Nowe zasady sprzedaży drewna - na 2013r.

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22757
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Nowe zasady sprzedaży drewna - na 2013r.

Post autor: j24 »

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak zatwierdził zasady sprzedaży drewna na rok 2013. Transakcje oparte na nowych regulacjach ruszą od 20 listopada.

http://www.lasypolskie.pl/news-7460.html

To co - czekamy na reakcję UOKiK? :?: :roll: :|
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
mackomacko
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 08:57

Post autor: mackomacko »

Co chwile nowe zasady, komu to potrzebne? Może ktoś podsumować zmiany? Co się zmieniło od ostatniego półrocza?
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Działamy szybko ...wczoraj zarządzenie dyrektora, dziś szkolenie odbiorców w biurze nadleśnictwa ;)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77843
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... te zmiany to przecież "ukłon" w stronę drzewiarzy ...
Zaleś
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 02:07
Lokalizacja: Tu i tam

Pytanie

Post autor: Zaleś »

Witam

Przeczytałem nowe zasady sprzedaży drewna, ale mam pewne niejasności, które mam nadzieję ktoś mi wyjaśni :D

Kolejno:
Na jakiej zasadzie są weryfikowani odbiorcy do umowy wieloletniej? Wiem, że weryfikacja odbywa się na szczeblu DGLP, ale chciałbym się dowiedzieć jak sprawa ma się z nowymi odbiorcami. Czy oni również mogą ubiegać się o podpisanie umowy wieloletniej ?

Ceny są ustalane na I kwartał? Na jakies zasadzie odbywa się dalsza regulacja tych cen ?

Czy odbiorca może mieć podpisaną umowę wieloletnią i zarazem jednoroczną ?
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Re: Pytanie

Post autor: acer_75 »

Zaleś pisze:Witam

Przeczytałem nowe zasady sprzedaży drewna, ale mam pewne niejasności, które mam nadzieję ktoś mi wyjaśni :D

Kolejno:
Na jakiej zasadzie są weryfikowani odbiorcy do umowy wieloletniej? Wiem, że weryfikacja odbywa się na szczeblu DGLP, ale chciałbym się dowiedzieć jak sprawa ma się z nowymi odbiorcami. Czy oni również mogą ubiegać się o podpisanie umowy wieloletniej ?

Ceny są ustalane na I kwartał? Na jakies zasadzie odbywa się dalsza regulacja tych cen ?

Czy odbiorca może mieć podpisaną umowę wieloletnią i zarazem jednoroczną ?
Odbiorca może mieć zarówno umowę roczna jak i wieloletnią....bo umowa wieloletnia to tylko w zasadzie tzw "list intencyjny", ta umowa nie gwarantuje zakupu konkretnej masy drewna.

Umowę wieloletnia może zawrzeć tylko przedsiębiorca z "historią zakupu" oraz realizujący nowe inwestycje (czyli musi udokumentować wzrost przerobu o min. 5 tys. m3 lub że nowe przedsiębiorstwo taka masę przerobi)

Ceny na II kwartał zostaną zmienione? w stosunku do cen uzyskanych na e-systemie i może to być w górę lub w dół, sam jestem ciekaw co z tego wyniknie
Zaleś
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 25 paź 2007, 02:07
Lokalizacja: Tu i tam

Post autor: Zaleś »

"Nowością będzie też wydzielenie do sprzedaży ofertowej pewnej masy drewna dla przedsiębiorców, którzy rozwijają działalność i zwiększają moce przerobowe (niezależnie od tego, czy posiadają historię zakupów). Skorzystać z tej możliwości będą mogły podmioty, które potwierdzą dokonanie inwestycji, przedstawiając określone przez LP dokumenty."

Jeśli całe drewno pójdzie w I etapie ? Co wtedy ? Skąd wezmą masę dla nowych przedsiębiorców ? Wezmą z puli systemówki ?
Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

Drewno na umowy inwestycyjne będzie wydzielane osobno, nie będzie pomniejszało żadnej puli. Czy to PLD, e-systemu, detalu, itp. Sam jestem ciekawy czy jakaś RDLP wydzieliła na to masę. Moja w 2013 roku nie planuje drewna na ten kierunek.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22757
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Terminarz procedur sprzedaży drewna na 2013 rok:

http://www.zilp.lasy.gov.pl/drewno/term ... 13_rok.pdf
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Tylko patrzeć CBA
Pacian
początkujący
początkujący
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Puszcza

Post autor: Pacian »

O taki ukłon w strone przedsiebiorcow.
http://www.drewno.pl/forum/1-3797-oszuk ... izbe+.html
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Korzystne nowe zasady sprzedaży drewna!

Post autor: 11 »

Lasy Państwowe zatwierdziły nowe zasady sprzedaży drewna na 2013 rok, które zakładają m.in. wprowadzenie długoterminowych umów sprzedaż drewna dla stałych odbiorców. Nowa formuła, ma służyć ustabilizowaniu cen...
http://biznes.interia.pl/news/korzystne ... na,1865176
Pacian
początkujący
początkujący
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Puszcza

Post autor: Pacian »

...[mod]... - niedozwolone linkowanie

Lasy same ida nieubłagalnie w kierunku prywatyzacji.....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22757
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Zbiorcze wyniki I przetargu ograniczonego na Portalu Leśno - Drzewnym:

http://www.zilp.lasy.gov.pl/drewno/komu ... PLD_WZ.pdf
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22757
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22757
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

4 czerwca kończą się aukcje systemowe na II półrocze na e-drewno. Jak wyniki?
U nas generalnie wszystko poszło, ale:
Dziwi mnie trochę takie S2B - na aukcjach bieżących sprzedajemy po cenie minimalnej, albo brak ofert, a na aukcjach systemowych walka do upadłego i wylicytowane ceny na poziomie kosmicznym. :? :|
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ