Ekonomika Leśnictwa, Poznań, Hubert Szramka

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

kangurek18
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 20 lut 2013, 15:59
Lokalizacja: z Lasu

Ekonomika Leśnictwa, Poznań, Hubert Szramka

Post autor: kangurek18 »

Witam. :help: Studiuje zaocznie leśnictwo w Poznaniu. Ekonomike leśnictwa mam u Pana Szramki . Za pare dni czeka mnie egzamin z wykładów, słyszałem że cięzko je pokonać ;/ Jesli ktoś ma jakies dobre rady lub materiały to bym był wdzięczny za wrzucenie ich na mojego maila tomek1661@wp.pl
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

Powiem tylko - IDŹ NA USTNY :!:
Bo na pisemnym niewłaściwie postawiony przecinek i ocena w dół :lol:
Ale ponoć są tacy, co za pierwszym razem zdali 8)
textor
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: środa 07 sty 2009, 15:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: textor »

Sprawdź pocztę.
borowiak

Post autor: borowiak »

Poszło ;) Masz dwa pliki;
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Łolcik pisze:Ale ponoć są tacy, co za pierwszym razem zdali
Są. Zwykle do 20% zdających.
Ręce mi opadły jak młodzież dopytywała o co pyta a potem pytają się, w której części tego szukać... na początku wykładów czy na końcu...
Rada jest jedna, to tylko 48 stron maszynopisu (jeśli dobrze pamiętam) można to spokojnie opanować.
kangurek18, jak zauważyłeś Pan prof. cały ten materiał dyktuje z pamięci Ty też dasz radę. I spokojnie nie musi być słowo w słowo.
Przy pierwszym podejściu jest najłatwiej. Kolejne zawracania głowy skutkują zwiększoną trudnością.
Przygotowany student jest spokojny, opanowany, roztrzęsionego nawet pytać nie trzeba wystarczy spojrzeć i ocenę wpisać 8) Jeśli ktoś źle znosi ustne egzaminy, to powinien coś zrobić by roztrzęsienie go nie dopadło, może parę godzin nauki?
Alternatywą jest kolejne zdawanie + dojazd + czas + jednak nauka.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Atlas pisze:Pan prof. cały ten materiał dyktuje z pamięci
:?: :?: edukacja wczesnoszkolna :?: :?:
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
wiora
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: środa 16 lip 2008, 22:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wiora »

człowieku spokojnie,starsze roczniki ZAWSZE opowiadają niestworzone historie na temat trudności kolejnych lat a jakoś studia kończy wielu ludzi- szramka nie jest taki zły,znam gorszych, a i i takich dało się przełknąć-dasz radę po prostu zarzuć plusza,bądź kawę i ucz się,jak potrafisz ściągać to rób ściagi i przestań siedzieć na forach bo z tego wiedzy Ci nie przybędzie.choby za 3 razem ale zdasz-studia są dla wytrwałych :lol:
raz się żyje!
kangurek18
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 20 lut 2013, 15:59
Lokalizacja: z Lasu

Post autor: kangurek18 »

Dziękuje za odpowiedzi, teraz mam się z czego uczyć. Mogę spokojnie zamknąć temat:)
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje:)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Ciężko. Zdawali ci co ściągali i pisali słowo w słowo. Jak ktoś pisze "po swojemu', ale rozumie to nie przejdzie. Ustnie też profesor nie lubi jak mówisz własnymi słowami. Nie daj Boże jak wchodzisz mu w słowo :?
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

maverick pisze:Zdawali ci co ściągali i pisali słowo w słowo
maverick pisze:Ustnie też profesor nie lubi jak mówisz własnymi słowami.
Mam zupełnie odmienne doświadczenia.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

RR pisze:Mam zupełnie odmienne doświadczenia
Z Poznania czy z Tucholi :?:
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
seba4x4
początkujący
początkujący
Posty: 213
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:53
Lokalizacja: lasy polskie

Post autor: seba4x4 »

Z Poznania czy z Tucholi :?:
A cóż to czyni? Profesor Szramka w obydwu przypadkach stosuje te same kryteria. Miałem możliwość uczenia się w obu w/w uczelniach (Tuchola I st. Poznań II st.) i na 5 przedmiotów, które wykładał profesor wszystkie zdałem za pierwszym podejściem (i to całkiem ładnie), zarówno w wersji pisanej jak i ustnej. Nie zmienia to faktu, że na obu uczelniach odsiew był znaczący..... Na II st. w Poznaniu ekonomika też była przyczyną poprawek i warunków.....
Nie zmienia to faktu, że takie podejście:
kangurek18 pisze:Za pare dni czeka mnie egzamin z wykładów, słyszałem że cięzko je pokonać ;/ Jesli ktoś ma jakies dobre rady lub materiały to bym był wdzięczny za wrzucenie ich na mojego maila tomek1661@wp.pl
nie wróży pozytywnego efektu :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77836
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

seba4x4 pisze:Nie zmienia to faktu, że takie podejście:
kangurek18 napisał/a:
Za pare dni czeka mnie egzamin z wykładów, słyszałem że cięzko je pokonać ;/ Jesli ktoś ma jakies dobre rady lub materiały to bym był wdzięczny za wrzucenie ich na mojego maila tomek1661@wp.pl

nie wróży pozytywnego efektu :)
... :D ... racja ...
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

Nie wiem dlaczego tak sądzicie, grunt to mieć chęć i przygotowywać się tak jak w tym przypadku już prawie miesiąc wcześniej..........
Awatar użytkownika
Kio_8ka
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 11 mar 2007, 13:06
Lokalizacja: Schlichtingsheim

Post autor: Kio_8ka »

Witam,

Czy ja również mogę prosić o pakiecik wykładów Prof. Szramki? Z góry wielkie dzięki!
adres : 46i2@interia.pl

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Mi między innymi wpadły w ręce na studiach materiały seby4x4, które były napisane bardzo przejrzyście.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
seba4x4
początkujący
początkujący
Posty: 213
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:53
Lokalizacja: lasy polskie

Post autor: seba4x4 »

Już wysłałem ;) Uaktualnione o wersję z magisterki :)
tnt
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 22 sty 2013, 03:19
Lokalizacja: z prochu

Re: Ekonomika Leśnictwa, Poznań, Hubert Szramka

Post autor: tnt »

Jesli ktoś ma jakies dobre rady


czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, a wujek dobra rada ciągle ten sam ehh
niektórzy są jak orzechy, na zewnątrz twardzi, w środku delikatni, trudno do nich dotrzeć i trzeba robić to tak by nie strzaskać wnętrza...
Awatar użytkownika
Seeman
leśniczy
leśniczy
Posty: 607
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 10:02
Kontakt:

Post autor: Seeman »

Byłbym ostrożny z materiałami "z poprzednich lat". Prof. Szramka lubi czasem zmienić parę szczegółów co rok i na tym łapie tych, którzy nie chodzili na wykłady lub pojechali po bandzie zupełnie i wzięli od poprzednich roczników.
Pamiętam jeszcze swój inżynierski egzamin u niego sprzed parunastu lat - miałem blok "urządzanie-ekonomika", urządzanie celująco (instrukcję UL znałem na pamięć) a ekonomika ledwo 3 (ksero wykładów poprzedniego roku, jedno nieduże potknięcie na 3 pytania). Sponiewierał mnie wtedy za to potknięcie naprawdę mocno.
Zaleś
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 02:07
Lokalizacja: Tu i tam

Post autor: Zaleś »

Ja tam zdałem u niego w pierwszym terminie ... egzamin jak egzamin , nie ma co się stresować :)
ODPOWIEDZ