Koszta Wycięcia chaszczy

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jubas
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: kielce

Koszta Wycięcia chaszczy

Post autor: Jubas »

Witam nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat.
Więc sprawa jest taka dostałem zlecenie wycięcia 1 ha chaszczy czyli leszczyny troche sosny i brzozy jest tego gęsto. moje zadanie polegało by na wycięciu tego i złożeniu tego na kupy i oddzieleniu grubych od ciękich i teraz jest taki problem bo nie wiem jaką kwotę powinienem zaproponować nie mam zielonego pojęcia a spotkanie z właścicielem juz jutro więc proszę kogoś rozeznanego w temacie o szybką odp z góry wielkie dzięki pozdrawiam wojtek .
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Według nomenklatury leśnej takie karczowanie krzewów to tzw. melioracje agrotechniczne - usuwanie podszytów i podrostów na zrębach. Dla pokrycia terenu ponad 61% i wysokości podszytów ponad 2 m taryfikator pracochłonności podaje 72 roboczogodziny akordowe / ha za wycięcie (bez wyrywania korzeni), zniesienie i ułożenie w stosy na powierzchni.
Stawka godzinowa wynika z przetargu. U nas ZULe od Nadleśnictwa dostają około 17 zł/ godz.

Przelicz sobie, powiedz właścicielowi więcej i w razie czego targujcie się.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A na przyszłość umawiaj się co do wynagrodzenia przed wykonaniem roboty i spisuj takie umowy na piśmie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dodam od siebie, że warto też się dopytać, czy ów zleceniodawca ma zezwolenie na wycinkę ..., bo jak nie to Ty możesz mieć problemy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ivar
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1883
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 08:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: ivar »

Jeżeli to dla lasów to stawka wg taryfikatora, jeśli poza firmą to zwykle od 2000-3000/ha w zależności od warunków.
Nie poluje się po to by zabijać.
Zabija się, bo bierze się udział w POLOWANIU.
ODPOWIEDZ