Zasobność tabelaryczna

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Meffiu
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 23:13
Lokalizacja: Polska

Zasobność tabelaryczna

Post autor: Meffiu »

:idea: Witam. :idea:
Mam problem z obliczeniem owej zasobnosci dla swierka w wieku 99 lat III bonitacja. Nie posiadam przy sobie tablic Szymkiewicza z ktorych mam to otrzymac (odczytac i wyinterpolowac.
Bylby ktoś tak łaskaw i podrzucil by mi skan ew jakas pomoc w interpolacji gdyz w tablicach jest wiek ale tylko co 5 lat.
Byłbym wdzieczny! :help:
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ten wątek przeglądałeś? http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=16106 Są i tablice i interpretacje. :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Meffiu
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 23:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Meffiu »

Własnie sobie znalazłem dla swierka i tak przegladam odpowiedzi i niemoge znalesc podpowiedzi ktore dane uzyc (wiem ze trzeba uzyc miazszosci grubizny i... no własnie)
masiet
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 21 maja 2009, 16:47
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: masiet »

Od miąższości w wieku 100 lat odejmujesz miąższość w wieku 95 lat - wynikiem jest przyrost miąższości w danym pięcioleciu. Następnie dzielisz otrzymany wynik przez pięć, czego wynikiem jest roczny przyrost miąższości. To mnożysz razy cztery i wynik dodajesz do miąższości w wieku 95 lat - ostatecznym wynikiem jest miąższość w wieku 99 lat.
"Aby poznać i zrozumieć świat nie wystarczy nawet 100 razy o nim przeczytać, trzeba go zobaczyć na własne oczy".
ODPOWIEDZ