Udało się ustawić jako tako żeby nie gasła tą śrubą

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidg
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 lut 2013, 12:52
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Post autor: dawidg »

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy więc jeśli coś źle napisałem to proszę mnie poprawcie ale nie krzyczcie :wink:
Zakupiłem niedawno pilarkę Husqvarna 51 od faceta prowadzącego sklep z tą że marką. Ktoś mu zostawił w rozliczeniu tą i wziął nową. Pilarka jest po wymianie cylindra i tłoka ponoć wstawił je od 55 aby zwiększyć moc.

Ale do rzeczy pila przed kupnem była sprawdzona i działała ucięty kawałek drewna wszystko ok.

Nie można w niej ustawić jalowych obrotów jak już wejdzie na obroty to tnie jak szalona ale jak ma zejść na niskie to juz gaśnie. Udało się ustawić jako tako żeby nie gasła tą śrubą reg T ale wariują obroty tzn pulsują. Co może być tego przyczyną proszę pomóżcie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105196
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dawidg pisze:Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy więc jeśli coś źle napisałem to proszę mnie poprawcie ale nie krzyczcie :wink:
:przytul: - to na powitanie. :wink: A teraz co do uwag - witamy się w innym dziale: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45 Natomiast zwiększasz szansę na uzyskanie odpowiedzi na konkretny temat, jeśli założysz nowy wątek z pytaniem niż wówczas gdy "dopiszesz" się do cudzego.
Ponadto we własnym wątku możesz tych, którzy przydanie odpowiedzieli nagrodzić punktami "Pomógł", bo jako założyciel tematu będziesz miał taki przycisk wyświetlony w każdym poście :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77845
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... jest wydzielony ...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Najprościej byłoby się udać do sprzedawcy, który w ramach dobrych praktyk (bo pewnie gwarancji nie dał na używany sprzęt) ustawiłby Ci wolne obroty.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Podejrzewam zły stan membrany w gaźniku. Aczkolwiek najpierw przydałaby się porządna regulacja, a później ewentualnie wymienianie zużytych części. Tak jak pisał Sten, udaj się do sprzedawcy.
Powodzenia :)
Obrazek Obrazek
dawidg
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 lut 2013, 12:52
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Post autor: dawidg »

Też tak myślałem o membranach w gaźniku ale wolałem sie poradzić. Jutro się wybiorę do tego Serwisu. I przepraszam za to moje zamieszanie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

dawidg pisze:przepraszam za to moje zamieszanie.
Jakie zamieszanie, taka jest przeca rola forum ... :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
dawidg
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 lut 2013, 12:52
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Post autor: dawidg »

Witam pilarka wróciła z serwisu naprawiona. Przyczyną niestabilnych obrotów było "lewe" powietrze dostające się przez pęknięty wężyk przy samym gaźniku. I teraz po wyregulowaniu wg obrotomierza jest juz wszystko OK.
ODPOWIEDZ