jaki ciągnik

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzywer80
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 14:44
Lokalizacja: Człuchów

jaki ciągnik

Post autor: krzywer80 »

witajcie. od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem kolejnego ciągnika do zrywki - głównie na zręby i tu mam obawy jaki ,jaka moc, do tej pory bazowałem głównie na mtz -ach teraz jednak czuję ze potrzebny był by większy. zastanawiam się nad renault 133.14. pytanie tylko ile taka renia łyknie paliwa. mtz nie spale więcej niż 15 l na 5-6 godzin a zerwą 50-60 m3 ale nie założe więcej jak 3 m3 . ma może ktoś taką renie jak to wygląda.
endrju
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 18 lis 2008, 21:21
Lokalizacja: z lasu

Post autor: endrju »

jak się z mtz przesiadasz to ceny części cię mogą zaskoczyć w reni :lol:
krzywer80
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 14:44
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: krzywer80 »

to już sprawdziłem. są troche droższe ale nie ma tragedii za to renie chyba mniej awaryjne . :wink:
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Mogę powtórzyć tylko zasłyszane tu i ówdzie opinie o tym ciągniku. Podobno twardy, mało awaryjny... same superlatywy. W lesie takiego nie użytkowałem, ale jestem pewien, że zrobi kawał dobrej roboty.
Obrazek Obrazek
krzywer80
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 14:44
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: krzywer80 »

no tak to ze robote zrobi to prawie pewne - tylko jak z tym spalaniem w porównaniu do mtz - piszcie bo jestem o krok od kupna tego modelu :?
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

krzywer80 , witam może to coś Ci pomoże? : " .Ja swoją renią ciągam pług 4 obrotowy rabewerk 200cm i na ziemi 3 klasy spala mi 11-12 litrów ropy na hektar.Podczas siania 3 metrowym aktywnym amazone spalanie podobne. " Cytat pochodzi z forum rolniczego i dotyczy twojego Reno 133.14. Ewentualnie link : [...mod... - link do dyskusji na innym forum]
... pierwszy lepszy wpis w " wujka google" - Renault 133.14
krzywer80
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 14:44
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: krzywer80 »

no nic -niby dobra maszyna , z resztą okaże sie- jutro jade i kupuje. macie jakieś sugestie -co sprawdzić bardziej szczegółowo przy takiej reni
:ops:
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

"Wysłany: Dzisiaj 21:14
no nic -niby dobra maszyna , z resztą okaże sie- jutro jade i kupuje. macie jakieś sugestie -co sprawdzić bardziej szczegółowo przy takiej reni "

Jak posiadasz to zaprzyjaźnionego mechanika :D , a jak nie ,to tak jak byś kupował samochód. Moim zdaniem to pierwsze co bym zrobił to sprawdził organoleptycznie płyny oraz jak odpala na zimnym silniku, następnie trochę go rozgrzał i pojechał na "jazdę próbną", jak olej będzie ciepły to wszystkie urządzenia hydrauliczne oraz wszelkie "dodatki".Ogólnie mówiąc to obecnie przy takich ciągnikach to jest jak z kupowaniem samochodu : nie różnią się niczym po za gabarytami , tak technika poszła do przodu. :shock:
ODPOWIEDZ