Przetargi w jednym dniu

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GospodarkaLeśna
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 lut 2012, 14:48
Lokalizacja: Śląsk

Przetargi w jednym dniu

Post autor: GospodarkaLeśna »

Witam , jakie odczucia macie do przetargów , które odbywały się jednego dnia ??? Jakie Wyniki i czy myślicie , że to rozwiązanie było dobre ???
bartek81
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 22:21
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: bartek81 »

Wg mnie nie było tak źle, jednak powinno to być ustalone zanim zostały wszczęte jakiekolwiek przetargi, a nie w sytuacji, gdy niektóre n-ctwa już ogłosiły postępowania i było trzeba zmieniać terminy składania i otwarcia ofert.
Jak już tak idziemy, to może w następnym roku DGLP wymyśli, że należałoby w całym kraju ujednolicić termin otwarcia ofert :lol:
Wg moich lokalnych obserwacji ZUL-e małe, które i tak startowały w jednym n-ctwie nie odczuły zmian, natomiast duże firmy nie miały gotówki na wadia, ale załatwiły to gwarancjami, w związku z tym też za dużo się nie zmieniło. Ale też zaobserwowałem, że niektórzy wolą złożyć oferty na więcej części w jednym n-ctwie, niż się rozdrabniać na więcej jednostek (wybierając wówczas najlepsze kąski).
mjot
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 285
Rejestracja: niedziela 13 lut 2011, 12:42
Lokalizacja: chata w krzakach

Re: Przetargi w jednym dniu

Post autor: mjot »

Wielce to słuszne posunięcie ;-)
Rozumiem, że chłopaki nie spoczną na laurach, lecz idąc za ciosem w przyszłym roku wezmą sprawy w swoje ręce. Znaczy, że fachowcy z derekcji nam maluczkim dadzą wzorowy przykład jak postępowanie przetargowe winno być przeprowadzonym.
stara mądrość powiada: "nie umiesz, nie chcesz pomóc? nie przeszkadzaj"

Z najniższymi ukłony
złośliwie M.J.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

mjot pisze:w przyszłym roku wezmą sprawy w swoje ręce
Tak jest kolego! Bardzo dobry pomysł! W ogóle przetargi przenieść do regionalnych. Po cholerę się mają tym zajmować w n-ctwach! :lol: :lol: :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

bartek81 pisze:dy niektóre n-ctwa już ogłosiły postępowania i było trzeba zmieniać terminy składania i otwarcia ofert.
Zdarzały się przypadki że przetarg był już rozstrzygnięty i został unieważniony i ponownie rozpisany.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

dark09 pisze:Zdarzały się przypadki że przetarg był już rozstrzygnięty i został unieważniony i ponownie rozpisany.
To byłoby już niezgodne z prawem. Umowy podpisane? Na jakim etapie postępowanie?
GospodarkaLeśna
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 lut 2012, 14:48
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: GospodarkaLeśna »

U mnie było tak , że sporo firm przegrało a po wygrywały z sąsiednich nadleśnictw.
Mam pytanie dotyczące sytuacji gdzie oferent składający ofertę na dane zadanie mnoży razy 2 kwotę z zagospodarowanie lasu . Przy odczytaniu ofert moja oferta jest ofertą wygrywającą , konkurencyjna oferta jest wyższa właśnie o pomnożenie razy dwa kwoty wyliczonej w zagospodarowaniu . Teraz w nadleśnictwie powiedzieli , iż muszą wezwać tą firmę do poprawienia pomyłki rachunkowej jeśli facet poprawi swoją ofertę pomniejszając kwotę w zagospodarowaniu automatycznie zmniejsza to kwotę i wygrywa . Czy jest to zgodne z prawem ?? Dodam firma teczkowa i podobno jest to furtka do nie stracenia wadium , bo jeśli wygrał gdzieś dużo pracy i nie będzie chciał poprawić tego o czym pisałem nadleśnictwo musi oddać wadium.
ODPOWIEDZ