 + 4x4). Generalnie auto silnie korodujące (płaskie blachy), mało zwrotne i ubogo wyposażone, choć oglądałem wersję "wystawową" z pojedynczymi fotelami, elektryką, blokadami itp. Mało zwrotne, mało elektroniki podatnej na zepsucie. Komfort wątpliwy, wersja z andorią lepsza dla nas ze względu na dostępność części. Ogólnie trochę klimat folklorystyczny ;)
Awatar użytkownika
hood51
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 14:15
Lokalizacja: ............

Post autor: hood51 »

Jeśli o "Blondyny" chodzi to godny uwagi jest JEEP WRANGLER, dla "sknerusów" 2.5 w LPG a dla "kozaków" 4.0.W terenie sobie poradzi z blondynkami też.Dachy do wyboru Hard Top ewentualnie Bikini.Latem "wiater' we włosach.



Co do HONKERA -jest to pojazd rolniczy ( na dojazd do pola itp).jak przystało na "polskiego HUMMER'a" cena części kosmiczna a pojazd do bezawaryjnych nie należy.
Jak mówi stare przysłowie " kto jeździ IV.CO nie jeździ daleko" :wink:
bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bogdan »

Jeżdżę pajerem 2,8 td krótkim, ze skrzynką super select (z centralnym dyferencjałem i możliwością jego zblokowania). Opony BF Goodrich 31x10,5 R15. Komfort zadowalający, możliwości terenowe spore, ale bez przesady (nie ma blokady dyferencjału na tylnej osi). Spalanie zima 12-13 l (czasem więcej), pozostały okres 11-12 l. W jazdach lokalnych udało mi się osiągnąć 10,5 l, a na 160 km trasie 9,18 l jeżdżąc tempem emeryta poniżej 80 km/100. W ciągu 2 lat nieco do niego dołożyłem (regeneracja pompy wtryskowej, wymiana koła pasowego na wale korbowym, simeringu, wydechu, akumulatora, krzyżaków na wale napędowym, sworzni na zwrotnicach). Być może zdecyduję się na rozstanie z moim miśkiem, gdyż powierzono mi nadzór lasów niepaństwowych na terenie 12 gmin, więc rozsądniejsze będzie użytkowanie jakiegoś mniej spożywającego SUVa (dużo jazdy po asfaltach).
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

Dziękuje Panowie za opinie :wink: Poczytałem Wasze opinie, popytałem ludzi, którzy tym śmigają i faktycznie sobie odpuszczę. Podobno lepsza juz niva od niego :roll:
Trzeba pomysleć o czymś bardziej rozsądnym Jeep Wrangler piękna sprawa, ale koszty zakupu... :roll: i utrzymania.
andrzejos
leśniczy
leśniczy
Posty: 521
Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:44

Post autor: andrzejos »

polecam RAV 4, zagazowana .średnie zużycie LPG 12 litrów czyli ok. 6.5 l ON, Bardzo dobra w trasie, a lekki teren niegroźny. Najlepiej I generacja.
ODPOWIEDZ